Yirmi Sekiz Buçuk Dilek

7,7/10  (18 Oy) · 
30 okunma  · 
10 beğeni  · 
389 gösterim
Nereden başlayacaktım?
Listemden elbette.
Her zaman yapmak istediğim ama denemekten korktuğum şeylerden...
Rose Gardner olacakları önceden görme konusunda doğuştan yeteneğe sahip, genç bir kızdır. Fakat şimdiye dek hep başkalarına dair, çoğu zaman saçma sapan -birinin tuvaletinin taşması gibi- olayları görmüş, kendisiyle ilgili herhangi bir görüntüyle karşılaşmamıştır.
Ta ki kendi ölümüne şahit olana kadar...
Yirmi dört yıllık hayatını boşa harcadığını fark eden Rose, malum olay gerçekleşmeden önce, çok isteyip de yapamadığı şeylerin listesini çıkarır. Yan dairelerine yeni taşınan yakışıklı komşusu Joe da bu maddeleri hayata geçirmesi için ona yardımcı olur; Rose'un erkeklerle daha çok şey yaşamak istediğini belirttiği madde hariç! Gelgelelim, bu yaşına kadar ona her şeyi yasaklayan ve kötü davranan annesi onun yerine öldürüldüğünde ortada daha önemli bir gerçek vardır: Rose, cinayetin baş şüphelisidir.
Diğer yandan, peşine düştükleri şeyin Rose'da olduğunu düşünen birileri ne pahasına olursa olsun onu ele geçirmekte kararlıdır.
Genç kız artık bakire ölme endişesinin yanı sıra çok daha ciddi sorunlarla karşı karşıyadır.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2016
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786051860244
 • Çeviri:
  Aslı Güçlü
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Çağla 
15 Şub 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Kitap fazla beklentiye girilmeden okunabilir. Akıcılık yönünden başarılı olduğunu söyleyebilirim ancak beni kesinlikle tatmin etmedi. En başta kurgunun yoğunlaştığı konuyla sonlara doğru ortaya çıkan gerçekler birbirlerinden fazla kopuktu ve bu biraz dikkatimi dağıttı. Birçok soru işareti bıraktı kafamda. Kitabı iki kısma ayırdığımda bu iki kısmın birbirine pek uyum sağlamadığını fark ettim. Sanki daha farklı olması gerekiyordu. Ana karakter hakkındaki düşüncelerim ise ne iyi ne kötü. Açıkçası Rose'u ciddiye alamadım. Çevresinde dönen tüm olaylar karşısında düşünceleri, tepkileri çocukçaydı ve kitabın kalitesinin düşmesine neden oluyordu. Beklentimi karşılamadı.