Yoldan Gönüllü Çıktım Orta Amerika'dan Kartpostallar

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
98 gösterim
"Guatemala seyahatine çıkmadan önce, geçen bir yılda kendi içimde yaşadığım yolculuk çok çetindi. Kafamda birçok soru dolaşıyordu: Para kazanmaktan başka ne için çalışıyorum? Ne üretiyorum? Ne değer yaratıyorum? Çalışırken kendimden başkasına faydam oluyor mu? Kurumsal hayatı gerçekten ben mi istedim, yoksa doğrusunun bu olduğuna mı ikna edildim? Bu kadar paraya, bu kadar eşyaya ihtiyacım var mı? Bir şirkette çalışmasam, gönlümden geçen bambaşka bir iş yapsam hayatta kalabilir miyim? Ve hayat, gerçekten yapmak istediklerimi erteleyecek kadar uzun mu?"

Yoldan Gönüllü Çıktım - Orta Amerika'dan Kartpostallar, genç bir kadının bir yetimhanede gönüllü çalışmak üzere Guatemala'ya gidişini, o coğrafyadaki gönüllülük deneyimlerini ve Guatemala, Meksika, Belize, Honduras ve El Salvador seyahatlerini günce şeklinde anlatıyor.

Yoldan Gönüllü Çıktım - Orta Amerika'dan Kartpostallar kitabı ile kurumsal hayatın güvence sunan, ama bir o kadar da kapana kısılmış hissettiren döngüsünden çıkmanın bireyi hem duygusal hem de profesyonel olarak hangi ufuklara taşıyabileceğinin ipuçlarını yakalarken, aynı zamanda tekinsiz bir coğrafyada tek başına seyahat eden bir kadının maceralarına tanıklık edeceksiniz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786054609383
 • Yayınevi:
  Esen Kitap
 • Kitabın Türü:
Sevda k. 
 15 Şub 2017 · Kitabı okudu · 63 günde · Beğendi · 10/10 puan

Beliz'le Okan Okumuş'un Doğu Asya kitabının lansmanında tanışmıştık. Orta Amerika'da yaşadıkları, anlattıkları beni çok etkilemişti. Kitabını uzun zamandır almayı düşünüyordum ama aşırı pahalı olduğu için bir türlü fırsat olmamıştı.
En sonunda alıp okudum ve verdiğim paraya kesinlikle değdi. Kitabın pahalı olmasının sebebi kağıt kalitesinden ve renkli fotoğraflar içermesinden kaynaklanıyormuş.
Çok keyif alarak okudum. Guetamala' ya gitmeyi yada başka bir ülkede gönüllü hizmet yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle okumalısınız. İnsana çok şey katan değerli bir kitap.