Yeşil Kiraz 2 Doruklara Kanat Açmak

7,6/10  (48 Oy) · 
273 okunma  · 
30 beğeni  · 
1.650 gösterim
Kiraz, birinci kitabın sonunda geçmişten sıyrılıp yepyeni ufuklara açılmaya hazırdı. Başından geçen bütün tatsız olaylara rağmen, tepeden tırnağa umut yüklüydü, kendini içinde şafak söküyormuş gibi hissediyordu. Kendi çevresinden kurtulma çabaları, Özgür’le yaşadığı aşkın onda derin yaralar bırakmasının yol açtığı kırgınlığı atmıştı üstünden. Yeniden yaşama dört elle sarılma kararı alıp, okula kaydını yenilemişti. Bu kitabın başında ise onu, İngiltere’de, beş yüzyıllık bir şato içindeki Dünya Koleji’nde öğrenim yaparken buluyoruz. Dünya Koleji, dünyanın dört bir yanından seçilen özel yetenekli lise öğrencilerinin özgün bir öğrenim gördükleri özel bir okul. Giriş sınavlarına, okuduğu lisenin genç hanım müdiresinin özendirmesiyle girmiş, kazanmış. Genç yaşıyla orantılı olmayan yaşam deneyimi onun, Yeşil Kiraz’lıkla Çürük Kiraz’lık arasındaki yoğun süreçte büyük bir olgunluğa erişmesini sağlamış.
Gülten Dayıoğlu’nun “Yeşil Kiraz 2″sinde ilk kitapta tanıyıp sevdiğiniz Kiraz’ın dünyanın dört bucağına uzanan serüvenlerini ve gerçek sevgiyi arayışını izleyeceksiniz.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  270
 • ISBN:
  9789753633604
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gül Sarıaltın 
03 Haz 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

bu kitabı okuduğumda daha çocuktum ama beynime öyle bir işlemiş ki unutamıyorum

Sahafta gördüğüme istemsiz sevindiğim SEVGİLİ KİTAP ; kitabın birincisini bitirir bitirmez sahafta kendilerine rastlamam kadar beni mutlu eden bir şey olamazdı herhalde G.Dayıoğlu gerek İ.Ongun geç tanıştığım gençlik kitabı yazalarından burada kıyaslama yapmak istemem ama ben ipek ongunu dilini mesafeli ama dozunda buluyorum gülten dayıoğlu ise bilemiyorum her neyse kitapla ilgili söylemem gerekenler 1.kitap kötü bitmişti bir genç kızın yaşamaması gereken hadiselerle bu kitapta kirazı öyle yerlerde öyle insanlarla karşı karşıya görecek ve şaşıracaksınız 1.kitabı okumadıysanız anlayamazsınız kesinlikle ... çoook beğendiğm bölümlerinin olmasına karşın orta dereceli bir kitap iyi okumalar :) :)

Ayşen BÜLBÜL 
09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlk kitabı kadar beni sarmadı. Ama Kiraz'ın ayaklarının üzerinde durabilmesi ilk aşkının karşısına geçip dimdik olabilmesi takdire şayandı. Yine de içimde bir yerlerde hep ilk aşkıyla kavuşmasını beklemiş olmalıyım ki o kısımlarda biraz öfkelendim :)

Nagihan Turan 
30 Tem 18:44 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birincisinden farklı olarak, belki de gençliğinde kötü hayat tecrübeleri olmuş herkese umut olabilecek bir kitaptı bence. Yaşam serüvenini gençlerin anlayabileceği dilden çok güzel anlattığı için Gülten Dayıoğlu'na teşekkürler.

Elif Durkut 
11 Kas 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Açıkçası kitap okumayı pek sevmezdim birkaç yıl öncesine kadar. Konusu hoşuma gitti ve okudum. Bir günde bitirilebilecek bir roman. Hoş ben o zamanlar pek sevmezdim ya okumayı 1 günden fazlası sürdü..

Kitaptan 1 Alıntı