Yedi Kartal Efsanesi 1 - Zülfikar'ın Hükmü

9,3/10  (15 Oy) · 
23 okunma  · 
13 beğeni  · 
409 gösterim
Fantastik dünyasında bir çağ kapanıyor, yeni bir çağ başlıyor:

İstanbul'da geçen heyecanlı bir fantastik dünya

Eski, çok eski zamanlarda, daha büyü denen kudret yeni inmişken yeryüzüne, bilgelerin bilgesi Lokman Hekim yedi genç toplamış etrafına. Yedisini de yetiştirmiş, yedisini de sanatlarında yüceltmiş. Ve yedisine de ölümsüzlüğün sırrını vermiş.

Zaman geçmiş, çağlar devrilmiş, ülkeler ve insanlar değişmiş.
Ama Yedi Kartal hep kalmış yeryüzünde. Yeri gelmiş ordulara, yeri gelmiş saraylara hükmetmişler ama ne geleneklerini bozmuşlar, ne Hekim 'in açtığı yoldan sapmışlar. Zormuş sonsuz yaşamak.

Ölümsüzlüğün içinde ölüm de varmış ve kılıç yarası ile kara büyünün çaresi yokmuş. Yoldaşlarından biri düştüğünde, yeni bir çırak bulup yola devam etmiş Yediler. Ocaklarını eksik bırakmamışlar.

Zaman ahir zamanmış ve ölüm yine dayanmış kapılarına. Ama bu sefer ölüm, yedisini birden istiyormuş...

Büyüleyici dünyaların büyüsüne kapılmamak mümkün değil
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2010
 • Sayfa Sayısı:
  456
 • ISBN:
  9786054263721
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Eray Erdoğan 
10 Oca 13:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çok beğendiğim bir fantastik kitap ve üstelik türk yazar,bu bir ilk oldu bende açıkçası,daha önce hiçbir türk yazardan fantastik bir kitap okumadığım için beni epey şaşırtmıştı bu kitap.Ama sonrasında içime bir hüzün,bir öküz oturdu ki serinin 2. kitabının hiçbir yerde olmadığını keşfettim.Sadece nadir kitapta olduğunu gördüm fakat orada da 100 lira gibi fiyatlarda olmasından dolayı alamadım bir türlü.Çok merak ettiğim Erbain Fırtınası olan varsa uygun fiyattan alabilirim,buraya da böyle sıkıştırayım :))

Sefa Mehmet 
18 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Orkun Uçar'ın da dediği gibi Saygın Ersin, Türkiye'nin Dan Brown'u dur. Zülfikar'ın Hükmü, sizi fantastik bir dünyaya taşıyacak bir başyapıttır. Ana karakterlerimiz Yüzbaşı Sarp ve Üstteğmen Doğan ile yedi kartal ocağının büyük sırrına kavuştuğumuz bu eserde bol bol tarih ve edebiyat okumanın zevkine varabilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ederim.

Umur Sedalı 
27 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kütüphanede rastlayıp bitirmek için geceyi sabah ettiğim serinin 2.kitabını bulamayınca yazarıyla iletişime geçtiren kitaptır. Bu sayede Saygın Ersin ile tanışmış oldum.. Fantastik türleri seviyorsanız işte kitabınız bu...

Melikşah uzun 
11 Haz 2017 · Beğendi · 10/10 puan

Güzel ve sürükleyici bir kitap..mitolojik bir roman.aksiyon macera kahramanlık destanlar ..film olsa kırar yıkar geçer ..her kesimden yaş farkı gözetmeksizin 7den 70 e okunabilen bir kitap.

Kitaptan 1 Alıntı

Cemil AKSOY 
12 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İnsanların akıllarından geçenlerle ağızlarından çıkanların bir olmadığını farkettiğimde tiksindim ben konuşmaktan...

Yedi Kartal Efsanesi 1 - Zülfikar'ın Hükmü, Saygın ErsinYedi Kartal Efsanesi 1 - Zülfikar'ın Hükmü, Saygın Ersin