Ye Dua Et Sev

5,4/10  (66 Oy) · 
461 okunma  · 
32 beğeni  · 
3.021 gösterim
Saat sabahın üçüdür ve Elizabeth Gilbert banyonun taşları üzerinde hıçkırarak ağlamaktadır. O, otuzlu yaşlarındadır ve bir kocası, bir evi vardır. Kocasıyla bebek sahibi olmaya çalışmaktadırlar ve o bunu istemediğinin farkına varır. Acı verici bir boşanma süreci ve hemen sonrasında tutkulu bir aşk yaşar. İçindeki boşluğu doldurmanın peşine düştüğü bir yolculuğa çıkarak haz, dinsel inanç ve dengenin arayışına girer. Gilbert, Romada yakışıklı bir İtalyandan İtalyanca öğrenecek, on beş kilo alacaktır; Hindistanda ruhunu aydınlatacak ve kendini Tanrıya adayacaktır ve Endonezyanın Bali Adasında dişleri olmayan bir şifacıdan, huzurun yeni bir tanımını öğrenecektir. Mutluluk yavaş yavaş onu sarmalamaktadır.rnrn"Bütün kız arkadaşlarıma bu kitaptan hediye ettim. Her kadın bu kitabı mutlaka okumalı." - Julia Robertsrnrn"Çok güzel bir kitap. Ondan uzak kalmak olanaksız." -Britney Spearsrnrn"Ben ona hayran kaldım ve tanıdığım herkes için birer tane alıyorum." -Sophie Dahlrnrn"Bu olağanüstü kitabı çok sevdim." -Hillary Clintonrnrn"Bugünlerde sokakta gördüğüm kadınların neredeyse hepsinin elinde Ye, Dua Et, Sevi görüyorum. Elizabethi programıma çıkarmak için oldukça sabırsızlanmıştım." -Oprah Winfreyrnrn"Son zamanlardaki en sevdiğim kitap. Kaçırmayın." -Ayşe Özyılmazel, -Sabahrnrn"Şahane bir teklif bu! Okunabilecek en güzel kitap. Bir an önce okuyun, hayatınıza enerji ve mutluluk katın." - Zeynep Bölükbaşı, Hürriyetrnrn"Elizabeth Gilbert; çoğumuzun gurur yapıp paylaşamadığı, karakterimizin bizi ve çevremizdekilerle ilişkilerimizi sabote eden rahatsız edici yönlerini sanki sohbet eder gibi, doğal, zekice ve komik bir şekilde anlatıyor. Okudukça sanki üzerinizden toplum baskısının ve kendi savunma sisteminizin yükünün kalktığını, ferahladığınızı hissediyorsunuz. Her kadın kendi hayatında Elizabeth Gilbertin tecrübesinden bir parça bulabilir."
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  456
 • ISBN:
  9944009904
 • Orijinal Adı:
  Eat ,pray,love
 • Çeviri:
  Zeynep Kumruluoğlu/ Gamze Bulut
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınlar
 • Kitabın Türü:
Derya 
26 Mar 00:21 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitabı ne yazık ki sıkıcı buldum...geçen yıl okuduğum bu kitap elimde o kadar sallandı ki...yarım bırakmamak adına okudum...popüler ama yavan lezzetsiz bir kitap...

Hande Kırkımcı 
01 Mar 18:10 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Kaç yaşında olursa olsun, insanın kendini bulabileceği bir kitap.Anlatılan yerler, o kadar sıcak ve samimi anlatilmis ki,sanki oraya gitmiş kadar oluyorsun

Esra SARIYILDIZ 
13 Mar 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

hayatımdaki en büyük pişmanlığım bu kitabı okumak hiç birşey katmadı. tam bir eziyetti bunu okumak

ayşenur topaloğlu 
10 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

kitabın okunma oranlarını gördüğümde büyük bir umutla başladım kitabın hikayesi güzel ancak yazım dili sürükleyici değil fazla ağır.bazı bölümler gereğinden fazla uzatılmış iş böyle olunca da kitabı okumak çok zor olabiliyor. her ne kadar uzun bir süre elimde süründürdüysem de bitirmeyi başardım.Fikri güzel olan ama yazım dilinden dolayı okumayı güçleştiren bir kitap.

damla bayrak 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bazı yerlerinde gerçekten keyif aldığım ama aylarca elimde sürünen bir kitap oldu. Bitirmedi ancak alınacak bir şey varsa aldim. "Ye dua et sev"

Seda Köktürk 
26 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi

Kendini ve aşkı bulma yolunda yazılmış güzel bir kitap. Filmini de çok severim....

Nihan Uzunsoy 
05 Oca 2014 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Bu kitabın filmi bile çok ağır ilerliyor. Yaşadığı içsel sıkıntılar beni boğdu, kasvete soktu. 3 bölümden oluşan kitabın ancak iki bölümünü okuyabildim. Filmi sonuna kadar izledim. Tavsiye eder miyim? Hiç sanmıyorum. Abartıldığı kadar tat alamadım.

Meltemnma 
13 Nis 23:17 · Kitabı okudu · 18 günde · 2/10 puan

Kitabın ilk yarısı inanılmaz derecede sıkıcıydı. Cidden yarım bırakmamak için çok direndim. Diğer yarısı bir nebze daha güzeldi. Pek tavsiye edebileceğim bir kitap değil.

Didem Sinop 
18 Mar 00:14 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

Özgür kadın vurgusunu, duygusallığı işliyor. yeni bir düzen kurmak için hayalleri peşine düşülmesi gerektiğini anlatıyor bana. Keyfine ve derinliğine vararak okunmalı

Tuğba Erdoğan 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir kadının içsel yolculuğuna eşlik ettiğimiz bu kitap bizi yarı yolda bırakır nitelikte. Konu ağır ilerliyor ve anlatımı insanı yoruyor.

2 /

Kitaptan 15 Alıntı

Maria Puder 
30 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Mutluluk, çaba harcayarak elde edilir. Onun için kavga eder, uğraşır, ısrar eder ve bazen onu ararken dünyayı dolaşırsın.

Ye Dua Et Sev, Elizabeth GilbertYe Dua Et Sev, Elizabeth Gilbert
BGM 
26 Eyl 2015 · Kitabı okudu

Birbirimizi sevdik. Bu hiç bir zaman akıllarda bir soru değildi. Biz sadece, birbirimizi umutsuzca, feryat figan, ruhlarımızı cezalandırırcasına perişan etmeyi nasıl bırakacağımızı çözemedik.

Ye Dua Et Sev, Elizabeth GilbertYe Dua Et Sev, Elizabeth Gilbert
Maria Puder 
30 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sonuçta, sen düşüncelerinsin. Duyguların, düşüncelerinin emrinde ve sen de duygularının emrindesin.

Ye Dua Et Sev, Elizabeth GilbertYe Dua Et Sev, Elizabeth Gilbert
Maria Puder 
30 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

‘Bel far niente’, hiçbir şey yapmamanın güzelliği demek.

Ye Dua Et Sev, Elizabeth GilbertYe Dua Et Sev, Elizabeth Gilbert
ragbiii 
23 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Onun görevi buydu ve bu görevi iyi bir şekilde tamamladı ve artık her şey bitti.Problem şu ki, sen bu ilişkinin kısa bir yaşamı olabileceği gerçeğini kabullenemiyorsun.

Ye Dua Et Sev, Elizabeth Gilbert (Sayfa 222)Ye Dua Et Sev, Elizabeth Gilbert (Sayfa 222)
ragbiii 
23 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aslında kaotik olan, bizlere önceden tahmin edemeyeceğimiz değişimler sunan bu dünyanın kendisidir.

Ye Dua Et Sev, Elizabeth Gilbert (Sayfa 117)Ye Dua Et Sev, Elizabeth Gilbert (Sayfa 117)
Ukte Yüksel 
03 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eğer size iyi hissettirecek her şeyi geride bırakacak kadar cesursanız, içsel yada dışsal gerçeği arayan bir yolculuğa çıkıyorsanız, yolunuza çıkacak herkesi bir öğretmen olarak görmeyi kabul ediyorsanız ve hepsinden önemlisi bazı zor gerçeklerle yüzleşmeye hazırsanız işte o zaman gerçek sizden asla saklanamaz.

Ye Dua Et Sev, Elizabeth GilbertYe Dua Et Sev, Elizabeth Gilbert
2 /