Yeniden İnanmak

9,3/10  (4 Oy) · 
16 okunma  · 
4 beğeni  · 
638 gösterim
Yeniden İslami düşünce tarzıyla, İslami yaşayış tarzıyla ayarlı hale gelmek, geçmiş dönemlerden kalan ve kafalara yer etmiş yanlış ve yabancı unsurları ayıklamakla mümkün olacaktır ancak. Şöyle ki, bir an için kendimizi, İslam'la ilgili hiç bir şey bilmiyormuş gibi farzedeceğiz. Bağışıklık kazandığımız İslam dışı yaşama tarzını zihnimizden ve yaşayışımızdan kovacağız. Belki böylelikle yeniden İslam'ı kabul etmeye kendimizi hazırlamış oluruz.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789753551694
 • Yayınevi:
  İz Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
İlhak keve 
06 Şub 21:18 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir nefesle başladık okumaya, nefesler düğümlendi son satırlarda...

Rasim Özdenören. Bu isim benim için meşaledir artık. Kitabın ilk adını okuduğumda tatlı düşünceler sardı beni. Aslında hiçbir kelime oyunu yok. Sadece sizin anlamanıza bağlı. Gönülden okuyun ve düşünceler deryasına bırakıverin kendinizi. Diyelim ki ecnebiyim ve İslamı araştırıyorum. Ve bir el dokunuyor omzuma. Sıkıca kavrıyor beni. Bir abi veya baba şefkatiyle hakikati sana öğretiyor. Görmek istediğini sana gösteriyor.

Kitaptan 5 Alıntı

Afra 
12 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

bir askerlik kuralıdır: hiç karar vermemektense, yanlış bir karar ver ve tatbik et.

Yeniden İnanmak, Rasim ÖzdenörenYeniden İnanmak, Rasim Özdenören
Afra 
12 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

kendimizi ilk kez Müslüman oluyormuşuz gibi duyumsayacağız. bütün geçmişimizi, bir daha onlarla hiçbir biçimde işimiz kalmamacasına imişiz, saf, halis bir İslam toplumuna ilk kez yeni bir Müslüman olarak giriyormuşcasına teslim olma haliyle başlayacağız. her şeye sıfırdan başlayacağız. o kadar ki, şuana kadar kendimizi Müslüman sayıyor olabiliriz, fakat bu ana kadar yaşadığımız hayatın ikiyüzlü olduğunu kendi kendimize itiraf edeceğiz. bir yiğitlik olsun diye değil, hayır, yaşamaya istekli olduğumuz din öyle gerektirdiği için bu itirafta bulunacağız. sonra da ilk Müslümanlar kendi yaşama tarzlarını nasıl oluşturmuşlarsa, kendi hayat tarzımızı oluşturmaya girişeceğiz.

Yeniden İnanmak, Rasim Özdenören (Sayfa 90)Yeniden İnanmak, Rasim Özdenören (Sayfa 90)
Afra 
12 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Bugün ecel geldi, bir gün müsaade etmeleri için yalvardın, sızlandın ve sana bir gün daha bağışladılar; şimdi sen, o günde bulunduğunuz farz et''

imam gazali

Yeniden İnanmak, Rasim Özdenören (Sayfa 136)Yeniden İnanmak, Rasim Özdenören (Sayfa 136)
Afra 
12 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Hakk'ı Hakk'ın zatına bakarak değil, adama bakarak tanıma temayülünden gelen bir yanlışlıktan doğmaktadır çarpık sonuçlar.''

Yeniden İnanmak, Rasim Özdenören (Sayfa 91)Yeniden İnanmak, Rasim Özdenören (Sayfa 91)
İlhak keve 
06 Şub 01:06 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsan, kendini kuşatan yapay oluşları, put bildiği, put haline getirilmiş fikirleri kafasından kovabildiğinde, yeniden muktedir insana dönüşmenin yolunu açabilir. Değilse, hurmadan putlar karşısında bile acze düşer.

Yeniden İnanmak, Rasim Özdenören (Sayfa 43)Yeniden İnanmak, Rasim Özdenören (Sayfa 43)