Yeni Bir Umut Hopeless Serisi 2

8,8/10  (24 Oy) · 
53 okunma  · 
17 beğeni  · 
985 gösterim
Umutsuz, Sky'ın hikayesiydi. Şimdi olaylara Holder'ın gözünden bakmanın zamanı. Holder'ın yardımıyla, Sky sarsıcı aile sırlarını ortaya çıkarmış ve onda derin yaralar bırakan anılarını ve duygularını kabullenmişti. Yeni Bir Umut'ta ise nihayet Dean Holder hakkındaki gerçekler ortaya çıkıyor.

Yaklaşan tehlikeden kurtaramadığı o küçük kızı aklından çıkaramayan Holder'ın hayatı, suçluluk duygusu ve pişmanlıkla gölgelenmişti. Hope'u bulmadan huzura eremeyeceğini bildiği için onu bir gün bulabilme ümidinden vazgeçmemişti. Ancak Holder onunla yeniden karşılaştığında daha büyük bir üzüntü yaşayacaktı.

Yeni Bir Umut'ta, Sky'ın çocukluğunda yaşanan olayların Holder'ı ve ailesini nasıl etkilediği gözler önüne serilirken, bir yandan da bu iki yaralı ruhun birbirini nasıl iyileştireceğine tanık olacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  375
 • ISBN:
  9789944828277
 • Orijinal Adı:
  Losing Hope
 • Çeviri:
  Kübra Tekneci
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Merve Çakırbay 
27 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı okuduğumda ilk bu soru geldi; Gerçekten bir erkek sevdiğinde böyle mi oluyor ?
Eğer böyleyse beni sev Holder :)
Birinci kitabı okuduysanız bunu zaten okursunuz o yüzden benim diyeceğim birinci kitap bitince ikinciye hemen başlayın. Eminim sizde Holder`daki ince ruhu görüceksiniz :)))

Kübra 
10 Şub 18:18 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Umutsuz'u okuyup, beğenip, Holder'ı böylesine sevdikten sonra Yeni Bir Umut'u okumadan olmazdı. Bu kitapta olayları Dean Holder'ın bakış açısından yaşadık. Holder'ın Sky'dan öncesini, Less'in ölümüyle yaşadıklarını, duygularını, gelişen olaylarda onun neler hissettiğini öğrenmiş olduk. Sky'la birlikte olduğu sahneler için; ilk kitaptaki her sahne bu kitapta yer almamış, ilk kitapta olmayan sahnelere de yer verilmiş. İki kitapta ortak sahnelerde Holder'ın hislerini anlamış olduk. O muhteşem cümlelerini hangi duydularla kurduğunu, cümlelerinden de muhteşem düşüncelerini öğrendik. Holder'ı tanımak, eylemlerinin derinlilerinde neler yattığını anlamak güzel oldu. Yeni Bir Umut'un ardından Holder'a halihazırda zaten oldukça büyük olan hayranlığım çok çok yüksek seviyelere katlandı. Ben aynı kitapta olayları farklı karakterlerden ya da farklı kitapları diğer karakterlerin bakış açısından okumayı seven birisi olarak kitabı rahatsızlık duymadan, keyifle okudum.

Elif Naz Esentaş 
20 Haz 15:48 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Umutsuz'u okuyup Holder'ı böylesine benimseyip sevdikten sonra ikinci kitabı okumamak büyük bir kayıp olurdu. Ağlayarak okuduğum ilk kitap beni inanılmaz bir şekilde etkilemişti. Bu kitabında ise her şeyi bir de Holder dan dinliyoruz. Yumuşacık kalbi, ince fikirleriyle Holder'a bayılacaksınız.

Şule ALTAN 
05 Şub 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Holder , Sky'dan çok daha duygusal bir karakter.İlk kitaptan bir tık daha öndeydi.Aynı duygusallık , aynı romantizm vardı lakin daha baskındı.Bir erkeğin bu kadar duygusal olması beni yaraladı doğrusu.

Sedef Kartal 
16 Eyl 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

umutsuzda olayları skyın dilinden dinledik yeni bir umut kitabında holderın dilinden ikiside harikaydı son zamanlarda okuduğum en güzel kitaplardan tavsiye derseniz sormanız bile hata ;)

Kitaptan 6 Alıntı

Melike türkmen 
20 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Sanki bir pusulaymışım ve benim Kuzey'immiş gibi dikkatim hep onun üzerindeydi."

Yeni Bir Umut, Colleen Hoover (Sayfa 129)Yeni Bir Umut, Colleen Hoover (Sayfa 129)
Melike türkmen 
20 Tem 17:52 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Hayat beni bir çok kez hayal kırıklığına uğrattı ve açıkcası,umudumu yitirmekten bıktım."

Yeni Bir Umut, Colleen HooverYeni Bir Umut, Colleen Hoover

Sana bu kızın ne kadar kusursuz olduğunu anlatamam. Kusursuz derken, kusurlu demek istedim, çünkü çok fazla kusuru var ama bütün kusurları beni ona çekiyor ve bu onu kusursuz kılıyor.

Yeni Bir Umut, Colleen Hoover (Sayfa 159)Yeni Bir Umut, Colleen Hoover (Sayfa 159)

Tüm ilklerin canı cehenneme, Sky. Benim için önemi olan tek şey seninle sonsuza dek sürecek şeyler.

Yeni Bir Umut, Colleen Hoover (Sayfa 324)Yeni Bir Umut, Colleen Hoover (Sayfa 324)