Yedi Kartal Efsanesi 1 - Zülfikar'ın Hükmü

9,3/10  (15 Oy) · 
23 okunma  · 
13 beğeni  · 
416 gösterim
Fantastik dünyasında bir çağ kapanıyor, yeni bir çağ başlıyor:

İstanbul'da geçen heyecanlı bir fantastik dünya

Eski, çok eski zamanlarda, daha büyü denen kudret yeni inmişken yeryüzüne, bilgelerin bilgesi Lokman Hekim yedi genç toplamış etrafına. Yedisini de yetiştirmiş, yedisini de sanatlarında yüceltmiş. Ve yedisine de ölümsüzlüğün sırrını vermiş.

Zaman geçmiş, çağlar devrilmiş, ülkeler ve insanlar değişmiş.
Ama Yedi Kartal hep kalmış yeryüzünde. Yeri gelmiş ordulara, yeri gelmiş saraylara hükmetmişler ama ne geleneklerini bozmuşlar, ne Hekim 'in açtığı yoldan sapmışlar. Zormuş sonsuz yaşamak.

Ölümsüzlüğün içinde ölüm de varmış ve kılıç yarası ile kara büyünün çaresi yokmuş. Yoldaşlarından biri düştüğünde, yeni bir çırak bulup yola devam etmiş Yediler. Ocaklarını eksik bırakmamışlar.

Zaman ahir zamanmış ve ölüm yine dayanmış kapılarına. Ama bu sefer ölüm, yedisini birden istiyormuş...

Büyüleyici dünyaların büyüsüne kapılmamak mümkün değil
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2010
 • Sayfa Sayısı:
  456
 • ISBN:
  9786054263721
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Eray Erdoğan 
10 Oca 13:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çok beğendiğim bir fantastik kitap ve üstelik türk yazar,bu bir ilk oldu bende açıkçası,daha önce hiçbir türk yazardan fantastik bir kitap okumadığım için beni epey şaşırtmıştı bu kitap.Ama sonrasında içime bir hüzün,bir öküz oturdu ki serinin 2. kitabının hiçbir yerde olmadığını keşfettim.Sadece nadir kitapta olduğunu gördüm fakat orada da 100 lira gibi fiyatlarda olmasından dolayı alamadım bir türlü.Çok merak ettiğim Erbain Fırtınası olan varsa uygun fiyattan alabilirim,buraya da böyle sıkıştırayım :))