Yitik Hayatlar

·
Okunma
·
Beğeni
·
108
Gösterim
Adı:
Yitik Hayatlar
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
185
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kişisel Basım - Kültür Eğitim Kitap 
185 syf.
Bakış açınız ile hayatınızı nasıl bir hale getirdiğinizi anlatan yazar yalın ve sade bir dil ile zengin bilgiler sunuyor.
Mutluluk senin bakış açında ama neyin doğrultusunda?
Mutsuz musun? Niçin? Kendine sormaktan korktuğun sorunun cevabını alabilirsin
Herkesin kendi hayatından bir kesit bulması mümkün tabi çıkarılması gereken dersleri göz ardı etmemek gerekir
İyi okumalar...
185 syf.
·2 günde·10/10 puan
Bir solukta okudum, üslubu akıcıydı. Son sayfalarda ağladım. Kaan karakteri nereden nereye geldi. Bazen musibetlerde hayır vardır, Kaan'ınki de aynen o hesap. Bol bol müzik, film ve kitap önerisi de aldim kitaptan. Cok doyurucu bir okumaydı, insanin kalbine dokunan cümleler var.
Peki ne yaşamak istiyor modern insan ? Sürekli mutlu olmak , sürekli zevk halinde olmak , keyif halinde olmak istiyor. Alkol , esrar , uyuşturucu niye bu kadar çok tüketiliyor ? Tabii ki keyif almak için çünkü keyif almadan , zevk almadan geçirdikleri zamanı boşa geçirilmiş zaman olarak görüyorlar. Sıkıntıya tahammülsüzlük , acıya tahammülsüz modern insanın en önemli özelliği.
Inanananlarla inanmayanlar arasındaki fark 'şeytanın gör dediği yerden bakanlarla, Allahın gör dediği yerden bakanlar' arasındaki fark kadardır.
Modern hayat, Allahtan uzaklaştıkça anlamdan da uzaklaştı. Anlamsız bir hayat yük, anlamsız bir insan hiç, anlamsiz bir dünya mezar oldu insana. Islam'a göre Allah, bütün varlığın merkezinde yer alır.
Peki, ne yasamak istiyor modern insan? Sürekli mutlu olmak, sürekli zevk halinde olmak, keyif halinde olmak istiyor. Alkol, esrar, uyuşturucu niye bu kadar çok tüketiliyor? Tabii ki keyif almak icin. Çünkü keyif almadan, zevk almadan geçirdikleri zamanı boşa geçirilmiş zaman olarak görüyorlar. Sıkıntıya tahammülsüzlük, acıya tahammülsüzlük modern insanın en önemli özelliği...
Günümüz gençlerinin bir kısmının sanki dini 'internet' ve mezhepleri de 'facebook, instagram, twitter vs.' gibi. Böylesi bir ortamda derdini dinleyecek birini bulmak neredeyse mucize.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Yitik Hayatlar
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
185
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kişisel Basım - Kültür Eğitim Kitap 

Kitabı okuyanlar 13 okur

  • bekob
  • Enes
  • Sonbahar sevenn
  • GURBET ÇELİK
  • Emine Nisa
  • Berk
  • Gülhilâl Keskin
  • Yunus Emre Güzil
  • Tuba Gökgöz
  • Ayşe nur erdem

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%50 (3)
9
%0
8
%50 (3)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0