Yedinci Uzman

8,0/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
410 gösterim
Hemen hemen aynı tarihlerde çeşitli ülkelerin büyük kentlerinde beş mikrobiyolog ve kimyager öldürülünce Batılı istihbarat örgütleri bu cinayetlerin organize olduğunu ve öldürülenlerin dünyanın henüz tanımadığı yeni bir kitle imha silahının çalışmalarına gizlice katıldıklarını ortaya çıkarırlar.
Hedef bellidir.
Irak dünyayı ayağa kaldıracak korkunç bir silaha sahiptir artık. Fakat elde bunu ispatlayacak kesin deliller mevcut değildir.
Belli başlı bütün haber alma örgütleri artık tetiktedir.
İstanbul'da başlayan, Bağdat'a kadar uzanan tüyler ürpertici bir casusluk macerasını Osman Aysu'nun alıştığımız akıcı dili ve yüksek tempolu anlatımıyla yine bir solukta okuyacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  542
 • ISBN:
  9789751019608
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
İstanbul'da öldürülen bir eski Çek istihbarat elemanından yola çıkarak MİT bazı bulgulara ulaşır. Dünyada da bir kaç ülkede gözden düşen mikrobiyologlar öldürülür. İşin içine MI6, CIA, FSB ve Fransız Gizli Servisi de dahil olur. Plan korkunçtur. Irak gizli servisi El-Muhaberat yedi uzman ile büyük bir kimyasal silah üretmiştir ve bütün dünya tehlikededir. MİT ajanı Aykut Sarp, CIA ajanı Harry Morgan, MI6 ajanı Terry Farrell bu işi çözmek için Irak'a gider. Yedinci uzmanın kimliğini kimse bilmemektedir. Acaba bu silah ele geçirilebilecek midir? Yedinci uzman kimdir? Soluksuz okunan bir roman.