Yoksulluk Şarkıları

9,0/10  (16 Oy) · 
29 okunma  · 
17 beğeni  · 
1.175 gösterim
Güven Adıgüzel’in İzdihamKitap etiketiyle yayımlanan ilk deneme kitabı Yoksulluk Şarkıları, raflardaki yerini almaya başladı.

Yeryüzünün tüm sarsıntılarına, hatıralarına, yalnızlıklarına ve yoksulluklarına söylenmiş şarkılarda; Ortadoğu, Joker, Hanzala, Orhan Gencebay, Don Kişot, Malcolm X, Bergen, Muhammed Bouzazi, Yaşar Usta, Arabesk, Neşet Ertaş, Mağripli Çocuklar, Güney Amerika, Adolf Hitler, Sicilya Mafyası, Devrimci Dervişler, Sivil Vicdan, Rachel Corrie, İçimizdeki Putlar, Modern İnsan, Süper Kahramanlar, Yeşilçam Hatıraları ve Rosa Parks gibi gerçek kişi ve metaforlardan oluşan geniş bir yelpaze bulunuyor.

Yoksulluk Şarkıları iki bölümden oluşan bir kitap.

Yeryüzü Notları ve Çete Yazıları.

Yeryüzü Notlarında;

Aşk, direniş, sokaklar, ortadoğu, popüler kültür ve dünyanın hiç değişmeyen siyasi gündemi irdelenirken, zihin açıcı not ve analizlerle yeryüzünün anlaşılmaya değer mevzilerinde siper alınıyor.

Çete Yazılarında ise;

Komutan Marcos’tan Muhammed Ali’ye, Evo Morales’ten Çakal Carlos’a kadar dünyanın her yerinden direnişe omuz vermiş sistem dışı adamlar hakkında devrimci portre yazıları ile hiza alınarak tüm çete elamanları saygıyla selamlanıyor.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  142
 • ISBN:
  6058656017
 • Yayınevi:
  İzdiham
 • Kitabın Türü:
Furkan Düzenli 
03 Kas 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

"Mutlu sonlara inanmadık ki hiç bayım ama gökyüzüne hep inandık, uçurtmalara ve Allah'a tüm kalbimizle.." işte bu ve benzeri cümleleri kitabın sayfalarında bolca bulacağınız. Sizi uzaklara götürecek güzel bir çalışma...