Yaşamın Anlam ve Amacı

8,3/10  (6 Oy) · 
21 okunma  · 
4 beğeni  · 
617 gösterim
Yaşamın Anlam ve Amacı, Alfred Adler'in, insanı Tanıma Sanatı ve Yaşama Sanatı'ndan sonra kendi kuramı olan 'bireysel psikoloji' konusunda toplu bir bilgi sunduğu üçüncü önemli yapıtı. Yalnızca psikolojiyi uğraş edinenlerin değil herkesin kolaylıkla okuyup anlayabileceği bir dille kaleme alınan, yoğun kuramsal bilgilere çokça yer verilmeyen yapıt, günlük yaşamın sorunlarına çözüm önerileri sunan bir çalışma. İlk kez 1931'de yayımlanan yapıt, aradan geçen bunca yıla karşın, bireysel ve toplumsal sorunların giderek daha da içinden çıkılamaz bir duruma ulaştığı günümüzde hâlâ geçerliliğini sürdürmekte.

Çocukluktaki olayların yetişkinlikteki rolü, kompleksler, korkular, ailenin ve okulun çocuk üzerindeki etkileri çocuğa ilk cinsel bilgilerin veriliş biçimi ve sonraki etkileri, evlilik ve kadın-erkek ilişkileri gibi konuların bireysel psikoloji kuramı açısından irdelendiği yapıt, kendisiyle ve sevdikleriyle daha iyi ilişkiler kurmak isteyenler için önemli bir yol göstericilik işlevi taşıyor
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9789754680515
 • Çeviri:
  Kamuran Şipal
 • Yayınevi:
  Say Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Mahmut G 
29 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Diyelim yağmur yağıyor, ne yapabilirsiniz yağmura karşı ? Bir şemsiye alabilirsiniz yanınıza ya da en fazla bir taksiye binebilirsiniz ama yağmurla savaşıp ona söz dinletmeye çalışmak boşuna zahmettir.

Yaşamın Anlam ve Amacı, Alfred AdlerYaşamın Anlam ve Amacı, Alfred Adler