Yasakların Sultanı IV. Murat

·
Okunma
·
Beğeni
·
160
Gösterim
Adı:
Yasakların Sultanı IV. Murat
Baskı tarihi:
Temmuz 2005
Sayfa sayısı:
223
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789758496662
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Emre Yayınevi
Uzun boylu, geniş omuzlu, yakışıklı ve heybetli... Ela gözlerinin akı fazlaca... Bakışları sert ve şiddetli... Pazıları kalın ve güçlü.. Zamanının en iyi silahşörlerinden... Çabuk kızan ve kendine kolay kolay hakim olamayan bir padişah... 17 yıl tahtta kalan 17. Osmanlı padişahı: Sultan IV. Murat... Hükümdarlığı döneminde yaptıklarıyla bazılarımızın gönüllerinde taht kuran, bazılarımızın da "İstanbul Kanatlarımın Altında" filmiyle yoğun eleştirilerine maruz kalan bir padişah...
Bu kitapta, onun çalkantılı çocukluk devresini, padişahlığının ilk yıllarındaki olayları, askeri seferlerini, kendi zamanındaki Osmanlı Devleti'nin durumunu, meclisinin birinci dereceden misafiri Bekri Mustafa'nın da adının geçtiği nükteli fıkralara konu olan sosyal yaşamını ve bu fıkralarla edineceğimiz eski toplumumuzun iç yapısını farklı bir şekilde tadacaksınız.
"Yasakların Sultanı IV. Murat"ı okuduğunuzda bu zamana kadar en çok tartışılan Osmanlı padişahlarından en katı kurallara sahip IV. Murat'a farklı bir gözle bakacaksınız.
Yasakların Sultanı IV. Murat'ı okuyanlar