Yerde Ağır Gökte Hafif

9,3/10  (3 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
582 gösterim
Çağdaş edebiyatın özgün yazarlarından Zoran Drvenkar'dan, bellekleri gök mavisine boyayan yeni bir masal.

Tombul bir çocuğun gökyüzündeki şiirsel serüveni!

Duyarlı ve mizahi diliyle herkesi etkileyen Zoran Drvenkar, Paula'nın hikâyesinde küçüklere olduğu kadar büyüklere de, olağanın sınırlarını zorlayan bir masal anlatıyor. Okuyucuyu şiirsel, büyülü bir dünyayla buluştururken; şişmanlık-zayıflık, özgürlük-bağlılık gibi zıtlıklar ve toplumun bunlara yüklediği anlamlar üzerine düşünmeye davet ediyor. Yenilikçi ve duygu dolu söylemiyle, hayatı bir çocuğun gözünden yansıtan kitap, her yaştan insanı bu serüvene ortak ediyor. Yazarın daha önce yayımlanan Soğuktan Korkmayan Tek Kuş adlı kitabı da küçük okuları tarafından çok seviliyor.

Tombul, yuvarlak hatlı bir çocuktur Paula. Hiç kimse onun kilosunu eleştirmese de o, kendini kötü hisseder, saklanacak yer arar. Ne babası ne amcaları eskisi gibi onu havalara fırlatabilmektedir. Bir gün Avustralya'dan gelen bir tanıdıkları, Paula'ya var olmanın hafifliğini, bir yusufçuk gibi uçabilmenin sırrını gösterir. Bu hafiflik, diyetle ya da telkinle ilgili değildir...
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  96
 • ISBN:
  9786054603268
 • Çeviri:
  Suzan Geridönmez
 • Yayınevi:
  Günışığı Kitaplığı
 • Kitabın Türü:
Yağız Kağan TAŞYIKAN 
10 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

3. sınıflar için uygun bir kitap. Hikaye akıcı ve dili çok iyi. Şiirsel bir anlatımı var. Güzel bir konu seçilmiş. Çocukların zevkle okuyabilecekleri bir kitap. Bir büyük olarak ben bile eğlenerek okudum. Bir çocuk kütüphanesinde bulunması gereken kitaplardan.