Adı:
Yitik Kalpler İstasyonu
Baskı tarihi:
Mayıs 2016
Sayfa sayısı:
424
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059126786
Orijinal adı:
Grand Central: Original Stories of Postwar Love and Reunion
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pena Yayınları
O gün binlerce kişi New York'un Grand Central Terminali'nden geçer. Burası insanların hoş geldin ya da elveda demek için geldiği yerdir. Burası yitik kalplerin istasyonudur. Buraya gelen herkesin anlatacak bir hikâyesi vardır.

Yitik Kalpler İstasyonu'nda hayat bir tren gibi kontrolden çıkmıştır sanki. Nereye gittiğinizi, nereden geldiğinizi, bir sonraki köşede sizi ne gibi bir tehlikenin beklediğini bilemezsiniz ama yine de küçük bir kıpırtı kocaman bir umudun hamuru olur.

Dünyanın tanınmış duygusal roman yazarları, İkinci Dünya Savaşı sonrasında umut ve sevginin tekrar filizlendiği bir dönemde Grand Central Terminali'nde geçen bir güne kalplere dokunan hikâyeleriyle hayat veriyor.

Aralarında Sarah Jio, Pam Jenoff, Karen White gibi sevilen yazarların olduğu dünyanın en tanınmış on yazarından okurken zamanda yolculuğa çıkıp umut ve sevgiye sıkıca sarılacağınız bir başyapıt...

"... Ben okurken duygu sağanağı altındaydım. Gözlerimin yaşardığı anlar oldu, yaşımı silerken gülümsediğim anlar da… Kaşlarımı çatıp öfkeyle okuduğum öyküler de oldu, beni aşkın varlığına tekrar tekrar inandıranlar da..."
-Mehmet Coşkundeniz, yazar-

"Seçimlerimizi kalbimiz mi yoksa mantığımız mı etkiler? Duygularımızla mı yoksa iç sesimizle mi hareket etmeliyiz? Ya umudumuzu kaybedip çaresiz kalırsak? İşte Sarah Jio'nun Yitik Kalpler İstasyonu hikâyesi, her güçlüğe rağmen ayakta kalıp geleceğe umutla bakabilmeyi sağlayan muhteşem bir anlatım."
-Elif Pulat, okur-

"1945 Eylül'ünde yaşıyormuşçasına, her hikâyede ya Grand Central Terminali'nin yüksek tavanının altındaki ya da bütün duygularını valizine doldurup yola çıkan vagondaki yolcusunuz. Ve Sarah Jio, her zamanki gibi aşka olan güveniyle karşımızda. Yitik Kalpler İstasyonu hiç bitmesini istemeyeceğiniz bir hikâye."
-Berna Saray, Sarah Jio Turkey-

"10 kadın yazar, 10 öykü, 1 terminal. Değişen dünya, düzen ve insanlar... İkinci Dünya Savaşı sonrasını anlatan, yüreğinize dokunacak farklı yazarların elinden çıkmış bu on öyküde, birbirine teğet geçen hayatları keşfettikçe yazarların uyumundan ve ustalığından etkileneceksiniz."
-Seyhan Çinko, seyhandan.blogspot.com-
Yazar adı: Sarah Jio,Melanie Benjamin, Jenna Blum, Kristin Hannah, Amanda Hodgkinson, Pam Jenoff, Sarah McCoy, Kristina McMorris, Alyson Richman, Erika Robuck, Karen White

Çevirmen Adı: Aylin Akcan, Başak Bekişli, Kübra Beşer, Ozan Erdoğan, Fatma Zeynep Öztürk, Traje Tanrıkulu, Meryem Tezcan, Bige Turan Zourbaki
(Tanıtım Bülteninden)
424 syf.
·9/10
Kitapta İkinci Dünya Savaşı sonrasında insanların ruh hallerini, umutlarını, yeni başlangıçlara yelken açışlarını farklı yazarların işleyişiyle biz okurlara yansıtmış durumda. Birbirinden bağımsız haldeki on hikaye farklı bir tarz olmuş güzel bir kitaptı...
424 syf.
·10 günde·Beğendi
Bu kitabı almama vesile olan şey, Sarah Jio’nun da bir katkısının olması. Kendisinin büyük bir hayranı olduğum için her kitabını okumak istiyorum. Sanırım okumadığımda yok. Neyse..

Kitap, Kristina McMorris’in dokuz yazarı (Alyson Richman, Jenna Blum, Sarah McCoy, Melanie Benjamin, Sarah Jio, Erika Robuck, Kristina McMorris, Amanda Hodgkinson, Pam Jenoff, Karen White) bir araya getirdiği; Grand Central Terminali’ndeki yolcuların her birinin yaşam öyküsünün anlatıldığı bir kitap. Birbiriyle bağlantılı hikayeler bunlar tabii ki. Her bir hikayede önceki hikayeleri anımsatan ipuçları var ve bunlara rastlamak çok keyifliydi. Çok üzen ve çok mutlu eden hikayeler bunlar. Ve çok güzel harmanlanmış hikayeler.

Sarah Jio üslubunu ve kurgusunu sevenlerin ilgiyle okuyacağı bir kitap. Romantik kitapları sevmeyenlere sıkıcı gelebilir evet. Ama ben yine de tavsiye ederim herkese.

Keyifli okumalar. Kitapla ve sevgiyle kalın..:))
424 syf.
·29 günde·10/10
10 ayrı hikaye...
10 ayrı yazar...
10 ayrı yaşanmışlık ama aynı terminal...

İlginçti, farklı olmuş...

2. Dünya Savaşı sonrası insanların neler hissettikleri, umutları, yeni bir hayata adım atışları işlenmiş...

Hikaye sevenler için ideal bir kitap...
420 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Merhaba 1k ailesi! Bugün sizlere Sarah JIO'nun Yitik Kalpler İstasyonu kitabını yorumlayacağım. Kitaba dün başladım bayağı da ilerledim fakat buraya kaydetmeyi unutmuşum o yüzden de böyle bir karışıklık oldu diyebilirim. İki kitabı aynı anda okumak gerçekten çok güzel, Aeden kitabından sıkıldığımda bu kitaba dönüyordum, bundan Aeden kitabına şeklinde gidiyordu ve ilk bitirdiğim kitap Aeden oldu onu da yorumladım zaten..

Gelelim bu kitaba.. Kitap farklı yazarların yazdığı bazıları kısa bazıları uzun hikayelerden oluşuyor.. En beğendiğim hikaye Sarah Jio'nun oldu tabiki.. Diğer hikayelerde güzeldi ama eksik bir şeyler vardı diye düşünüyorum. Ama genel olarak iyiydi kitap beğendim.. Çerezlik olarak okumak isterseniz tavsiye ederim iyi okumalar..
424 syf.
·Puan vermedi
Tren İstasyonları, havaalanları, dolmuş durakları... Birçok insana ve onların hikayelerine ev sahipliği yapan bu mekanlar, bulunduğu konumda ne çok hareketlidir değil mi? Ayrılık, kavuşma gibi bir çok güçlü duygulara şahitlik ederler. Bazen sevdiğimizi bize kavuşturacak bir otobüsü bazen de yeni bir hayata adım atmamızı sağlayan trenin istasyona varmasını, hayallerimize doğru uçan uçağının piste inmesini bekleriz. İşte bu kitapta birbirinden güzel on farklı kalem aynı mekanda yani görkemli bir tren garında geçmekte olan on farklı hikaye ile yüreklerimize dokunur.


"Kalbimde bir kıpırtı hissettim. Sanki bahçende çok güzel bir kelebek bulmuşsun da üç saniye içinde uçup gideceğini biliyormuşsun gibi."


Kapağında Kristin Hannah ve Sarah Jio’yu görmemle merakla aldığım bu kitap tüm dünyada kitapları çoksatan listelerinde yer alan on yazarın Grand Central Terminal’inde geçen hikayelerini ele alıyor. II. Dünya Savaşı sonrası insanların hayatlarına devam etme mücadelelerini ve savaşın geride bıraktığı umutlarına sahip çıkma çabalarını yazarların etkileyici kaleminden hissetmek mümkün.

"10 kadın yazar, 10 öykü, 1 terminal. Değişen dünya, düzen ve insanlar... İkinci Dünya Savaşı sonrasını anlatan, yüreğinize dokunacak farklı yazarların elinden çıkmış bu on öyküde, birbirine teğet geçen hayatları keşfettikçe yazarların uyumundan ve ustalığından etkileneceksiniz."
Kitap konu ve zaman dilimi olarak II. Dünya Savaşı’nı ele alsa da bize savaş meydanlarını değil en az cephelerdeki askerler kadar savaşa göğüs geren kadınları anlatıp tanımamıza yardımcı oluyor. Savaşın geride bıraktıkları ile hayatı devam ettirme mücadelelerini, kayıp giden hayatlar karşısında yeni adımlarını görüyoruz. Bu güçlü kadınlar bombanın yaraladığı topraklara umut ve sevgi ekiyorlar. Savaşa dair kitaplar okuyup, filmler izledim fakat dediğim gibi bu kitap savaş meydanlarını değil, o meydanlar kadar önem taşıyan kadınlar cephesini bize gösteriyor.
Kitap konusu ile yüreğime dokunup, etkileyici satırlarıyla güçlü duygular hissettirdi. Hatta farklı tarzı ile bir çok yazarı içinde bulunduran bu kitap okumadığım yazarların kalemleri ile tanışma fırsatını verdi. Kitabı okurken adı geçen müziklere şans verin ve bir de Mehmet Çoşkundeniz’in tavsiyesi ile Dvořàk’ın ‘Yeni Dünya Senfonisi’i eşliğinde okuyun derim.
Merhaba arkadaşlar bugün size zorla yarısına kadar dayanabildigim bir kitap yorumu ile geldim. Normalde yarim bıraktığım kitapları paylaşmam çünkü genelde başka bir zaman tamamlarım. Ama bu kitabı tamamlamayacagim kesinleşti. Açıkçası kitaba çok büyük umutlarla başladım. Hikaye sevmeme rağmen. Seveni kadar sevmeyenide çok ki ben de o sevmeyenlerdenim. 10 ayrı yazar ve hikayeden oluşuyor kitabımız. Kitabın ortak noktası ise New York'un Grand Central Terminali. Bütün hikayelerde bu terminalle ilgili bağlantı var. Ama 5 hikaye zor dayanabildim. Hikayelerin sonu hep havada kalmış ve ben bu tarz havada kalan hikayeleri sevmiyorum. Herneyse başka kötü olan noktasıda her hikayenin birbiriyle bağlantılı olduğunu okumuştum yorumlarında ama alakası yoktu. Ve hikayelerden hicbir ders, anlam çıkaramadım. Şimdi sevenler tarafından linç yemek istemiyorum ama cidden çok kötüydü. Tavsiye edermiyim asla. Sadece ucu açık kalan hikayeleri sevenler varsa okuyabilir. Ama benim için çok kötü bir kitap tercihi oldu. Herkese keyifli okumalar dilerim
424 syf.
·28 günde·6/10
Açıkçası "Yitik Kalpler İstasyonu" kitabında Sarah Jio'yu gördüğüm için merak edip okumak istedim. Sarah Jio ve onun tarzındaki yazarların biraraya gelerek oluşturdukları bu kitapta II. Dünya Savaşı sonrasında Grand Central İstasyonu'ndaki insanların hayatları anlatılıyor. Bir gün, tek yer ve birbirinden farklı birçok insan. Yazarların hikayelerinde birbirlerinin hikayelerinden bazı anlara ya da karakterlere dokunuyor olmaları kitabın güzel yanlarından biriydi bana göre. En çok Sarah Jio'nun kitaba da adını veren "Yitik Kalpler İstasyonu" hikayesini sevdim. Biraz kafa dağıtmaya, biraz zaman geçirmeye, biraz kendinizi yormadan başka bir dünyada kendinizi hissetmeye ihtiyacınız varsa okumanızı tavsiye ederim. İyi okumalar...
424 syf.
·2 günde
Giresun’da başlayıp İzmir’de bitirdiğim bir kitap oldu.Güzel on hikaye yer almakta Ve her biri farklı bir yazar tarafından yazılmış.Birçok duyguyu yaşadım.Blogumdan da yorumumu okuyabilirsiniz. (http://sadeceyagmurr.blogspot.com/...r-istasyonu.html?m=1) okumalar.
424 syf.
Yitik Kalpler İstasyonu..
Canım Sarah jio..
Tanınmış ve Sevilen 10 yazarı bir araya getiren güzel Bi kitap.Her hikaye beni başka Bi dünyaya götürdü ama  Sarah jio yine farklılığını gösterdi.

Alıntı..
"Sonlar acıtır." dedi. " Ama bizlere yeni başlangıçlar verirler."
424 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bir birinden ayrı 10 hikaye. Hepsinin yaşandığı bir tren istasyonu. 2. Dünya savaşı sonrası ve o zamanda yaşayan insanlar. Beni en etkileyen şüphesiz obsesiflikle ilgili bölümdü.
424 syf.
·5 günde·10/10
Kitap savaş ve savaş sonrası istasyonda yaşanan hikayeleri anlatıyor. Genel olarak bakıldığında hikayeler tamamen farklı ancak her hikaye bir sonraki hikaye ile bir noktada buluşmuş. Hikayelerin birbiri içine bu kadar güzel işlenmesi beni çok etkiledi. Kitabı çok beğendim ve kesinlikle tavsiye ederim.
424 syf.
·13 günde·Beğendi·7/10
Kristine Hannah'ı ve Sarah Jio'yu bir arada görünce düşünmeden kitabı aldım. Kitap bir sürü küçük hikayeden oluşuyor. Her bir hikaye farklı bir yazara ait. Hikayeleri birbirine bağlayan tek şey, tesadüf olarak terminalden geçerken görüp bahsettiği kişiler. Bu kişiler farklı öykülerin kahramanı. Kitap beklentimi karşılayamadı. 1. Dünya Savaşı sırasında yaşanılanlar, Yahudilerin yaşadıkları hikayeleştirilmiş bir halde. [Destan yazıp yazıp sildiğim kalan yorumum da kendime kalsın ;)]
+ Tanrı'ya inanıyormusuz, Bayan?
- Hayır.
- Siz? dedi Cata, inanıyor musunuz?
+ evet dedi adam aynı çabuklukla.
- Sizce sizi Tanrı mı kör etti? Eğer öyleyse sizi bu kadar acı çektiren birisini nasıl seversiniz?
+ Dünya acı üzerine kurulmuştur ve biz de bu dünyaya doğduğumuzdan beri daima acı çekiyoruz. Savaşlar,kin,nefret ve fikir ayrılığı yüzünden birbirimizi öldürüyoruz, oysaki hepizin ruhu aynı maddeden yapılmış. Sizin gözünüzün görme yetisinin, gercek çileniz olmadığı ve benim her dakika cennetten harikalar görmediğim ne malum?...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Yitik Kalpler İstasyonu
Baskı tarihi:
Mayıs 2016
Sayfa sayısı:
424
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059126786
Orijinal adı:
Grand Central: Original Stories of Postwar Love and Reunion
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pena Yayınları
O gün binlerce kişi New York'un Grand Central Terminali'nden geçer. Burası insanların hoş geldin ya da elveda demek için geldiği yerdir. Burası yitik kalplerin istasyonudur. Buraya gelen herkesin anlatacak bir hikâyesi vardır.

Yitik Kalpler İstasyonu'nda hayat bir tren gibi kontrolden çıkmıştır sanki. Nereye gittiğinizi, nereden geldiğinizi, bir sonraki köşede sizi ne gibi bir tehlikenin beklediğini bilemezsiniz ama yine de küçük bir kıpırtı kocaman bir umudun hamuru olur.

Dünyanın tanınmış duygusal roman yazarları, İkinci Dünya Savaşı sonrasında umut ve sevginin tekrar filizlendiği bir dönemde Grand Central Terminali'nde geçen bir güne kalplere dokunan hikâyeleriyle hayat veriyor.

Aralarında Sarah Jio, Pam Jenoff, Karen White gibi sevilen yazarların olduğu dünyanın en tanınmış on yazarından okurken zamanda yolculuğa çıkıp umut ve sevgiye sıkıca sarılacağınız bir başyapıt...

"... Ben okurken duygu sağanağı altındaydım. Gözlerimin yaşardığı anlar oldu, yaşımı silerken gülümsediğim anlar da… Kaşlarımı çatıp öfkeyle okuduğum öyküler de oldu, beni aşkın varlığına tekrar tekrar inandıranlar da..."
-Mehmet Coşkundeniz, yazar-

"Seçimlerimizi kalbimiz mi yoksa mantığımız mı etkiler? Duygularımızla mı yoksa iç sesimizle mi hareket etmeliyiz? Ya umudumuzu kaybedip çaresiz kalırsak? İşte Sarah Jio'nun Yitik Kalpler İstasyonu hikâyesi, her güçlüğe rağmen ayakta kalıp geleceğe umutla bakabilmeyi sağlayan muhteşem bir anlatım."
-Elif Pulat, okur-

"1945 Eylül'ünde yaşıyormuşçasına, her hikâyede ya Grand Central Terminali'nin yüksek tavanının altındaki ya da bütün duygularını valizine doldurup yola çıkan vagondaki yolcusunuz. Ve Sarah Jio, her zamanki gibi aşka olan güveniyle karşımızda. Yitik Kalpler İstasyonu hiç bitmesini istemeyeceğiniz bir hikâye."
-Berna Saray, Sarah Jio Turkey-

"10 kadın yazar, 10 öykü, 1 terminal. Değişen dünya, düzen ve insanlar... İkinci Dünya Savaşı sonrasını anlatan, yüreğinize dokunacak farklı yazarların elinden çıkmış bu on öyküde, birbirine teğet geçen hayatları keşfettikçe yazarların uyumundan ve ustalığından etkileneceksiniz."
-Seyhan Çinko, seyhandan.blogspot.com-
Yazar adı: Sarah Jio,Melanie Benjamin, Jenna Blum, Kristin Hannah, Amanda Hodgkinson, Pam Jenoff, Sarah McCoy, Kristina McMorris, Alyson Richman, Erika Robuck, Karen White

Çevirmen Adı: Aylin Akcan, Başak Bekişli, Kübra Beşer, Ozan Erdoğan, Fatma Zeynep Öztürk, Traje Tanrıkulu, Meryem Tezcan, Bige Turan Zourbaki
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 547 okur

  • Ayşe Feriha Aslan
  • İEÇ.
  • Beyzaland
  • Yasemin Ada
  • Evren öztürk
  • Yeşim Horasan
  • Kübra Abacı
  • Figen
  • ffsss
  • Süleyman Tastan

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.8
14-17 Yaş
%8.8
18-24 Yaş
%25
25-34 Yaş
%23.8
35-44 Yaş
%30
45-54 Yaş
%7.5
55-64 Yaş
%1.3
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%91.3
Erkek
%8.8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%23.3 (35)
9
%8.7 (13)
8
%18 (27)
7
%18.7 (28)
6
%10 (15)
5
%6 (9)
4
%4.7 (7)
3
%7.3 (11)
2
%2 (3)
1
%1.3 (2)

Kitabın sıralamaları