Yeşil Bisikletli Beyaz Kadın

0,0/10  (0 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
489 gösterim
İnsanı sarhoş eden kokular, renkler ve hislerle yazılmış bir aşk mektubu...

Yeni evli George ve Sabine çifti İngiltere'den Trinidad'a taşınır. Sabine burada yalnızlık çekse de George yeni yaşamına hemen ayak uydurur ve çiftin tutkulu evlilikleri zorluklara rağmen ayakta kalmayı başarır. Fakat bir gün George, Sabine'in sakladığı mektupları bulduğunda birbirlerinden ne kadar çok şey gizledikleri fark eder...

Evlilik, aşk, ihanet ve tutkunun yanı sıra acı çeken bir toplumun bağımsızlık mücadelesini, sömürgeciliği ve ırkçılığı anlatan Yeşil Bisikletli Beyaz Kadın cennet ve cehennem arasında sıkışmış insanların dokunaklı hikâyesini anlatıyor.

"Bu kitap üzerine düşünmeyi bir türlü bırakamıyorum."
-Suzanne Berne-

"Roffey büyüleyici bir hikâye anlatıcısı... Yeşil Bisikletli Beyaz Kadın insan ruhunu anlamak konusunda sınır tanımıyor. Dünyanın her yerinde yankı uyandıracak."
-Olive Senior-

"Sıcaklık ve acı, siyaset ve tutku, tropik kokular ve yerel dillerdeki şarkıların sarhoş eden melodisi. Bunların hepsi birleşince roman unutulmaz bir hal alıyor."
-The Age-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786053430964
 • Orijinal Adı:
  The White Woman On The Green Bicycle
 • Çeviri:
  Zeren Koçak
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Zühal Uğur 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İsmi ilginç geldiği için alıp okuduğum bir kitap...İçeriği hakkında hiçbir fikrim yoktu okumadan önce...Trinidad diye bir ülkenin varlığı,siyah beyaz çekişmesi,politikası,yaşam şekli v.s. romanla içiçe anlatılıyor... Dili sıkıcı değil ama tam Türkçeye çevirisinde biraz sıkıntı var gibi...O kadar para verip aldığımız kitapların çevirisine bence biraz daha önem verilmeli!