Yeşil The Circle (Çember) Serisi 0

7,5/10  (28 Oy) · 
85 okunma  · 
20 beğeni  · 
947 gösterim
Başlangıcı Olan Her Şeyin Bir de Sonu Vardır...

Çember Nerede Başlıyor?

Çoğu serinin aksine, Çember Serisi tamamen döngüseldir; yani Kitap Sıfır olan Yeşil, hem seriyi okumamış olanlar için bir başlangıç, hem de Siyah, Kırmızı ve Beyaz`ı okuyup seriyi tamamlayanlar için bitiş niteliğindedir. Korkmayın, hikâye hem çember hem de sıfır gibi kesintisiz işler. Seçim size kalmış. İster Siyah`la ister Yeşil`le başlayın. Maceranın derinliklerine dalın.

-Ted DeKker-

Sonunda... Çember yeniden doğdu. Yeşil`e hoş geldiniz. Kitap Sıfır`a. Yeşil kitap sıfırdır; çember için hem başlangıç hem de bitiş çizgisidir.

Çember, renklerin dünyasıdır ve bu renklerden Yeşil ise baş döndüren hazdır. Yeşil, kıyamette yaşanan bir aşk ve ihanet hikâyesidir.

24 yaşındaki genç Thomas Hunter, bizim dünyamızda ve bizim yaşadığımız zamanda bir gün uyuyakalır ve gözlerini 2000 yıl ileride, kadim peygamberlerin önceden bildirdiği o korkunç kıyametin yakıp yıktığı başka bir dünyaya ait Kara Orman`da açar.

Savaş, ihanet, hastalık ve ölüm, yaşayan her canlıyı tehdit etmektedir ve buna engel olabilecek tek bir kişi vardır: Thomas Hunter. Dünyanın dengesinin aniden şiddetle sarsılması ise an meselesidir.

Thomas zamanlar arası geçişi bulmalı ve iki dünyanın da kurtuluş anahtarının gizli olabileceği dünyamıza dönmelidir. Daha önce duyduklarınıza hiç benzemeyen bir kıyamet öyküsüne buyurun. Bu kendi tarihimizle ilişkili, öylesine şaşırtıcı bir öykü ki başka bir dünyada olduğunuzu unutacaksınız.

"Çembere girdiğinizde sizin de kazanmanız gereken bir savaş olacak. Hazırlıklı olun!" -Goodreads-

"Eğer hala çembere girmediyseniz, renklerin gizemini bir başka ağızdan dinlemenin hiçbir anlamı olamaz. Orada olanları hiç kimse, Ted Dekker`ın kendi sözcüklerinden daha ihtişamlı yansıtamaz." -Fantastic Fiction-

"Milyonlarca insanın bu seriyi neden okuduğunu son sayfaları çevirirken anladım: Yeşil, hepimizi çağırıyor." -Los Angeles Times-

"Uzun zamandır böylesine etkileyici bir seriye tanık olmadım. Başlangıcı olan her şeyin bittiği yeri, bu seride göreceksiniz." -Amazon.com-
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  524
 • ISBN:
  9786054335619
 • Orijinal Adı:
  Green: The Beginning and the End
 • Çeviri:
  Mihriban Doğan
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
10 Ara 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · 7/10 puan

Kitabın ilk 100 - 200 sayfasını okurken benim bile kafam karıştı ve sıkıldım kaldı ki ilk olarak bu kitabı okuyanlar için her şey daha zor olacaktır. 200'lerden sonra olaylar hız kazandı ve daha heyecanlı oldu, yine de çok fazla olay vardı ve bir çoğu çok anlaşılmadan hızlıca geçti. Aslında yazar uzun ruh çözümlemeleri yerine olayların anlaşılmasını sağlamaya çalışsa olurmuş.
Kitabın sonu da açıkçası beni tatmin etmedi, serinin son kitabı olarak düşünürsek final biraz muğlak oldu diyebiliriz. Açıkçası Yeşil beklediğim gibi çıkmadı ama kötü de değildi. Seriye Yeşil'den başlarsanız seri karmaşık ve çekilmez olabilir, Siyah'tan başlamak kesinlikle çok daha iyi olacaktır.

Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...er-kitap-yorumu.html

Mustafa Coskun 
17 Mar 2015 · Kitabı okudu · 2/10 puan

başlangıç için siyah kitabının okunması daha doğru olur kanımca. ilk kitap gibi anılmasına rağmen, anlaşılmayan pek çok husus var.

fazi 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kitabın tanıtım yazısını görüp seriyi okumuştum Hiç pişman olmadım. Yeşil ile başlayan seri yine Yeşil ile son bulur. Bu kitapla başla ya da bitir, yazar bu seçimi okuyucuya bırakmış. Kara Orman sizi içine çekecek :)

Kitaptan 4 Alıntı

Dostlarınızı yakın tutun; düşmanlarınızı daha da yakın.

Yeşil, Ted Dekker (Sayfa 69 - Çember Serisi)Yeşil, Ted Dekker (Sayfa 69 - Çember Serisi)
Esma Tezgi 
10 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

İnsanlar yanında olduğu müddetçe, onları ne kadar çok sevdiğini asla bilemiyorsun.

Yeşil, Ted DekkerYeşil, Ted Dekker
Esma Tezgi 
10 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Aşina olana o kadar alışıyoruz ki, gözlerimiz açılıpta görene kadar aşina olmayandan şüphe ediyoruz.

Yeşil, Ted DekkerYeşil, Ted Dekker