1000Kitap Logosu
Yaşamın Kıyısında
Yaşamın Kıyısında
Yaşamın Kıyısında

Yaşamın Kıyısında

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.0
2 Kişi
3
Okunma
3
Beğeni
25
Gösterim
192 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 26 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Parola Yayınları · Mart 2021 · Karton kapak · 9786257031745
Mutluluk, kar tanesi kadar küçük şeylerde gizliydi. Başını çevirmeden, “Hayat, önce kaybolduğum bir deniz, sonra rengi yeşile çalan durgun bir nehirdi. Peki, şimdi ne? Şu anda yaşadıklarıma bir anlam bulamıyorum!” dedi. Ne demek istediğini çok iyi anlıyordum. Son günlerdeki yorgunluğu, dalgınlığı, endişeli tavırlarının sebebi yazmaya söz verdiği hikâyesinin sonuna doğru yaklaşıyor olmasıydı. Hayatının rengi, yeşile çalan durgun nehir diye tanımladığı en huzurlu ve mutlu olan kısmını yeniden yaşaması onu ne kadar mutlu ettiyse, son noktayı koyabilmek de o kadar mutsuz ediyor ve şu anda bulunduğu durumu sorgulamasına neden oluyordu. Bir yanda sadece imza ile bağlı olduğu, kendisini sevmeyen karısıyla mutsuz bir evliliğe hapsolan Jonathan, diğer yanda rüzgâra karşı duran, emeğin ve ekonomik değerlerin yok sayıldığı bir dünyada, yoksul ve mağdur insanların sorunlarını ortaya koyan düzene boyun eğmeyen, gözü kara Dilek. Dünyayı daha yaşanılabilir kılmaya çalışan iki insanın, mücadelelerle dolu bir aşk hikâyesi.
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺12,74

Puan ve İncelemeler

9.0
10 üzerinden
2 Puan · 2 İnceleme
Sibel Köksal
Yaşamın Kıyısında'yı inceledi.
192 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Selam bugün sizlere @ayse.kudat 'ın Yaşamın Kıyısında kitabı ile geldim. Çok naif, çok güzel bir Hikaye okudum.. Kimi zaman acaba gerçekten Dilek, Jonathan, Zeynep var mı diye düşünmedim de değil hani.. Yazarın kalemi de çok naif ve güzeldi ilk okuduğum kitabı olmasına rağmen beğenerek ve severek okudum. Sizlere de Tavsiye ederim.. Gelelim konusuna, Haksızlığa gelemeyen kendi ayakları üzerinde duran, mutsuz evliliğinden prangalarını koparan Dilek aynı zamanda başarılı bir Sosyolog ve Kızı Sevil ile Amerika da yaşıyor. Jonathan da durumları aynı aslında sadece kağıt üzerinde bir evliliği olan bir Adam ve geleneklerine göre boşanamıyor da karısından. Mutsuz evliliğinden kendini tamamen işine adayan başarılı bir iş Adamı. Bir iş için bir araya gelen bu iki insan Hayatlarının ikinci baharını yaşıyorlar âdeta. Zeynep bir kaza da annesini ve tek kardeşini kaybediyor. Tek başına hayata tutunmaya çalışan aynı zamanda böbrek nakli bekleyen genç bir Kız.. Jonathan ile Hastane de tesadüfen tanışırlar.. Peki mutluluk ve Aşk gerçekten de Dilek ve Mavi Gözlü Dev Jonathan'ı bulmuşmuydu? Bu iki insanı ikinci Baharların da ne gibi sorunlar bekliyordu? Ya Zeynep Böbrek nakli gerçekleşecek mi?
Yaşamın Kıyısında
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Edebiyatin_kiyisinda
Yaşamın Kıyısında'yı inceledi.
192 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Aşk dolu bir eserle haftaya ve size kocaman merhabalar güzel takipçilerim. Umarım hepimiz için sağlık, huzur, mutluluk ve aşk dolu bir hafta olur. Bu kitabı okurken fonda hep "ikinci bahar yaşıyor ömrüm, gel benim yarim oluver şimdi" şarkısını hayal ettim. Çünkü ikinci baharlarını yaşayan, o aşkı ,o sevgiyi size hissettiren bir sevdaya şahit edeceksiniz bu eserle. Çok naif, çok güzel, ruha dokunan bir aşktı Dilek ve Jonathan'ın aşkı. Yazar ile tanışma eserimiz olmasına rağmen çok sevdim, diğer eserlerini de mutlaka okuyacağım. İlk evlilikleri kötü geçen iki başarılı insandır Dilek ve Jonathan. Aynı bankada çalışan ve orda birbirini görüp seven, birbirine yüreği düşen... Malesef ailesinin geleneklerinden dolayı eşinden boşanamaz Jonathan ve Dilek ile kaçamak bir ilişki yaşamaya başlar. Bakmayın kaçamak dediğime, herkes biliyor ve alıyordur aradaki sevgiyi , elektriği. Sevinenler kadar bu aşka karşı olan ve kıskanan kişilerde vardır malesef. Yaşanan her olumsuzluğa, çıkan her engele rağmen sevgi her şeyin üstesinden geliyor. Onu gördük , onu öğrendik. İki insan gerçekten severse, kimse duramaz o sevginin önünde. Sevgi en büyük duvarları yıkacak güçte çünkü. İş dolayısı ile sürekli gezen ve toplantılara katılan iki aşığın bu yolculuğuna siz de eşlik edip, gezeceksiniz diyar diyar. Ailelerin anlayışı, her kültürde yapılan düğün törenleri beni çok mutlu etti, zevk aldım okurken. Ve sonunda Jonathan eşinden boşanır ve Dilek ile evlenirler. Sürpriz dolu, sevdiği kadını mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapan Jonathan'ı çok sevdim. Keşke her adam böyle sevebilse.Birbirini mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapan sevgi dolu iki güzel insanın hikayesine siz de eşlik edin isterim. Çok sevdim, çok seversiniz. Yine gözyaşlarımı tutmadığım o son. Bir kitap bitince , bitmesine üzülen bunun için ağlayan kişiler anlar beni mutlaka. Keşke böyle bitmeseydi dedim. Keşke çok daha güzel yılları olabilseydi bu sevginin. Ama gerçek sevenler için ayrılık değildir ölüm, kalanlar kavuşacakları günün hayali ile yaşar her gün....
Yaşamın Kıyısında
OKUYACAKLARIMA EKLE
11