Yaz Öpüşleri -Yeniden Kurgulanmış Eski Aşklarla- Bütün Eserleri 16

5,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
297 gösterim
... Ay geçer, yıl geçer, insanlar yaşlanır ve aşklarını yitirirler. Aşk, gitgide çoğullaşır ve bizden kaçar: Trenler, otobüsler, özel arabalar ve uçaklarla.
Gün gelir: bizi ilk ya da en son nerede bırakmışsa oradan aşkı aramaya başlarız. Yürek çarpar, anılar yeşerir, aşk yazlarımız imdadımıza yetişip her şeyi yeniden kurgular. Tarık Dursun K.'nın "Yaz Öpüşleri", bu eski aşkların yeni baştan kurgulanmış hikayeleridir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  1996
 • Sayfa Sayısı:
  125
 • ISBN:
  9789754946246
 • Yayınevi:
  Bilgi Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Peki, kim seni benim kadar sevecek? Kim seni alıp cumartesileri sinemaya götürecek; önce bir kulağından, sonra yanağından, sonra dudaklarından kim öpecek? Ben olsam bunları düşünürdüm; ben olsam kalırdım. O, olmamıştı; onun yerine bunları düşünmemişti, kalmamıştı ve gitmişti. Ve uzun bitip tükenmez yolculukların sonunda kara görünecek. Ağzında yeni açmış herhangi bir narenciye dalıyla cennetten yeryüzüne indirdiğimiz hüthüt kuşu sizi ve geminizi yılın tam üç yüz altmış beş gününde ve gecesinde her daim yazın egemen olduğu bir ülkenin kıyılarına ulaştıracak. Ben o ülkeyi güneşi ve Lut Gölü’yle sonsuza dek yazı, parlak kumları, çölü ve derin vadileriyle, gökyüzünden baktığımda gördüğüm ışıldayan bükümlü akasyalarıyla size adadım. Ve o adanmış ülkeye yüzü sapsarı, açlıktan ve yorgunluktan avurdu avurduna geçmiş, gözlerinin feri sönmüş olarak ayak basmıştı. O andan başlayarak artık her şey çok gerilerde kalıyordu. Aradan nice nice yıllar geçecek, bildik yüzler birbirine karışacak, adlar ve yerler unutulacak, cumartesiler hatırlanmayacaktı…

Yaz Öpüşleri -Yeniden Kurgulanmış Eski Aşklarla- Bütün Eserleri 16, Tarık Dursun K.Yaz Öpüşleri -Yeniden Kurgulanmış Eski Aşklarla- Bütün Eserleri 16, Tarık Dursun K.