Yeni Nesil Ülkücüler Kürt Sorunu ve MHP Üzerine

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
28 gösterim
"Bugün siyasal partilerin, demokrasinin sağlıklı özünü bir kenara iterek, biçimsel yapısından yararlanmak suretiyle millî birliği parçalamada âdeta birbirleriyle yarış edercesine bir kavgaya tutuşmaları karşısında, Atatürk'ün ileri sürdüğü aynı 'ortak geçmiş', 'tarih bilinci', 'ahlâk' ve 'hukuk' değerlerinin halkımızı daha çok birbirine bağlayan bir alın yazısı oluşturabileceğini unutmamamız gerekir."
-Prof.Dr.Orhan TÜRKDOĞAN-

Kitaptan 3 Alıntı

... cumhuriyetin bütünleştirmeye çalıştığını dağıtmak,dolayısıyla da cumhuriyeti/devleti yıkmak kiminin elinde silahla kiminin de siyaset kürsüsünde politika ile yapmaya çalıştığı bir şeydir.

Yeni Nesil Ülkücüler, Komisyon (Sayfa 38 - Karaağaç Yayınları, Ahmet Rasim Sağ ile yapılan söyleşi)Yeni Nesil Ülkücüler, Komisyon (Sayfa 38 - Karaağaç Yayınları, Ahmet Rasim Sağ ile yapılan söyleşi)

ülkücü camiayı iki ana gruba ayırıyorum; ülkülü ülkücüler ve ülküsüz ülkücüler. Ülkülü ülkücüler,bu davayı sırtlayan, kahrını çeken, fikir üreten, elini taşın altına koyan,dava hayatlarını özel hayatlarına tercih eden kişiler. Maddi olarak değil ama manevi olarak milletin gönlünde taht kuranlar bunlardır. Ülküsüz ülkücülere gelince,onların diğer adı "siyaset tilkileri"dır. Bunların tek derdi, ülkücü kuruluşlarda makam sahibi olmak,ihale almak, şan-şöhret elde etmek, karizma yapmak ve hatta vekil yahut bakan olmak. Bu amaçlarına ulaşmak için de her şeyi mübah görüyorlar.
Oysa ülkücü ülkücüler, kesinlikle amaç kadar araçları da temiz tutuyorlar.Buna sayısız şahitliğim vardır ve beni ülkücü camiaya yakın tutan da bu kahramanlardır. Esasen bunlar zekâ ve donanım olarak diğerlerini ezer geçer ama ahlâkî olarak diğerlerinin seviyesine inmeyi kendilerine yakıştırmıyorlar.

Yeni Nesil Ülkücüler, Komisyon (Sayfa 66 - Karaağaç Yayınları, Ali Rıza Özdemir ile yapılan söyleşi)Yeni Nesil Ülkücüler, Komisyon (Sayfa 66 - Karaağaç Yayınları, Ali Rıza Özdemir ile yapılan söyleşi)

Yan yana beşiklerde doğan, yan yana kabirlere defnolan bir yıllık bir kardeşliği, "Kürt Sorunu"adı altında toplanan PKK ve onların TBMM bürosu vazifesi gören HDP gibi partilerin, buna benzer STK adı altındaki harp müfrezelerinin emellerine ve ihanetlerine feda edemez Ülkücüler..

Yeni Nesil Ülkücüler, Komisyon (Sayfa 25 - Karaağaç Yayınları, Adnan İslamoğulları ile yapılan söyleşi)Yeni Nesil Ülkücüler, Komisyon (Sayfa 25 - Karaağaç Yayınları, Adnan İslamoğulları ile yapılan söyleşi)