Yolum Aşka Düştü (Sancaktarlar Serisi 3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.726
Gösterim
Adı:
Yolum Aşka Düştü
Alt başlık:
Sancaktarlar Serisi 3
Baskı tarihi:
Haziran 2015
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055175825
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aspendos Yayınları
Bir daha dünyaya gelirse âşık olacağı adamı insan ırkından seçmeye karar veren şaşkın akademisyen Sena Tekin ve önce Sena’yı öpüp sonra, "Pardon, ben senin ağabeyin sayılırım." diyen Ahmet Sancaktar’dan soluksuz okuyacağınız bir roman…
AŞK, ZOR OYUNLARI SEVERDİ. AMA BU BİR OYUN DEĞİLDİ; BU, TUTKUYA YENİK DÜŞENLER İLE YOLU AŞKA DÜŞENLERİN SAVAŞIYDI.
Severek yaptığı bir işe, harika bir nişanlıya ve güzel dostlara sahip olan Sena’nın tüm hayatı televizyonda izlediği bir haberle alt üst olur. Özenle kurduğu dünyası yavaş yavaş yıkılırken, hayatını geri alacağına dair tüm umutlarını kaybetmenin eşiğine gelir. Ancak Sena’yı asıl korkutansa, yıllardır âşık olduğu Ahmet Sancaktar’ın onu korumak için her şeyi göze almasıdır.
Çünkü artık genç kızın hem hayatı hem de kalbi tehlikededir…
Ünlü ve zengin Sancaktar Ailesi’nin hırçın, asabi ve ukala olarak tanınan üyesi Ahmet Sancaktar’ın sevdikleri için yapamayacağı şey yoktur. Ancak girdiği amansız kovalamacanın içinde Sena’yı korumak için yaptıkları kendisini bile şaşırtırken, Ahmet’i asıl korkutan şey ise ayağına dolanan aşktır. Karanlıktaki düşmanla savaşmak mı, yoksa aşka karşı gelmek mi daha zordu?
Yaşayıp görmekten başka şansı yoktu…
496 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Elbet bir gün olmasa , bir gün mutlaka ,yolunuz aşka düşer..

Yazarın bu okuduğum üçüncü kitabı da beni yanılmadı ve kitap okuma keyfini sonuna kadar tattırdı. Diğer kitaplarında da olduğu gibi ana konu aşk olmasına rağmen tali konuları da başlı başına heyecan, merak, gizem ve komedi konularıyla okuyucuyu sarıp sarmalıyor. Bu kitapta Ahmet ve Sena'yı okuduk. Sena'nın duyguları anlatılırken Ahmet' , Ahmet'in duyguları anlatılırken de Sena'ya aşık oluyorsunuz okurken. Kurguya bayıldım desem inanın . Her kitabı birbirinden güzel olmakla beraber her bir roman bir öncekinden çok daha güzel, çok daha OKUNASI.... ve aldığım tüyolara göre sevgili yazarımız Meral Kır dördüncü kitabını yazıyor.. Büyük merak ve heyecanla Sancaktarlar Ailesinin hikayelerini bekliyoruz..Muhteşem bir yürek, muhteşem bir kalem..
496 syf.
·5 günde·7/10
Meral Kır'ın okuduğum ilk romanıydı. Yorumlardaki beğeni etkisiyle aldıklarımdan. Öncelikle yazarın iyi bir editör hizmeti sağlayan yayınevine transfer etmesini tavsiye ediyorum. Cümle kurguları ile ilgili ciddi problem yaşanmış bir romandı. Haliyle okuma keyfini oldukça etkiliyor. Kurgu ve akış olarak fena değildi. Karakter tasvirleri zayıf kalmıştı bence ve bazı olaylar zincirinde hızlı atlamalar yaşanmıştı. Romanda en çok beğendiğim şey yazarın yer yer atasözü vari geçiş paragraflarıydı. Fırsat bulduğumda bu paragraflardan alıntı eklemek istiyorum. Son tahlilde düşüncem şu; ilerleyen zamanda, elimde hiç alternatifim olmaz ise, yazarın başka romanlarını da okumak isterim.
496 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Meral Kır'ın kitaplarını seviyorum. Ama bu kitabı da bir başkaydı hani...
Aşk ön planda olsa da bu kitapta gizem, macera da vardı. Polisiye gibi bir kitaptı.
Sena, bir üniversite de akademisyen olarak çalışmaktadır. Sena 5 yaşından beri aile gibi, bildiği dostlarının ve can arkadaşlarının ağabeyleri Ahmet Sancaktar'a aşıktır. Ama içinde saklar aşkını. Ahmet, yakışıklı, zeki, hovarda ve çok çapkındır. Ahmet Sena'yı hep kardeşi gibi görmüştür. Ta ki bir gece sarhoş iken öpüşmelerine dek. Sonra Ahmet Sena'ya hata olduğunu söylemiş ve kızı yıkmıştır. Sena Ahmet'ten kendine hayır olmadığını bildiği için üniversite de iş arkadaşı kendi gibi öğretim görevlisi Onur ile nişanlanır. Onur delice aşıktır. Sena'ya Sena, daha ilk günden başkasını sevdiğini ama umut olmadığı söyler Onur'a Onur her şeyi kabul eder. Benim aşkım ikimize de yeter der. Acaba yetecek mi?
Sena'nın öğrencisi bir gün öldürülür. Hem de Onun evinden çıktıktan sonra.. Sena ne yapacağını şaşırır ve yardım için kardeşi bildiği Ahmet'in kız kardeşini arar ama telefona Ahmet cevap verir ve Ahmet Ona yardım eder. Ama öyle şeyler olur ki 2 kişi öldürülür ve tüm deliller Sena'yı işaret eder. Ahmet Sena'yı kurtarmak için çok çabalar. Sonra da 3. ölü kişi bulunur vs. vs. Güzel bir kitaptı....
496 syf.
·8/10
Bence serinin en güzel kitabıydı aksiyon hiç bitmedi kurgusu okurken içine çekiyor insanı. Zaten Ahmet ve Senanın en merak ettiğim çifti, şaşırdım Ahmet'i hiç böyle bir karakter olacağını hayal etmemiştim beğendim. Devamı nerde biraz daha fazla okusaydık dedim.
496 syf.
·10/10
Allah'ım böyle bir kitap yok

Resmen soluksuz okudum ♡♡♡ her anı ayrı olay her anı ayrı heyecan ve maceraya sürüklüyor insanı bu döngü kitap boyunca değişmiyor ve ben ilk kitaptan beridir derim benim için Meral Kır Nora Roberts'in kesinlikle Türkiye şubesi ☆☆☆

Kitap hakkında ne söylesem kesinlikle spoiye kaçacak :D var mı böyle bir şey yaa bunun için sizler mutlaka kitabı edinin emi neyse her zaman dediğim gibi Sancaktarlar bir "SANCAKTARLAR DEDEKTİFLİK BÜROSU"nu açmalı ♧♧ bu büronun daimi üyesi ise Müge Anlı olacaktır :D Bu arada Sancaktarlar serisi
1- Aylardan Aşk
2- Aşkı Seçtim
3- Yolum Aşka Düştü
4- henüz çıkmadı ama sabırsızlıkla bekleniyor ♡♡♡
496 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Sancaktarlar serisinin 3. Kitabı “Yolum Aşka düştü” de bitti :( ya su gibi akıp gidiyor bu kitaplar....
Gerçekten Meral Kır’ın her bir kitabı bir diğerinden daha başarılı. Hep daha iyisini okuyorsunuz.
Yine hop oturdum hop kalktım, hikaye alıp götürüyor...
Bu sefer içeriği hakkında birşey yazamayacağım, zira direk açık veririm. Ne yazarsam yazayım konuyu gizleyemeden olmayacak.
Ancak şunu söyleyebilirim ki, Sancaktarların sımsıcak bağları ve birbirlerne duydukları koşulsuz sevgi , insanı çok etkiliyor.
Her bir kardeşin ayrı karakteri, hayatları ve birbirine desteği gerçekten çok güzel.
Günümüzde pek kalmayan değerler bunlar.
Önceki kitaplarından tanıdığınız Ahmet ve Sena nın hikayesini okuyoruz bu sefer de. Yazarın aşkı, aile bağlarını, gizemi ve polisiye kısmını birbirine bağlayışı cidden şahane:)
Yine inanılmaz bir mücadele içinde Sancaktar ailesi....
Bir çok duyguyu aynı anda yaşarken, bir duygudan diğerine geçiyorsunuz :)
Yazarımız finali hep aynı şekilde bitiriyor :) merakla dolu kalıveriyorsunuz :)
Ve 4. Kitabı için yine sabırsızlanıyorum. Bu sefer de Serra nın hikayesini okuyacağız. Bakalım bu sefer başlarına neler gelecek ve nelerle mücadele edecekler.
Herkese şiddetle tavsiye ediyorum bu seriyi...
Meral Kır kalemine-yüreğine sağlık :) başarıların daim olsun..
496 syf.
·Beğendi·10/10
Yolum Asla Düştü ile Ahmet Sancaktar ve Sena ile başka bir macera yaşadım. Sena çocukluğundan beri Ahmet' e aşıktır. Ahmet ise her daim kadınların gözdesi kalp yakan biridir. Ama artık büyümüşler ve Sena Onur ile birlikteliğini yaşarken üniversitede işine devam ediyordu. Bir gece evinde ders verdiği Efe evine yakın bir yerde hayatını kaybetmiş bulunur. Sena Onu son gören olarak emniyete Ahmet ile gidip bilgi verir. Ve ondan sonra işler iyice içinden çıkılmaz hale gelir. Katil kim ve neden Sena ile uğraşıyor. Peki ya çocukluk aşkı ile geçen vakit ona ne gibi suprizler hazirliyor. Meral Kır yine cok guzel bir ask ve macera hazırlamış
496 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Bir süprizlerle dolu Meral Kır romanı daha.Sonuna kadar soluksuz okudum.Yeri geldi Ahmet'i boğazlamak istedim yeri geldi böyle bir adamdan nasıl böyle bir ruh çıkar diye şaşırdım.Aşk ve nefretin karışımı belkide böylesine güzel anlatılamazdı.Ve bir kez daha Kır'ın dediği gibi 'Aşka şekil vermek sevilenin değil sevenin işidir.'
496 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Romanın adından da anlaşılacağı gibi Yolum Aşka Düştü ismi bana buram buram aşk romanını hatırlattığı için bu kitabı almakta bayağı bir kararsız kalmıştım. Çünkü yoğun aşk romanlarını pek okumayı sevmiyorum. Ama bir yandan da Ankara kitap fuarına bu kitabın yazarı olan Meral Kır ile tanışıp kitap imzalatmak istiyordum. Bu isteğim ve yazara olan merakımdan bu kitabı almış bulundum. Fakat okumaya başladığımda sayfaları hızla akıp gidince ben de o yoğun akışa kapıldığımı yüz on beş sayfa okuduktan sonra fark ettim. Bu roman Sancaktarlar serisinin üçüncü kitabıymış. Her ne kadar ilk iki seriyi okumamış olsam da her nedense ilk iki serinin de akıcı ve etkileyici bir üslupla yazıldığı fikrindeyim. Roman okumaya başladığımın ilk günü ön yargılarımı yıkıp geçti desem yeridir. Kitabın çapkın ve asi karakteri ve onun unutulmaz aşkı Sena tıpkı gerçek bir karakter gibiydiler. Yazar özellikle bu iki karakteri büyük bir incelikle kaleme almış bana göre. Kitapta bir de Sena'ya hastalık derecesinde aşık olan Onur karakterini de unutmamak gerekir tabi. Bu karakter her ne kadar kitapta sönük gibi kalmış olsa da yazar ona da hiçte pasif olmayan aksine oldukça aktif olan bir kişilik belirlemiş bunu bayağı ilerleyen sayfalarda hissedeceksiniz. Bu kitap göründüğü gibi yoğun aşk romanı değil. Kitabın içinde aşklar, saplantılı bir ruh, çapkın ve zengin olan bir genç adam, sevdiği uğruna her şeyi göze alan bir Sena karakteri ve tabi nedeni belli olmayan cinayetler var. Meral Kır'a ve Aspendos Yayıncılığa teşekkür ederim.
496 syf.
·1 günde·Puan vermedi
| Yolum Aşka Düştü ~ Meral Kır |
°
Sancaktarlar serisinin üçüncü kitabıyla selamlar. Bu kitabımızda Sancaktar kardeşlerden Ahmet ve Sena'nın hikayesini okuyoruz. Sancaktar kızlarının biricik arkadaşı Sena ve onu öpüp "Pardon ya! Ben senin ağabeyin sayılırım" diyen Ahmet'in hikayesi.
Ben bu seriye ortadan dalıp önce ikinci kitabı sonra ilk kitap ve en son üçüncü kitabı okudum ama çok kopukluk olmadığı için rahatlıkla olayları kavrayabildim
Meral Kır'ın hem aşk hem de polisiye barındıran kurguları çok hoşuma gittiği için tabii ki bu kitabı da çok sevdim.
Kızımız Sena çeyrek asırdır onu görmeyen, kadınlara aşık olan, sürekli kafasını karıştırıp onu öpen ve ağabey gibi davranmaya çalışan Ahmet'e aşık. Bu aşktan kurtulmak için onu çok seven Onur ile nişanlı hatta evlenmek üzere. Kitabın başlarında onların düğün gününü okuyoruz. Daha sonra o günden beş ay öncesine dönüyoruz ve olayın polisiye, gizem kısmı karşımıza çıkıyor. Üniversitede öğretmen olan Sena'nın evinde ders verdiği bir öğrencisinin ölümü hatta katledilmesiyle ve ortaya çıkan delillerin hep Sena'yı göstermesiyle şekilleniyor olaylar. Bu süreçte sürekli Ahmet'le yan yana gelmesi ve aralarında kıvılcımlanan ateş onları bambaşka noktalara sürüklüyor.
Bir yandan duygularını kontrol etmeye çalışması, bir yandan da suçsuzluğunu ispat etmeye çalışması oldukça zorlayıcı ve okurken heyecan vericiydi. Aksiyonun içinde aşk okumak ya da tam tersi aşkın içinde aksiyon okumak hep en sevdiğim şey oluyor. Tabii bu durum da Meral Kır kitaplarında fazlasıyla bulunmakta.
Bir yandan katili bulmaya çalışmak diğer yandan da Ahmet-Sena ikilisini okuyup kriz geçirmek beni çok heyecanlandırdı. Bol bol Ahmet Sancaktar'a saydırıp arkasından 'Hadi be Ahmet, sen Sancaktar'sın pes etme!' diye tezahürat yaptığım doğrudur.
Verilen kararlar, açığa çıkan sırlar ve sonuç aşk yine dolu dolu bir kitaptı anlayacağınız. Bu arada hem önceki kitaplarda olan karakterler hem de henüz okumadığım diye iki kitabın yıldızı Serra ve Mehmet Sancaktar'ı görmek çok güzeldi.
Genel olarak yine severek okuduğum bir kitap oldu. Tavsiye edilir
496 syf.
·44 günde·6/10
Bu kitabi okumayi uzun zamandir istiyordum aslinda.Hafif bir hayal kirikligina ugramadim desem yalan olur.Oncelikle 496 sayfa olarak gereksiz bir uzatma oldugunu dusunuyorum.Kitapta aksiyon ask karisimi vardi.Bir cinayet vardi ve ben kitabin baslarinda katili tahmin etmistim.Sonlara dogru aksiyon artti daha akiciydi ama aceleye getirilmis bir son ve yarim yamalak bir bitis gordum ben nedense.Ve kitaptaki "ceyrek dakika" tabiri rahatsiz etti.Bilmiyorum belki uzun zamandir yabanci yazar okudugumdan bu kitap pek bana hitap etmedi.
496 syf.
·Beğendi·10/10
Meral Kır'ın kalemi gittikçe daha da iyi oluyor. Her kitabında bir merdiven daha yükseliyor. Aşkı seçtim kitabından daha iyiydi. Burada ise bölümlere şehir isimleri verilmiş. Ama olaylar veridiği şehirde geçmiyor. 2-3 şehirde gerçekleşiyor. Sadece bölüm olarak ayrılmış ve o şehirler hakkında duygu düşünceler yazılmış. İlk 50 sayfa civarında karakterin kısa geçmişi ve onlar arasındaki ilişkiyi okuyoruz sonra asıl heyecanlı olaylar başlıyor. Kitap ilk Sena'nın düğünü ile başlıyor. Düğünde çıkan kavga yüzünden bir sonraki sayfayı deli gibi merak ederken 2 ay önceki olaylar anlatılmaya başlanıyor. Sena'nın öğrencisi efe kaybolmasi ile sena hem öğrencisi ile yasak aşk yaşadığı hemde katil olmakla suçlanıyor. Bu 2 aylık olaylar 300 sayfa falan anlatılıyor. Sonra tekrar düğün gününe dönüyoruz. Nisan 2015 yazısını görene kadar diğer olayların heyecanına düğünü unutmuştum.Düğündeki olayları öğreniyoruz. Tabi bununla son bulmuyor bundan sonra bir sürü daha heyecanı bir an düşmeyen olaylar yaşanıyor. Kitap şok üzerine şok yaşayacağınız olaylarla dolu. Kitap 5-6 kişinin ağzından yazılmış. Olaylarda kim rol alırsa kitap o kişinin ağzından yazılmaya devam ediyor. Serinin diğer kitapları gibi burada da romantik, dram, gizem, gerilim ve polisiye türlerin karışımı ile yazılmış. Serinin diğer kitapları kadar mükemmeldi. Hatta daha da iyiydi. Kesinlikle bir an önce okuyun.
"hangi dost, hangi kardeş ya da hangi arkadaş bir anne ya da bir baba gibi beklentisizce severdi ki insanı! Bir anne, bir baba için sevmek bir lütuf değildi, doğasının gereğiydi. Hangi büyük sevgi onlarınkinin yerini alıp, hangi dokunuş onların hissettirdiklerini verebilirdi?
Meral Kır
Sayfa 168 - Aspendos Yayıncılık, 1. Baskı
zordur İstanbul’u sevmek,
“Ana gibi yar, İstanbul gibi diyar olmaz;” diyen Necip Fazıl Kusakürek,
“Sade bir semtini sevmek bile bir ömre değer.” Diye haykıran Yahya Kemal olmak kolay değildir.
Meral Kır
Sayfa 35 - Aspendos Yayıncılık, 1. Baskı
Eğer etrafında yaşamını güzelleştiren dostların varsa, hayat sana çok da kötü davranmıyor demektir.
Bir gün, biri çıkagelir, derdine çare bulamaz belki ama bir gülüşü ve keyif veren sohbetiyle sana güç verir, 'yıkıldım' dediğin anda, elini uzatıp seni ayağa kaldırır.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Yolum Aşka Düştü
Alt başlık:
Sancaktarlar Serisi 3
Baskı tarihi:
Haziran 2015
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055175825
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aspendos Yayınları
Bir daha dünyaya gelirse âşık olacağı adamı insan ırkından seçmeye karar veren şaşkın akademisyen Sena Tekin ve önce Sena’yı öpüp sonra, "Pardon, ben senin ağabeyin sayılırım." diyen Ahmet Sancaktar’dan soluksuz okuyacağınız bir roman…
AŞK, ZOR OYUNLARI SEVERDİ. AMA BU BİR OYUN DEĞİLDİ; BU, TUTKUYA YENİK DÜŞENLER İLE YOLU AŞKA DÜŞENLERİN SAVAŞIYDI.
Severek yaptığı bir işe, harika bir nişanlıya ve güzel dostlara sahip olan Sena’nın tüm hayatı televizyonda izlediği bir haberle alt üst olur. Özenle kurduğu dünyası yavaş yavaş yıkılırken, hayatını geri alacağına dair tüm umutlarını kaybetmenin eşiğine gelir. Ancak Sena’yı asıl korkutansa, yıllardır âşık olduğu Ahmet Sancaktar’ın onu korumak için her şeyi göze almasıdır.
Çünkü artık genç kızın hem hayatı hem de kalbi tehlikededir…
Ünlü ve zengin Sancaktar Ailesi’nin hırçın, asabi ve ukala olarak tanınan üyesi Ahmet Sancaktar’ın sevdikleri için yapamayacağı şey yoktur. Ancak girdiği amansız kovalamacanın içinde Sena’yı korumak için yaptıkları kendisini bile şaşırtırken, Ahmet’i asıl korkutan şey ise ayağına dolanan aşktır. Karanlıktaki düşmanla savaşmak mı, yoksa aşka karşı gelmek mi daha zordu?
Yaşayıp görmekten başka şansı yoktu…

Kitabı okuyanlar 121 okur

  • Ayda Gözükara
  • Dilek Alsancak Demiroğlu
  • erva
  • Eda Çil
  • Filizyargan
  • özge
  • Hilal Bekem
  • Birkitapezgisi
  • eviş
  • ELİF KÜÇÜK

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.5
14-17 Yaş
%1.8
18-24 Yaş
%23.6
25-34 Yaş
%29.1
35-44 Yaş
%25.5
45-54 Yaş
%14.5
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%100
Erkek
%0

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%44.4 (28)
9
%15.9 (10)
8
%14.3 (9)
7
%11.1 (7)
6
%6.3 (4)
5
%4.8 (3)
4
%3.2 (2)
3
%0
2
%0
1
%0