Yedinci Papirüs Mısır Serisi 2. Kitap

8,6/10  (21 Oy) · 
72 okunma  · 
17 beğeni  · 
1.005 gösterim
Zorunluluk yüzünden biraraya gelmiş bir serüvenciyle bir araştırmacı, Taitanın binlerce yıl öncesinden bıraktığı şifreli bilgileri çözmek ve büyük Mısır firavununun mezarını bulmak için zorlu bir mücadeleye girişirler.
Afrikada kendilerini bekleyen acımasız rakipleriyle yarışarak sonuca yaklaşmak ve ele geçirdikleri bilgilerin ışığında bilim dünyasına inanılmaz sırları göstermek için neredeyse hayatlarını ortaya koyarlar.
Yaşamla ölüm, hayalle gerçek arasında gidip gelen dakikalar kimin kazanacağını belirleyecektir.
Binlerce yıl öncesinden günümüze seslenen Taitanın sesini duymak ve söylediklerini anlamak istiyorsanız dikkatli olun. Heyecanın bu defaki tadı çok farklı!...

 
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 1999
 • Sayfa Sayısı:
  476
 • ISBN:
  9789754056013
 • Orijinal Adı:
  The Seventh Scroll
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Nur 
03 Oca 14:13 · Kitabı okudu

Harika bir Afrika gezisi:)
WilburSmith in Mısır Serisi kitaplarinin ikincisi olan Yedinci Papirüs arastırmacı Royan ve tarihi eser meraklisi Nicholas in Mısır Firavununun mezarini bulmak icin giristikleri zorlu mucadeleyi anlatiyor. Romani okuyarak Afrikaya merak salip , bahsi gecen yerleri arastirma istegi duyabilirsiniz. Ya da bilgisayar oyunlari oynamayi seviyorsaniz kendinizi Lara Croft un zorlu sahnelerinde de bulabilirsiniz. :) Ben bazi bolumleri benzettim..Ayrica Antik Misir Mitolojisine de yer veren dolu dolu bir roman.. Arastirmadim fakat bu kitap ya da seri belki de bircok filme ilham kaynagi olmustur.
Kisacasi eglenceli , akici bir roman.. Seriye bilmeden ikinci kitapla başlamame rağmen konuya hemen dahil oldum Ve cok sevdim.. Seri ise soyle;
1-Nehir Tanrisi
2-Yedinci Papirüs
3-Buyuculer Krali
4-On birinci Yazit
5-Cöl Tanrisi