Yarın Yapayalnız

4,0/10  (2 Oy) · 
9 okunma  · 
0 beğeni  · 
633 gösterim
"Selim İleri, bütün aşkların mutsuzluğu, imkânsızlığı izleği içinde, toplum ahlâkının da yadsımasıyla bin kez zorlaşan bir aşka tutmak istemiş merceğini. Gerçekçiliğini sorgulamamıza kapı açmıyor. İstediği, zehir acısını, jilet keskinliğini duyumsatmak."
-Füsun Akatlı-Radikal Kitap

"Selim İleri, aşkın dışlanan hallerinden birini pastoral bir hikâye içinde, Reşat Nuri romanları ve opera klasikleri eşliğinde öylesine şiirsel bir biçimde dile getirmiş ki, aşkın cinsiyeti artık önemsizleşiyor. Anlıyoruz ki, erkek, kadın, gay ya da lezbiyen gibi sözcüklere, kendimize bakarak 'normal'leştirdiğimiz tek bir biçime asla hapsedilemeyecek insani bir duygudur aşk. Önemli olan yaşanan bir 'an'dır; bittiğindeyse yalnızlık ve buruk bir tat kalacaktır geriye."
-A. Ömer Türkeş-Radikal Kitap

"Yarın Yapayalnız'da ilişki bittikten sonra aşk, acı, sorgulamalar, iç hesaplaşmalar başlıyor. Yarın Yapayalnız bir ayrılık kitabı, ama yalnızca aşk ayrılığı değil; tüm ayrılıkların kitabı.

Masumiyetten, güvenden, genel geçer değerlerden, mevsimlerden, hayattan, doğanın biçtiği rollerden ayrılışın acısı ince ince her sayfada.
-Birsen Ferahlı-Cumhuriyet Kitap
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9789752899339
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Şeyma Köse 
05 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

'Yanmak', 'yakmak', 'sönmek' bunlar kötü fiiller. Anneannem 'ışığı dinlendir' derdi. Kötü fiiller, ocağını söndürmek. 'Işığı dinlendir.. Işığı uyandır.. 'Nasıl bir gönül terbiyesiydi anneanneminki?

Yarın Yapayalnız, Selim İleriYarın Yapayalnız, Selim İleri
Şeyma Köse 
05 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bir daha hiç kavga etmeyelim.."
Ne vardı bu sözde? Hiçbir şey. Her şey. Öylesine içten söylenmişti ki, öylesine içten bir dilekti ki, masumiyetiyle, arınmışlığıyla alıp götürüyordu sizi, insanın insan olduğu bir anla, duyarlığa. Sonra her hatırlayışta içimi sızlattı. Her hatırlayışta, bu sözü söyleyebilecek kadar kimsenin beni sevmediğini hissettim, en çok bu koydu bana, bu sözü yitirmiş olmak, bu sözün bir daha kimse tarafından söylenmeyeceğini bilmek.

Yarın Yapayalnız, Selim İleriYarın Yapayalnız, Selim İleri
Şeyma Köse 
05 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Sofradan kalkıp öpecek kadar sevmişim. Aşk mı? İğrenmek duygusu kaybolmuş."

Yarın Yapayalnız, Selim İleriYarın Yapayalnız, Selim İleri