Yaşama Sanatı

8,3/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
422 gösterim
Bu kitap insan düşüncesinin ufuklarına doğru yapılan gizemli bir yolculuğun öyküsüdür. En eski mitolojik anlatılardan günümüz sanat ürünlerine dek yaşamı ve insanı konu alan onlarca başyapıttan damıtılmış bir sevda öyküsü... Buna insanın var olma sevdası da denebilir. Zor, acılı, keyifli, alaycı, içtenlikli, onurlu, korkusuz ve şiirsel bir dille anlatılmış bir öykü ya da şöyle diyelim: İnsana, var olma sanatını insanca anlatan bir insanlık manifestosu.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786054282784
 • Yayınevi:
  Pegem Akademi Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitabı elime aldığımda önyargılıydım açıkçası . Prof .Dr. Ayhan AYDIN'ın bir ders kitabı gibi yazdığı bir eser olduğunu düşünmüştüm ki yanılmışım.

Kitabı ; günümüz değerleri ,tüketim toplumu ,konformizm ,narsisizm , nihilizm , doğadan yalıtılmış yaşam gibi artık normal ,sıradan ,gündelik bir hayatın parçasıymış gibi kabul edilmeye başlanan konuları Fromm , Nietzsche , Horney , Buddha ,Sartre , Dostoyevski , Spinoza ,Heiddegger gibi düşünürler ve kendi görüşleri ,analizleri ,diyalektiğiyle çözmeye ,sonuca ulaştırmaya çalışarak , deneme türü sayılabilecek bir şekilde yazmış .

Okuken çok fazla not alacağınız , çelişkileri görmenizi sağlayacak , üzerinde düşünebileceğiniz çok fazla konu ve görüş var , dili diğer düşünce yazılarına göre sade ve bütüne parçalar halinde gittiği için asıl konudan kopmadan , rahat bir şekilde okuyabileceğiniz güzel bir kitap.