Kitap
Yol ve Erdem

Yol ve Erdem

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.4
243 Kişi
750
Okunma
244
Beğeni
13,8bin
Gösterim
176 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 59 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Maya Kitap · 2018 · Karton kapak
Diğer baskılar
Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) Yol (Tao) ve Erdem (Te) bundan tam 2.500 yıl önce Laozi (Yaşlı Bilge) adında Çinli bir düşünür tarafından yazılmış, 81 aforizmadan oluşan bir metindir. Tao ve Te olmak üzere iki bölüme ayrılan kitap, bir felsefi akım ve bir din olarak kabul edilen Taoculuğun (Taoizm) temel kaynağıdır. Taoculuğun dışında Budizm, Neo Konfüçyüsçülük ve özellikle son yüzyılda Batı’da çeşitli felsefi ve dini ekollerde de derin etkiler bırakmıştır. Laozi’ye göre insanın Yolunu bulmasının ve Erdemli yaşamasının tek yolu, doğanın bir parçası olduğunu kabul etmesi, onunla mücadele etmek yerine uyumlu yaşamasıyla mümkündür. Özellikle arzularına ve hırslarına yenik düşen insanların hiçbir zaman huzur bulamayacaklarını ve boşlukta kaybolacaklarını söyler.
6 mağazanın 56 ürününün ortalama fiyatı: ₺12,85
8.4
10 üzerinden
243 Puan · 47 İnceleme
Ferdi Yılmaz
Tao Te Ching'i inceledi.
120 syf.
·
4 günde
·
7/10 puan
" Bilmiyorum, artık hiç bilmiyorum Ölüme de hazır değilim, yaşama da " Tao The Ching = Erdem kitabı, yol kitabı gibi anlamlara gelir. felsefik ve son derece düşündürücü bir kitaptır. bir solukta bitirmek yerine üzerine düşüne düşüne okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. kitap bölümlere ayrılmış ve insanın doğru yola giden serüvenini bize öğütlerle sunmuş. sonlara doğru beni biraz sıksa da yine de anlamlı bulduğum birçok satır vardı.
Tao Te Ching
8.4/10
· 750 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
27
Maya Bella Liy
Tao Te Ching'i inceledi.
160 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yol yayın evinden çıkmış Çevirisi Ömer Turgal'a ait bir kitaptır. Benim okuduğum 2015 baskısı. Kitap Yolcular her dakika değişir; ama yol, o hep aynı... Diye başlıyor. Kitapta altını çizmediğim çok az yer var. Kitaplar size bir şey öğretiyorsa kıymetlidir ve bu kitap bana çok şey öğretti. Bende ki toplamda 158 sayfa. Kitabı kitap fuarından 3 TL gibi bir fiyata almıştım. 3 TL gibi bir fiyata alınan kitaptan 3 yılda edineceğim bilgileri edindim. Kitaplığımda olmasına çok sevindiğim bir eser.
Tao Te Ching
8.4/10
· 750 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
n.
Tao Te Ching'i inceledi.
120 syf.
·
9/10 puan
Tao Te Ching; erdem, bilgelik, devlet yönetimi gibi konularda ele alınmış etkileyici bir öğreti kitabı. Aynı zamanda isminden anlaşılacağı üzere Taoculuğun en önemli metni sayılıyormuş; dolayısıyla Taocu düşünce sistemini de az biraz anlayabilirsiniz bu kitapta. Zaten 'Tao/Dáo' yol/öğreti demekken, 'Te/Dé' ise erdem anlamındaymış. Gerçekten oldukça anlamlı nasihatler var içinde. Benim en sevdiğim öğreti ise yalınlık ve sadelik öğretisi oldu. Ayrıca 'wú wéi' yani 'yapmadan yap' felsefesi de düşündürücüydü. Laozi bana sanki Çin'in Cibran'ı veya Coelho'su gibi geldi. Zaten iki yazarı ve tarzlarını da sevdiğim için genel olarak sevdiğim bir kitap oldu Tao Te Ching ve tabiki önerimdir. Herkese keyifli okumalar.
Tao Te Ching
8.4/10
· 750 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
19
Ömer Alpago
Tao Te Ching'i inceledi.
119 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
İster insanlarla olan konuşma olarak isterseniz kişisel gelişim isterseniz bir öğretim kitabı olarak bakın isterseniz de bir iş gelişim kitabı olarak görün kitap tamamen size yeni ufuklar açıyor bence. Bir Antalya yolculuğunda su gibi akıp gitti kitap ellerimden desem yeridir...
Tao Te Ching
8.4/10
· 750 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4