Yeni Dünya'nın Kurtları

9,6/10  (5 Oy) · 
6 okunma  · 
6 beğeni  · 
108 gösterim
Çoğumuz fark etmesek de dünya, son bir iki asırda hızla değişti. Ahlâk, din, tarih, siyaset, sanat anlayışımız; konuştuğumuz dil; yaşadığımız mekânlar; aile ve iş hayatımız; kılık kıyafetimiz; zevklerimiz, fikirlerimiz vs. Hiçbir şey eskisi gibi değil… Dün için anormal olan bir şey, bugün normal kabul ediliyor ya da tam tersi.
Peki, bunun sebebi nedir? Binlerce yıldır üç aşağı beş yukarı aynı kalan dünya, neden şimdi değişiyor? Bu inkılâp, tekniğin ilerlemesinden kaynaklanan tabii bir seyir mi; yoksa birileri tarafından organize edilen kontrollü bir değişim mi? Eğer organize ediliyorsa, bunu yapanlar kimler ve maksatları ne?
Eskisinin enkazı üzerinde Yeni Dünya’nın inşa edildiği bir zamanda yaşıyoruz. Bu inşanın temelleri ihtilallerle atıldı; tuğlaları ise inkılaplarla konuyor. Açılışı da muhtemelen yine bir ihtilalle olacak.
Mimarları ‘görünmez bir hükumet’ olan ‘Yeni Kudüs’ü görmek çok zor. Çünkü bu krallık sadece dışarıda değil, zihinlerimizde de yükseliyor. Görebilenler; bir şekilde aynı kalabilmiş ‘eski kafalı’ insanlar. Bizler, sürü halinde hareket eden koyunlarız; çobanlarımızı, ihtilallerde kaybettik. Bu kitap ise size, bizim kılığımızda, aramızda dolaşan kurtları anlatıyor.
Ömer Kavas 
03 Mar 14:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

S.Rıza, A.Cevdet, H.E.Adıvar,M.Hamidullah, Z. Gökalp, A. Toynbee, Schuon vb. gibilerinin piyon; B.Shaw, Guènon, C. Afgani, M.Abduh, T.Huxley, G.Orwel, Gandi, Pickthall gibileri esas oğlan; Rothschild, Rockefeller gibilerinin parababası olarak rol aldığı yeni dünya nizamını ve bu düzenin gayelerini kitap güzel bir şekilde tasfir ediyor. İnsanları tüm maddi ve manevi değerlerden soğutmak ve daima kendilerine bağımlı uyuşuk bireyler haline getirmeye çalışan Kurtları iyi anlmak için okunmalı...