Yaşlı Adam Genç Kadın

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
75 gösterim
Ellili yaşlarını süren deneyimli bir adam gençlik sevdasına kapılır çoğu erkek gibi. Genlerine işleyen, gençlik aşısı yatırma isteği midir bu? Belki de binlerce yıldan beri varolan soyunu genç ve güçlü kadınlarla sürdürme dürtüsüdür..Ve adam yirmili yaşların başındaki bir kadına aşık olur. Kadında aşıktır adama. Ve şiir gibi başlayan bu aşk, evlilikle taçlandırılır. Başta her şey çok iyi gider. Ancak çok geçmeden bu iki farklı dünya kaçınılmaz olarak karşı karşıya gelir. Önce cinsellik kisvesi altında başlayan çatışma, habis bir ur gibi hayatlarının her alanına yayılır...
Bu yorucu maceranın ardından adam, bir gün genç ve güzel bir hayranıyla karşılaşır. Çok yoğun geçen kesintisiz iki günlük süreçte, kadın aşkı yeniden tanımlarken, adam hayatını tümüyle değiştirecek bir soru sorar kendine; Gençlik aşısı mı yaptırdım yoksa pis bir ihtiyar mı olup çıktım?

Romantik İsyankar Halim Bahadır, aldatılan erkeğin psikolojisini ele aldığı Tutunuş adlı romanının ardından bir tabuyu daha sorguluyor.
Yazar, Yaşlı Adam, Genç Kadın'da, çok genç kadınlarla evlenen yaşlı erkeklerin, parçalanan iç dünyalarında solksuz bir yolculuğa çıkıyor..
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2006
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9789752541194
 • Yayınevi:
  Neden? Kitap
 • Kitabın Türü:
Sema Öztürk 
02 Ara 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Kitap yaşlı erkeklerin genç kadınlarla yaptığı evliliklerdeki sorunlara değiniyor. Yaşlı erkeklerin psikolojilerini anlatıyor. Konusu olarak yaşlı yazara aşık olan genç hayranın karşısında, yaşlı yazarın korkularını anlatıyor. Kitabı beğendim mi? Okumayan biri bir şey kaybeder mi? Sanmıyorum. Beğendiğimi söyleyemem.

Kitaptan 3 Alıntı

Sema Öztürk 
01 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Ama ona aşık olacağımı hesaba katmamıştım.Ve olmuştum. Ve şimdi de işin faturasını koyuyordu önüme hayat. O olmayacak diyordu hayat. Ve sen aşkının faturasını çok ağır ödeyeceksin. Mutsuzlukla ödeyeceksin. Beklemekle ödeyeceksin. Cenneti yaşamışsan, cehennemi de yaşayacaksın.

Yaşlı Adam Genç Kadın, Halim Bahadır (Sayfa 87)Yaşlı Adam Genç Kadın, Halim Bahadır (Sayfa 87)
Sema Öztürk 
01 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Gidip bize acı çektirecek insanlara aşık oluruz. Bize yakışmayacağını düşündüğümüz insanları severiz. Bazen onları bile bile hayatlarımıza sokar, her şeyi berbat ederiz. Sevgi için değil ama, aşkın doğasında ciddi bir manyaklık olduğunu düşündüm hep.

Yaşlı Adam Genç Kadın, Halim Bahadır (Sayfa 105)Yaşlı Adam Genç Kadın, Halim Bahadır (Sayfa 105)
Sema Öztürk 
02 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Neden kendimi gömmek için ha bire çukur kazıp duruyorum? Neden geçeceğim yollara muz kabukları bırakıyorum? Neden içimdeki onlarca kimlikle savaşıp duruyorum ben?

Yaşlı Adam Genç Kadın, Halim Bahadır (Sayfa 125)Yaşlı Adam Genç Kadın, Halim Bahadır (Sayfa 125)