Yerdeniz Öyküleri

8,4/10  (23 Oy) · 
106 okunma  · 
24 beğeni  · 
1.043 gösterim
Ursula Le Guin' in kılavuzluğunda, Yerdeniz Takımadaları'nda yeni bir geziye çıkıyoruz. Yerdeniz dizisinin son kitabı olan Tehanu'dan on iki yıl sonra yayımlanan bu beş öykü, takımadaların dört bir yanında dolaştırıyor bizi; Roke'taki Büyücülük Okulu'nun kurulmasından başlayıp, Ged'in gidişinden sonra Okul'da gerçekleşen değişimlere kadar geniş bir zaman yelpazesinde, Yerdeniz' in erkekleri, kadınları ve ejderhalarına dair, isimlere ve büyülere dair yepyeni masallar okuyoruz bu kitapta...
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2010
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9789753423274
 • Orijinal Adı:
  Tales From Earthsea
 • Çeviri:
  Çiğdem Erkal İpek
 • Yayınevi:
  Metis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Palyaço İsmaiL / 小丑伊斯梅爾 
 16 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yerdeniz Öyküleri büyücülüğün bolca övgü edildiği iyi büyücülük kötü büyücülük diye ikiye ayırdığı fantastik bir macera eğer büyücülüğü seviyorsanız pek bana göre değil tabi içine de aşkı serpiştirince daha bir havalı daha cafcaflı yapmışlar kötülük tüm kötü planlarını işlese de tüm ağlarını örse de tüm kötü büyüleri öğrense de nafile yine aşk kazanır demiş bu tarzı sevenleri etkilemiş kolay okunan sıkmayan bir kitap okuyan herkese keyifli okumalar TÜRKİYE ...

Furkan Doğan 
 28 Oca 22:05 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Şu ana kadar okuduğum Yerdeniz serisinin beş kitabı içerisinde en az sevdiğim kitap bu oldu. Özellikle bir kaç hikayeyi çok gereksiz buldum ve sevmedim. Tabi bunlar benim şahsi görüşlerim çünkü ben bu tarzda her hikayede farklı konu ve karekterleri okumayı seven biri değilim ama Yerdeniz evreninde geçen birbirinden bağımsız hikayeler okumak isteyenler için önerebilirim.

Yerdeniz Öyküleri benzeri kitaplar

Kitaptan 15 Alıntı

Ceyhun Tansu Ebinç 
01 Tem 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Farkındalık
"Kim veya ne olduğumuzu bilenimiz çok azdır," demişti Kapıcı. "Tek sahip olduğumuz şey, anlık bir farkındalık."

Yerdeniz Öyküleri, Ursula K. Le GuinYerdeniz Öyküleri, Ursula K. Le Guin

....
söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.

Yerdeniz Öyküleri, Ursula K. Le GuinYerdeniz Öyküleri, Ursula K. Le Guin
Esma Tezgi 
05 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Dünyaya bakıyorum, buradaki ormanlara ve dağa, gökyüzüne, her şey yerli yerinde olması gerektiği gibi. Ama biz öyle değiliz. İnsanlar değil. Biz hatalıyız. Yanlış yapıyoruz. Hiç yanlış yapan hayvan yok. Nasıl yapsınlar? Ama biz yapabiliyoruz ve yapıyoruz. Ve hiç durmuyoruz.

Yerdeniz Öyküleri, Ursula K. Le GuinYerdeniz Öyküleri, Ursula K. Le Guin
Esma Tezgi 
05 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Biz, birbirimiz olmadan hiçbir şey yapamayız," dedi oğlan. "Ama bir araya gelip birbirlerini güçlendirenler güçlendirenler açgözlü olanlar, zalim olanlar. Ve onlara katılmayanlar ise tek başına ayrı ayrı duruyor."

Yerdeniz Öyküleri, Ursula K. Le GuinYerdeniz Öyküleri, Ursula K. Le Guin
2 /