Yerim Seni Ö S S Kişisel Değişim Serisi 4, Dünyanın En Akıllı İnsanı

7,7/10  (89 Oy) · 
483 okunma  · 
57 beğeni  · 
1.871 gösterim
Eğer hiç takılmadan 10'a kadar sayabilecek düzeyde matematik,
Yemek yerken kaşığı kulağına değil de ağzına götürebilecek kadar biyoloji,
Evine bildiğin en kestirme yoldan gidebilecek kadar fizik,
Doğum tarihini ezberden söyleyebilecek kadar tarih,
Yağan şeyin kar değil yağmur olduğunu anlayabilecek kadar coğrafya,
Başkalarından yardım almadan adını yazabilecek kadar Türkçe,
Çaya tuz yerine şeker atabilecek kadar kimya biliyorsan,
Emin ol ki senin için ÖSS, doğum gününde en kestirme yoldan evine gidip senin için yaptırılan doğum günü pastasının üzerindeki yazıyı okuyarak mumları eksiksiz sayıp üfledikten sonra pastanın tadına bakıp dışarıda yağan yağmuru seyrederek çay keyfi yapabilmen kadar kolay bir iştir!...
Şimdiii yukarıda sayılanları yapamıyorsan lütfen usulca bu kitabı yerine koy ve hiç zaman kaybetmeden git uyu; yapabiliyosan dert etme, o iş tamam!...
(Arka Kapak)
Nurhan Işkın 
22 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Erdal Demirkıran'ın tarzını seviyorum.Kitaplarını kişisel gelişim tarzında sivri bir dil ile yazıyor fakat düşündüğünüz zaman gözümüzde büyüttüğümüz bir çok zorluğun kendimize olan güvensizliğimizden kaynaklandığını keşfettiriyor...
ÖSS stresinin ve heyecanının nasıl en aza indirileceği ile ilgili gençlerimize tavsiyeler veren bu kitabı sınava girecek tüm öğrencilere tavsiye ederim...

Bayan Okur 
02 Oca 16:30 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Kitapta altıni çizmelik, hayata yön verecek, insanın rehber edinmesi gereken çok fazla yer var. Kitaptaki notları küçük kağıtlara yazıp çalışma masama astım çünkü gerçekten çalışma konusunda çok sıkıntılı bir dönemdeyiz. Yazarıyla da tanıştım. Kitap fuarında imzasını alırken ufak çaplı bir sohbetim oldu ve yazdıklarıyla yaptıklarının paralel olduğu kanaatine vardım. İyiki okumuşum dediklerim arasında yer aldı.

Özlem Can 
13 Haz 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Benim gibi YGS/LYS adaylarına içtenlikle tavsiye edebileceğim bir kitap. Okuyucuyu çok sıkıp bunaltmadan kimi zaman samimi bir dokunuşla size cesaret veren bir Erdal DEMİRKIRAN karşınızda bu sefer.

ARF 
03 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İnanıyorum ki 5 yıl önce lise okuyan herkes sınav bu kitabı okumuştur. Çünkü son sınıfta ders çalışmanın yanında birde sınav için psikolojinin çok iyi olması lazım. Bende o dönemde bu kitabı okumuştum bana sınavı kazandırmadı ama daha önemli bir düşünce anlayışı kazandırdı. Sınavların hiçbir zaman insanların hayattaki başarılarını ölçmediğini öğrenmiş oldum.

Mustafa Yağız 
20 May 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Yine aynı Erdal DEMİRKIRAN ,sarsılmaz özgüveniyle karşımızda. Bu sefer öss yani şimdiki adlarıyla ygs lys ye karşı dimdik durmayı öğretiyor.Grrçekten özgüveniniz yerindeyse ve kitabı hayatınıza uyarlarsanız mutlu olursunuz.Ama Türkiye halklarının uygulayacağını zannetmiyorum,çünkü biz keni düşüncelerimizden çok başkalarının düşüncelerini önemsiyoruz...

efsun topada 
29 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

kitabı ilk aldığımda üniversite sınavlarına hazırlık aşamasındaydım,henüz her şey bitime yakınken aslında bitmemiş olduğunu,daha yapabileceğimiz bir çok şey olduğunu bize gösteren bir hoca gibiydi...hazırlık dönemimi daha iyi geçirmem ve kendime inanmama çok yardımı oldu :)

hamide demirci 
01 Tem 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

büyük bir hayranlıkla okumustum kitabı, tabi ki çoğu ınsan gibi öss ye hazırlık döneminde. adam işini biliyor.. satış rekorları kırmıştı o dönemler :)

mücerret 
02 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sayesinde birçok şeyi başarabileceğinize inandığınız güzel bir kitap. Kitabı okuyunca aslında olmayan sorunlar yarattığınızı ya da olan sorunları kafanızda çok büyüttüğünüzü fark edip hayatı basitleştirerek sıkıntılarınızı azaltarak gelecekten daha ümitli bir insan haline gelmeniz mümkün.

F.İ. 
28 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yıllar önce büyük bir keyifle sınavı bir nebze olsun ti ye almamızı saglayan bu kitabı tüm sınıf elden ele okumuştuk. Artık ÖSS de kalmadi isimler değişti ama sistem aynı olduğu müddetçe bu kitap öğrencilerin yüzünü güldürmeye devam eder.

Bu kitap sayesinde bir çok şeyi başarabileceğime inanmıştım. Güzel ve motivasyon arttıran bir kitap. YGS öncesi okumuştum. Sınava çalışmam artmıştı.

3 /

Kitaptan 5 Alıntı

Nurhan Işkın 
22 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Birinin bir şeyi yapabiliyor olması, benim yapabileceklerimin en alt sınırını gösterir.

Yerim Seni Ö S S, Erdal Demirkıran (Sayfa 99)Yerim Seni Ö S S, Erdal Demirkıran (Sayfa 99)
Nurhan Işkın 
22 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bu devasa sahnede sen ölmedikten sonra ne bu oyun biter, ne ışıklar söner, ne perdeler kapanır...

Yerim Seni Ö S S, Erdal Demirkıran (Sayfa 202)Yerim Seni Ö S S, Erdal Demirkıran (Sayfa 202)
Nurhan Işkın 
22 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

O halde sınavla ilgili oluşan kaygını ya da heyecanını kontrol ederek bu durumdan bir avantaj sağla.

Yerim Seni Ö S S, Erdal Demirkıran (Sayfa 163)Yerim Seni Ö S S, Erdal Demirkıran (Sayfa 163)
Nurhan Işkın 
22 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

En sevdiğin şarkıyı düşük bir sesle açıp üzerine oku derslerini. Müziğin ritmine göre, sanki şarkı söyler gibi oku, sonra bu kayıtları dinle. Bilhassa da uyurken dinle. Bu teknik, şarkı sözleriyle derslerin arasında otomatik bir bağlantı kurmuş olacak. Alttan gelen müzik, haliyle sağ beyninin açılmasını sağlayacak ve böylece sen zaten sol beyninle yaptığın ders çalışma eylemini iki beyninle kolektif olarak gerçekleştirmiş olacaksın.

Yerim Seni Ö S S, Erdal Demirkıran (Sayfa 143)Yerim Seni Ö S S, Erdal Demirkıran (Sayfa 143)