Yolum Düştü Amerika'ya

5,9/10  (11 Oy) · 
67 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.491 gösterim
Kimileri için komşu kapısı, her yıl iş için gidilen ya da tatil yapılan bir yer... Kimileri içinse ancak televizyonlarda izlenen, uzak bir düşler ülkesi. Ya gençlerimiz?... Her yıl yüzlercesini öğrenim ya da tatil için Amerika'ya gönderiyoruz. Renan da onlardan biri... On yedi yaşındayken, yaz tatilini Amerikalı bir ailenin yanında geçirdi. Amerika'yı gerçek aile yaşantısıyla, insan yapısıyla tanıma fırsatını buldu. Yaşadıklarını bir günlükte topladı. İyi bir gözlemciydi. Yazdıkları eğlenceli; eğlenceli olduğu kadar da düşündüren, duygulandıran hoş bir serüvendi... Renan, Amerika'da neler yapmıştı, neler yaşamıştı? İşte Renan'ın gözüyle Amerika...

(Tanıtım Yazısından)
Nuray Kirik 
19 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Üniversite çağındaki gençlere örnek olabilecek bir kişi Renan . Renanın yurtdışında ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmesi ve orada yaptığı faaliyetler kurduğu dostluklar anlatılmış.

Sedef Aşık 
04 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir günde okuyabileceğiniz bir gençlik romanı.Amerika'da aile yaşantasını, arkadaşlıkları Türk gözüyle anlatıyor. Kafa dinlendirmek için okunabilir.

salih 
28 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitabın gerçek olması yaşanmış olması daha çok merakla okumayı sağlıyor.Öğrenci değişim programı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere yardımcı olabilecek bir kitap.İçten sıcak ve akıcı hoş bir kitap okurken eğlendim.