Yaşarken ve Ölürken

9,0/10  (1 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
589 gösterim
Ulusal marşımızı öğrencilerimiz, müzik öğretmeni Ferruh Bey'in yönetiminde söylediler. Ferruh Bey kürsüye çıkmıştı ve Devlet Senfoni Orkestrası 'nı yönetir gibi heyecanlıydı. Çocuklarsa kayıtsız, usançlı. Seslerin isteksizliği benim kulağıma bile çarparken, Ferruh Bey'in Beethoven'den Dokuzuncu Senfoni'yi yorumlamasına heyecanlanması tabiî etkileyici ve üzücüydü. Daha bu ilk bayrak töreni sahnesinden içim burkuldu; bunca genç çocuklar neden böylesine kayıtsız ve usançlıydılar?

"Yaşarken ve Ölürken günümüzün en önemli yazarlarından Selim İleri'den Türkiye'yi 12 Eylül Darbesi'ne sürükleyen günlere ilişkin ironiyle örülü güçlü bir politik roman. Alışılmış politik romanların çok ötesinde, yaşamın zenginliği, kargaşası, siyasal çalkantıları, acıları, cehennemi ve gülünçlüğüyle bezenmiş bir karnaval... Yaşarken ve Ölürken'in kişilerinin aşkları da Selim İleri'yi izleyerek söylersem birbirine yasaktır. Çünkü toplumsal yaşam da yasaklarla doludur."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2009
 • Sayfa Sayısı:
  504
 • ISBN:
  9789752896543
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kütüphane kedisi 
20 Oca 15:51 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 9/10 puan

Selim İleri 'yi çok severim.Kitabı da severek okudum. Karakter tahlilleri oldukça iyi yapılmış ve sürükleyici bir hikaye. Biraz hüzünlü, dokunaklı içe dokunan bir hikaye. Tavsiye ederim.