Yorgun Heykel

9,3/10  (8 Oy) · 
10 okunma  · 
11 beğeni  · 
247 gösterim
Sergen adında bir kasaba ve kasabının kahramanı Narlı Nine'nin heykel öyküsü...

Sergen, dünyanın bir yerinde kendi yağıyla kavrulan bir kasabadır. Sergenliler kıt kanaat ama huzur içinde yaşayan insanlardır. Bir gün, uzak kasabalarda, şehirlerde, ülkelerde yaşayanların kahraman dedelerine ait birer heykeli bulunduğunu öğrenirler; kendilerinin böyle bir kahramanı olmadığı için üzülürler.

Uzun tartışmalar sonucu, kasabanın artık yaşamayan romancısı Narlı Nine'nin heykelini yapmayı kararlaştırırlar. Ancak heykel tamamlandıktan bir süre sonra çalınır. Kasabalılar, kısa süren yas döneminin ardından Almira Hala'nın önerisiyle, boş kalan kaidede birer saat süreyle, heykel gibi durmaya karar verirler. Bu çözüm kasabalıyı mutlu eder. Artık Sergenlilerin canlı bir heykeli vardır ve canlı bir heykele sahip olan bu kasaba, ülkede ve dünyada ilgi odağı olmuştur.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789751417220
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Mehtap Akbudak 
09 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Birlik ve beraberlik için ben yerine biz diyebilmeyi ve kadına verdiği önemi çok güzel bir dil ve kurgu ile dile getirmiş. Güzel insan ,güzel yazar. Bir solukta okunacak belki biraz ütopyası bol bir kitap ama insanların amaçları için birlik olabileceğini, sağduyu ve empati gösterirse neler yapabileceğini de gözler önüne seren bir kitap olmuş . Ellerine sağlık iyi ki yazmış...

Kitaptan 1 Alıntı