1000Kitap Logosu
Yeni Başlayanlar İçin
Yeni Başlayanlar İçin
Yeni Başlayanlar İçin

Yeni Başlayanlar İçin

Feng Shui

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.3
3 Kişi
11
Okunma
3
Beğeni
126
Gösterim
200 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 40 dk.
Adı
Yeni Başlayanlar İçin (Feng Shui)
Basım
Türkçe · Türkiye · Alfa Yayınları · Şubat 2008 · Karton kapak · 9789752971245
Feng Shui uyumlu ve başarılı bir yaşam sürebilmemizi sağlayan antik bir Çin reçetesidir. Eşyalarımızı yeniden yerleştirerek, evimizin dışına bir rüzgâr çanı asarak ya da yatak odamıza bir vazo dolusu çiçek koyarak Ch’i adı verilen evrensel gücü; yani yaşamımıza bereket ve şans getiren güçlü manyetik enerjiyi harekete geçirebiliriz! Yeni Başlayanlar için Feng Shui, istediğiniz her şeyin gerçekleşmesini sağlayan, izlenmesi kolay ve pratik bir rehber niteliğinde... Terfi etmek mi istiyorsunuz? Yoksa aile içi anlaşmazlıkları çözmek mi? Belki de geceleri deliksiz uyumak ve daha enerjik olmak en büyük arzunuz. Bütün bunların üstesinden gelmek için Feng Shui size yol gösterecek. Feng Shui adı verilen antik Çin sanatı binlerce yıldır insanların evlerinde ve iş çevrelerinde uyum içinde bir yaşam sürmelerine yardım etti. Siz de uyumlu, başarılı ve mutlu bir yaşamın peşindeyseniz, ne duruyorsunuz? Feng Shui’yi deneyin! Feng Shui’yi deneyin!
7.3
10 üzerinden
3 Puan · 4 İnceleme
вєуαzвυℓυт
Yeni Başlayanlar İçin'i inceledi.
200 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
İki senedir kütüphanemde okumayı bekleyen kitap sonunda okuyabildim. Kitap bir çin reçetesi Feng Shui felsefesinin amacı daha verimli ve başarılı olmak için evde ve işyerinde yapılan değişiklikler ve yerleştirme sanatı. Ki zaten bir çoğumuz farkında olmadan bu felsefeyi kullanıyoruz verimli çalışamadığınız da masanın yönünü açısını değiştiriyoruz yâda bir kaç obje ekliyoruz vs. Bu değişiklikler daha verimli çalışmamıza sebep oluyor. Kitap bana daha çok eğitim kitabı gibi geldi mimarların yada iç mimarların okuyabileceği bir kitap türü evi yerleştirmede işe yarayacak hesaplamalar var. Ben çok sayfayı atlayarak okudum çünkü sınavda gelmeyeceğinden emin olduğum için:) Kitabın ilk sayfasında yer alan "Tasarım yoluyla yeni bir yaşam" sözüyle yola çıkarsak kitap beni yeterli şekilde tatmin etmedi. Keyifli okumalar.
Yeni Başlayanlar İçin
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Verda
Yeni Başlayanlar İçin'i inceledi.
200 syf.
İslam öğretileriyle benzerlik gösteren bir felsefe feng shui. Ancak bir yığında batıl inanç barındıran felsefe. Kitapta yeni başlayan olduğu için mi nedendir bilemedim daha çok şemalara yer verilmiş (simgeler,renkler,elementler,yönler hakkında) Kitap sıkıyor insanı okudukça, okuduğumuzu uygulayıp pozitif enerji çekelim derken ruhi bunalım yaşatıyor. Mesela çalışma masasında otururken sırtınız duvara gelsin diyor , kitaplıklarınızın kapaklı olsun diyor o zamanlar üniversitede yurtta kalıyordum.Düşünüyorum acaba ben bütlere bu kadar çok kalmamın sebebi sırtımı duvara veremediğimden mi diye düşündürmüştü :)) Kendime bahanemi de bulmuştum. İşin şakası bir yana eğer biraz merakınız varsa bu yazarın feng shui kitapları yerine daha farklı yazarları , bloggerları okumayı tercih edebilirsiniz ..
Yeni Başlayanlar İçin
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Büşra İlkar
Yeni Başlayanlar İçin'i inceledi.
200 syf.
·
8/10 puan
Feng Shui hakkında okuduğum ilk kitaptı. Açıkçası bana tümüyle farklı geldi. Evinizin konumundan tutun da esen rüzgâra, yolların kesişimine, evdeki odaların Çin pusulasına göre aldığı manalara kadar o kadar çok şey öğrendim ki. Chi ile başladı yazar. Azra Kohen sayesinde Çi'ye o kadar uzak değildim. Çi evrenin soluk alıp vermesi birnevi. Ve bu yaşayan evrende Feng Shui, sizi tam anlamıyla tanımlıyor. Tıpkı kelebek etkisi gibi, sizin nerede çalıştığınızın veya işe hangi yönden gittiğinizin tüm yaşamınızı etkilediğinden bahsediyor. Hatta öyle ki Hong Kong'da çoğu yapı Çi enerjisini kendine çekecek şekilde dizayn edilmiş. Doğduğunuz yıl ve aya göre 5 elementten biri olduğunuzu söylüyor. Ve çeşitli döngülerle o beş element birbirini etkiliyor. Ona göre çevrenizde neleri bulundurmanız gerektiğine karar veriyorsunuz. Mesela ateş elementiyseniz kendinizi toprağa ait şeylerle dengeleyebilirsiniz. Ancak su elementinin sahip olduklarına çok da fazla yaklaşmamanız önerilir. Aksi halde söndürülürsünüz. Milattan önceye kadar dayanan bu düşünce şeklinde her şey öylesine ince ince düşünülmüş ki şaşırmamak elde değil. Evet çevremizdeki her şeyin bizi etkilediğine ve enerjilere ben de inanıyorum. Ancak 'Feng Shui'ye uygun değilse gerekirse o evi taşıyın,' demek bize pek uymuyor ne yazık ki. Okumanızı tavsiye ediyorum. Farklı ve güzeldi.
Yeni Başlayanlar İçin
OKUYACAKLARIMA EKLE
4