Yengeç Kitap - Çocukları Kötü Yetiştirmenin Yolları

8,8/10  (8 Oy) · 
12 okunma  · 
7 beğeni  · 
756 gösterim
Bu kitabın yazarı C.G Salzmann, bir gün, çakıl taşları arasında bir baba yengeç ile üç yavru yengeç gördü. Baba yengeç, adımlarını geriye doğru atıp ters yürüyor, yavru yengeçler de onu taklit ediyordu. Yani baba ne yaparsa yavrular da onu takip ediyordu. Birden Salzmann'ın beyninde şimşekler çaktı. "Çocuklar, anne ve babalarından gördükleri yanlışları taklit ederek kötü bir kişilik kazanıyorlar. O halde eğitime onlardan başlamalıyım." dedi.

Yengeç Kitap, fikrini işte bu küçük hatıradan alır. Salzmann, kitabında çocuk eğitimiyle ilgili 'doğru'ları doğrudan değil 'yanlış'ları gözler önüne sererek anlatır. Bu farklı teknik sayesinde, olumsuz tablolar, kitabı okuyanların dünyasında kolay kolay silinmeyecek izler bırakır. Böylece okur ebeveynler, okuduklarını kendi çocukları ile olan ilişkilerinde pratiğe dökmekte zorlanmazlar.

Kısaca, Yengeç Kitap, size yapmanı gerekenleri değil, yapmamanız gerekenleri anlatır.
(Arka Kapak'tan)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  230
 • ISBN:
  97897526119559
 • Çeviri:
  Ali Çankırılı
 • Yayınevi:
  Zafer Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nisa Atasever 
03 Ağu 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Kitap güzel arkadaşlar. Hatta mükemmel. İlerde pedagog olmak isteyen biri olarak çok beğendim. Fakat yarıda bıraktım aslında bırakmak zorunda kaldım diyelim. Teyzem hamile olduğu için ona verdim. Ama geri alıp mutlaka ve mutlaka okuyacağım. İlk 100 sayfasını okumuş biri olarak kesinlike tavsiye ederim. Ayrıca yazar hakkında söylemek istediğim bir kaç şey var; okuyucuyu nasıl kendine çekeceğini biliyor. Öğretici bir şeyler anlatırken eğlendiriyorda ve acayip bir yöntemi daha var mesela " Çocuklara yalan söyletmemenin yolları" yerine " Çocuklara yalan söyletmenin yolları" yazmış. Bayıldıım. Okumalısınız