Yaşama Çevrilen Pedal

8,4/10  (24 Oy) · 
65 okunma  · 
16 beğeni  · 
862 gösterim
Henüz yirmi dört yaşındayken Lance Armstrong sporda bir efsane olma yolunda ilerliyordu. Sonra, Ekim 1996'da Armstrong'a dördüncü safha yumurtalık kanseri teşhisi kondu; doktorlar yüzde kırk yaşama şansı vermişlerdi. O gün Armstrong'un yaşamı tamamen değişti. Her zaman olduğu gibi, önderlik ruhuyla önünde uzanan yola koyuldu; bu, asla kaybetmemeye kararlı olduğu yaşam savaşıydı.
Vücudunu istila eden kanserle ve ruhunu tüketmekle tehdit eden kemoterapiyle savaşırken antrenmanlarına odaklandı ve etrafındaki asla pes etmeyenlerden güç aldı. Hastaneden çıkışından sadece on altı ay sonra, çok yorucu bir parkur olduğu bilinen Tour de France'a katıldı ve tüm zamanların en iyi derecesiyle kazandı. Bundan birkaç ay sonra, baba oldu.

YAŞAMA ÇEVRİLEN PEDAL, bir adamın yaşamın olasılıklarına karşı verdiği esin verici bir savaştır. Gelişimini zafer, trajedi ve dönüşümle gerçekleştirmenin öyküsüdür. Bu inanılmaz bir cesaretin ve tutkunun korku ve aynı zamanda şefkat dolu, ibret alınacak öyküsüdür.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2008
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9789759064082
 • Çeviri:
  Yusuf Özkeş
 • Yayınevi:
  Goa Basım Yayın
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

Bir insanın ne olursa olsun hayata elleriyle sımsıkı sarıldığını anlatan ve herkesin ders çıkarabileceği güzel bir anlatım. Okuyan herkesin kendisine bir şeyler katabileceği ve hayata sımsıkı sarılması gerektiğini anlatan güzel bir yaşam öyküsü. İyi ki okumuşum dediğim kitaplardan bir tanesi.

Güler Bilkay Aygün 
 30 May 22:42 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kansere yakalanan dünyaca ünlü bisiklet yarışçısı Lance Armstrong'un gerçek yaşam öyküsü. Kitabın ana fikri; azmin başarısı. Akıcı ve sade bir dille yazılmış güzel bir kitap.

Halim Gençer 
14 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir insanın ne kadar kötü durumda olursa olsun azmi ve çalışmasıyla karanlıklardan aydınlığa çıkabileceğini güzel bir şekilde aydınlatıyor.Ayrıca bisiklet sporuna merakı olanlarında severek okuyacağı bir eserdir

Osman Zeki Yüksel 
11 Haz 15:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bisiklete ve bisiklet sporuna gönül vermiş her yaştan insanın okuması gereken çok güzel ve ilham verici bir kitap. Tek solukta okunacak türden. İyi okumalar.

salih 
 22 Mar 18:32 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitap,dünyaca ünlü bisiklet yarışçısı Lance Armstrong'un hayat hikayesini anlatmaktadır.Her şey iyi giderken kansere yakalanan yarışçımızın inişli çıkışlı yaşamını konu alıyor.Hastalığı yeneceğine olan azmi, inancı takdire şayandır.Benim burada dikkat çekmek istediğim konu kanseri yenebilme azmini,gücünü spora olan inancından yani pedal çevirmekten alıyor.
Hayatta bazen olumsuz olarak görünen şeyler ileride bize olumlu olarak dönebilir.Pes etmemek gerekir.Yarışçımız kanseri yeniyor ve başarılarına başarı katıyor.İnanmak başarmanın yarısıdır.O inanıyor ve başarıyor.Herkese örnek olabilecek bir başarı hikayesi.İyi ki okumuş olduğum diyebileceğim kitaplardan.

Crossfire 
17 Tem 19:15 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Okuyalı birkaç yıl olduğu için şu anda tam olarak hatırlayamayabilirim. Ünlü bisikletçinin otobiyografisi gibi bir şeydi ve yarışlardaki mücadelesini, zorlanmalarını anlatıyordu.En çok da o bölümlerini beğenmiştim, bir yandan da kanserle boğuşuyordu yanlış hatırlamıyorsam. Aile hayatından da bahsediyordu.Bisiklet sürmenin güzelliklerini bu kitapta görmüştüm :)

Abdullah Ç. 
25 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Lance Armstrong'un kansere karşı verdiği savaşı ve devamında hayata yeniden dönüşünü anlatır. İnsana amaç uğruna savaşmayı, sevdikleri uğruna gücünü bir noktaya odaklamasını anlatır. Lise çağlarımda okumuştum bu bağlamda hırslandırıcı, zorluklara karşı ve hayata karşı mücadele gücü vermesi açısından okunulası bir kitap diyebilirim.

denizcvdr 
12 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dünyaca ünlü bisiklet yarışçısı Lance Armstrong'un hayatını kaleme aldığı kitapla hayatın inişli çıkışlı yollarında şükretmeyi,azimi,inancı,direnmeyi öğreniyorsunuz.Keyifli bir okumaydı.

Kitaptan 4 Alıntı

İster beğenin ister beğenmeyin, geçmişiniz sizi şekillendirir. Her rastlantının ve deneyimin kendine özgü bir etkisi vardır ve siz, rüzgarın bir ovada çalıları şekillendirdiği gibi şekillenirsiniz.

Yaşama Çevrilen Pedal, Lance Armstrong (Sayfa 27)Yaşama Çevrilen Pedal, Lance Armstrong (Sayfa 27)

Kendine inanmaya devam etmek için doktorlara inanmanın, tedaviye inanmanın, inanmak için seçtiğin herhangi bir şeye inanmanın en önemli şey olduğuna karar verdim. Bu böyle olmalıydı.

Yaşama Çevrilen Pedal, Lance ArmstrongYaşama Çevrilen Pedal, Lance Armstrong
NAZLI ÖZDEMİR 
16 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Keyifsizlik ve düş kırıklığı,bunlar hayatın gerçek tehlikeleriydi..

Yaşama Çevrilen Pedal, Lance ArmstrongYaşama Çevrilen Pedal, Lance Armstrong
NAZLI ÖZDEMİR 
17 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ben inanca inandım onun parlak hatırı için. Aslında biz hayal ettiğimizden çok daha güçlüyüz ve inanç insan karakterinin en uzun soluklu ve yürekli özelliklerinden birisi.

Yaşama Çevrilen Pedal, Lance ArmstrongYaşama Çevrilen Pedal, Lance Armstrong