Yeryüzünün Kalbi

10,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
64 gösterim
Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)“Bugün sen yalnız kendin için değil, gökyüzündeki bütün yıldızlar, galaksiler ve gezegenler için; yeryüzündeki bütün çiçekler, köpekler, kediler, yeni doğmuş bebekler ve kurumaya yüz tutmuş ağaçlar için dans edeceksin! Sen onların ışığısın! Bu yüzden oraya çık ve parılda!”Afrika’nın Mbuti Kabilesi’nden Türkiye’ye gelen bir çocuk Bamba. Uzun yolculuğu sonrasında birdenbire kendini ağaçsız ve çiçeksiz, betonların arasında buluyor. Bu ülkede çiçeklerin para karşılığında satıldığını, sebzelerin ve meyvelerin poşetlenip pazarlandığını, ağaçlarınsa şehirlerden çok uzak tepelere dikildiğini üzülerek fark ediyor. Kendi yaşıtındaki çocuklar, televizyon dedikleri bir kutunun başında, bilgisayar veya oyun konsollarıyla saatlerini harcıyor. Ellerinden düşmeyen telefonları, burunların ucunu dahi görememelerine neden oluyor. Bamba bir karar veriyor: Çevresindeki insanlara çoktandır unuttukları, sokakların neşesini, yeşilin kıymetini, hayvanların dostluğunu, paylaşmanın ve sevginin önemini hatırlatacak, farkında olmasalar da bütün güzelliklerin aslında her an onları çevrelediğini gösterecek.


Yeryüzünün Kalbi’nde gri duvarların bile renklenebileceğini, küçücük anlardan kocaman mutluluklar yaratılabileceğini ve en önemlisi hiçbir ayrım yapmaksızın dünyaya gelen her çocuğun yeryüzünün çocuğu olduğunu öğreniyoruz.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2018
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9786050827569
 • Yayınevi:
  Genç Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Zeynep 
 14 Şub 18:25 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın ilk kitabı olan Göğü Yere İndirelim'i okuduktan sonra kitabı çok ama çok beğenmiştim bu kitabı görünce hemen sipariş ettim ve bikaç saatte bitirdim iki kitabında da yaşarken varlığına şükretmediğimiz görmediğimiz belki de görmezden geldiğimiz şeylere o kadar çok değinmiş ki yazar insanı ister istemez bi düşünceye sevk ediyor dünyanın gözü önünde olan ancak insanların kalplerinin kör olup görmedikleri ne de çok şey var!! Kesinlikle herkesin okuması gerekiyor!!!