Yörünge

Tess Gerritsen

Yörünge Gönderileri

Yörünge kitaplarını, Yörünge sözleri ve alıntılarını, Yörünge yazarlarını, Yörünge yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
512 syf.
·
Puan vermedi
Yörünge
Dr. Emma Watson, mesleğinde hızla yükselmiş bir araştırmacıdır ve nihayet uzun zamandır düşlediği bir deney üzerinde çalışma fırsatını yakalamıştır. Bu deney için yapacağı uzay yolculuğu artık bitmek üzere olan evliliğinden daha önemlidir. Yerçekimsiz ortamın farklı canlı türleri üzerindeki etkilerini incelemek için Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilir. Ne var ki birtakım aksaklıklar olur ve işlerin kontrolden çıkmasıyla deney son derece tehlikeli bir biyolojik savaşa dönüşür.
Yörünge
YörüngeTess Gerritsen · Martı Yayınları · 20202.696 okunma
2024 KİTAP HEDEFLERİ
Herkese Merhaba, 2023 yılı okuma açısından benim için pek de parlak olmadı. Ama 2024 de bu duruma düşmek istemediğim için 2024 yılında okumak istediğim 90 kitabı ekleyeceğim.
Anna Karenina
Anna Karenina
Vadideki Zambak
Vadideki Zambak
Koku
Koku
Oliver Twist
Oliver Twist
Öylesine Bir Hikaye
Öylesine Bir Hikaye
512 syf.
8/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Yörünge; bir film seyrediyormuş hissi veren etkili anlatımı, macera temposu yüksek işleyişi,kişiler arası etkileşimlere,uzaya, astronotlara, ve tıbbi bilgilere yer veren konusu ile bir solukta okunan, keyif aldığım bir atmosfere sahipti. Tıbbi bilgilere geniş yer verilmesinin yanında; NASA, Uzay istasyonları ve astronotlar ile ilgili ayrıntılı içeriğin de bulunması merak olgusunu tetikleyen unsurlar arasında. NASA'da çalışan Dr.Emma Watson; Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 4 ay boyunca görev yapmak üzere simülasyonlara katılmaktadır. Her şey beklediği doğrultuda ilerlerken, İstasyon'da görevli bir astronotun Dünya'ya dönmek zorunda kalması sebebiyle onun yerine geçmek üzere seçilir. Uzay İstasyonu'nda;hücre kültürlerinin, bakterilerin ve canlı davranışlarının mikro yerçekimi ortamında gösterdiği değişiklikler üzerinde yapılan deneylerin sorumluluğunu alan Dr. Watson, bir astronot arkadaşının hastalanması üzerine araştırmalarını derinleştirir. Ne yazık ki bu hastalık ilk değildir, hızla bulaşan ve önlem alınamayan fiziksel bulgular biyolojik bir tehlikeye dair sinyallerin başlangıcını oluşturacak, NASA'da kontrolü Ordu'nun ele alması ile akıllarda pek çok soru işareti oluşturacaktır. Kitabın sonu beklediğim doğrultuda gelişmese de, bir film etkisi yaratan temposu, detaylara yer veren gerçekçi yapısı ve hızlı okunan heyecanlı macera kurgusu ile keyifli bir okuma süreci vaat ediyor.
Yörünge
YörüngeTess Gerritsen · Martı Yayınları · 20202.696 okunma
Bütün zaferler fedakârlıklar üzerine kuruluydu.
Sayfa 498Kitabı okudu
Bu ülkede, bir rokete binip uzaya gitmenin hayalini kurmamış bir çocuk var mıdır?
Sayfa 349Kitabı okudu
Hayatı boyunca acımasız olmuştu böyle; ama bir tek kendine karşı.
Sayfa 206Kitabı okudu
"Yıldızlara hiçbir zaman dokunamayacağım ama burada durup başkalarının dokunuşuna tanık olabilirim."
512 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
HAYATIM BOYUNCA ETKİSİNDE OLACAĞIM
Tess Gerritsen diğer kitaplarından farklı bir konuya sahip romanı.Yörünge; Ustaca plan yapılarak, ayrıntılara çok çok önem verilerek, gerçek veri ve dil kullanılarak yazılmış harika bilimkurgu okudum. Konusuna bayıldım. Yazılışıyla gözümde her ayrıntıyı gördüm, kişilerin korkularını, telaşlarını canlandırabildim gözümde.Harika bir sonla da veda ettim kitaba. Çok beğendim. Son sayfalarını okurken Agnes Obel-The Curse müziğini de dinlemenizi tavsiye ediyorum.Çünkü tam arka fon müziğine uygundu.. Ben doğduğum da yani 1999 yılında basılmış olması da ayrıca güzel bi detaydı:)
Tess Gerritsen
Tess Gerritsen
Yörünge
Yörünge
Yörünge
YörüngeTess Gerritsen · Martı Yayınları · 20202.696 okunma
Yörünge
Bu seferde sadece bir tüp alacağım dedi Emma turnikeyi adamın koluna bağlarken. Bütün bu yine delikleri ile eroinmanlardan farkımız kalmadı
Sayfa 153 - MartıKitabı okudu
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.