Yoksa Sen Benim En İyi Arkadaşım mısın?

9,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
403 gösterim
Sevgili Murat Saat,

Öykülerinizin yayımlanması ve geniş kitlelerce okunması konusunda editörümüzün olumlu isteğini dinlerken, gözlerindeki heyecanı gördüm. Benden onay aldığında ise yüzündeki sevinci. Ben sadece bir okurum, sizin öykülerinizi ilk okuyanlardan biri olmanın ayrıcalığını yaşıyorum. Öykülerinizde gözüme ilk çarpan unsur, daha önce hiç bu denli peşinden gitmediğim bir üslup. Ne diyorlar ona, özgün. Cümlenin uzunluğu konusunda düşüncelerimi değiştiren öykülerden çokça vardı dosyanın içinde. Bir solukta okunan ifadeler, bu anlamda, kısa cümlelerin etkisini taşıyordu. Ayrıca sizin bu denli keyifli öyküler, daha doğrusu neşeli, burayı nasıl dillendirsem bilmiyorum, birçok özgür hayatın içinde kendi gereksiz hüzünlerinin içinde boğulan metinlere oranla, bizi, evet bizi yaşama bağlıyor. Estetik, anlam, farklılık vs. bir yana, ya da bunlarla birlikte yaşam sevinci var onlarda.

Edebiyat adına, bir okur olarak, size teşekkür ederim. Hüzünle gülümsüyorum.

-Sedat Demir-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786054708901
 • Yayınevi:
  Dedalus
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

rêhesin 
16 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yaşıyordu, çalışıyordu. Hayatı elinde tuttuğu hortumdan fışkıran su kadar hızlı yaşamak için de, üstündeki arabanın çamurluklarından süzülen kirli bulanık akıntıya benzetmek için de hiçbir sebebi yoktu.

Yoksa Sen Benim En İyi Arkadaşım mısın?, Murat Saat (Sayfa 27 - Dedalus)Yoksa Sen Benim En İyi Arkadaşım mısın?, Murat Saat (Sayfa 27 - Dedalus)
rêhesin 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Son sözler, kalan son ses, son satır, hep kalanları etkileme gücüne sahiptir.

Yoksa Sen Benim En İyi Arkadaşım mısın?, Murat Saat (Sayfa 48 - Dedalus)Yoksa Sen Benim En İyi Arkadaşım mısın?, Murat Saat (Sayfa 48 - Dedalus)
rêhesin 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yeryüzüne aslında yatay değil, dikey yerleşiğiz. Devasa bir tapınak sanki burası ve hiçbir varlık bir başkasıyla aynı basamakta değil, hiçbir insan bir diğeriyle aynı seviyeyi paylaşmıyor. Oysa dünya sadece iyilerden ve kötülerden kurulu olsaydı ne güzel olurdu, değil mi?

Yoksa Sen Benim En İyi Arkadaşım mısın?, Murat Saat (Sayfa 234 - Dedalus)Yoksa Sen Benim En İyi Arkadaşım mısın?, Murat Saat (Sayfa 234 - Dedalus)