1000Kitap Logosu
Yaşasın Hayat 1

Yaşasın Hayat 1

Viva la vita!

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET

Hakkında

340 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 9 sa. 38 dk.
Adı
Yaşasın Hayat 1
Alt başlık
Viva la vita!
Basım
Türkçe · Türkiye · Doğan Kitap · Ocak 2003 · Karton kapak · 9789752930674
Teknolojik ilerlemeler, hastalıkların teşhis ve tedavisinde de kolaylıklar sağladı ve eski zamanlara oranla insan ömrü epeyce uzadı. Modern tıp her ne kadar ileri bir gelişkinlik düzeyine ulaşsa da yaşamanın kalitesi insana bağlı. İleri toplumlarda iyi görmeyen, iyi duymayan yaşlı nüfusun çokluğu, toplumun her katmanında hastalık derecesine varan şişmanlıklar, kalp-damar, beyin-damar hastalıklarında sayının artmasına neden oluyor. Dolayısıyla tıp, tek başına çare olmaya yetmiyor. Bu yüzden "Yaşasın Hayat", deyim yerindeyse testi kırılmadan yol göstermeye çalışıyor. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, bu diziden neyi amaçladığını kitaba yazdığı "Önsöz"de şöyle anlatıyor: "Bu kitap, daha iyi, daha keyifli, daha uzun yaşanan, yaşandıkça ve yaşlandıkça birleştiren, dinginleştiren... daha üretken, sevecen, hoşgörülü, iyimser, güvenli, daha az eleştirip daha çok öven, ilgi ve sevgi göstermeyi, takdir etmeyi bilen, dostluğa, sınırsız bir yardımseverliğe öncelik veren... beden/ruh/akıl örgüsü –örgütlenmesi– tam bir işbirliği halinde tıkır tıkır işleyen; daha iyi uyuyan, koklayan, işiten, gören, düşünen ve sevişen; daha düzenli ve dengeli beslenen, egzersizin önemini bilen, daha neşeli ve huzurlu yeni bir hayatın başlangıcıdır."
Fiyatlar
fiyat bulunamadı

Okurlar

Kadın
% 56.3
Erkek
% 43.8
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
0.0
10 üzerinden
1 Puan · 2 İnceleme
340 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Yaşasın Hayat, Osman hocanın yazdığı başucu kitaplarından bir tanesi daha. Uykusuzluktan vitaminlerin önemine, bağışıklık sistemimizi sağlıklı tutmaktan sağlıklı yaşlanmaya kadar birçok konuda sade diliyle bizleri bilgilendiren kütüphanemizde bulunması gereken kitaplardan olduğunu düşündüğüm bir eser.
Yaşasın Hayat 1
Okuyacaklarıma Ekle
340 syf.
·
11 günde
·
Puan vermedi
Sağlıklı yaşamaya çalıştığım şu günlerde evdeki Yaşasın Hayat kitabını okumak istedim. Kitaba Süleyman Demirel, Sezen Aksu gibi ünlü isimler ön söz yazmış. Osman Müftüoğlu yıllarca ünlülerin özel doktoru olarak çalışmış. Kitapta sağlıklı beslenme, diyet, egzersiz, vitaminler vb. konu başlıkları altında birçok bilgi bulunuyor. Kitaplıkta bulundurup arada göz atmak isteyeceğiniz türde bir kitap.
Yaşasın Hayat 1
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.