Yüksek Pencere

9,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
417 gösterim
Para, para, her zaman para... Evet, çoğu cinayetin altında yatan neden genellikle paradır. Tabii bir de kadınlar... Daha doğrusu aşk. Parayı ya da aşkı mutluluğu sağlayacak en önemli fırsat sanırız. Oysa, genellikle tersi doğrudur. Para ya da aşk aynı zamanda mutsuzluğumuzun kaynağıdır. Öldürmemizin, kıskançlığımızın, kötülük yapmamızın, içimizdeki şiddeti dışa vurmamızın kaynağı. İnsanlığın tarihi, paraya ve aşka ulaşmak için yaptığımız alçaklıkların tarihidir.

Yakışıklı dedektifimiz Philip Marlowe, bu romanda tarihi bir paranın peşinde koşuyor, gerçeğe ulaşmak için. Bir hırsızlığın, bir cinayetin, yarım kalmış bir aşkın, hepsinden önemlisi insan denen o tuhaf mahlukun gerçeğine ulaşmak için...

Büyük Uyku kitabıyla tanıştığımız dedektif Philip Marlowe'un maceraları Yüksek Pencere ile devam ediyor. İlk kez 1943'te yayımlanan bu eseri, Raymond Chandler serisinin ikinci kitabı olarak Pınar Güncan çevirdi. Everest Yayınları olarak Amerikan polisiyesinin klasikleşmiş isimlerinden Raymond Chandler külliyatını, Türk polisiyesinin usta ismi Ahmet Ümit editörlüğünde sunmaktan mutluluk duyuyoruz.
-Ahmet Ümit-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2011
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789752898738
 • Orijinal Adı:
  The High Window
 • Çeviri:
  Pınar Güncan
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:

Hard-boiled dedektif Philip Marlowe'la tanıştığım ilk kitap olsa da diğer maceralarını okuma merakım epey kamçılandı.Zekice diyaloglar, güzel tasvirlerle bezeli,suç ağırlıklı, 1940'ları merak eden polisiye severler için ideal bir yazar Chandler.

Michael Connelly çok sevdiğim yazarlardan biridir ki onun ilham aldığı Raymond Chandler'ı okumamak olmaz.Bir de Ahmet Ümit editörlüğünü üstlenmişse kesinlikle kaçmaz.(ki Ahmet Ümit de Chandler ve Connelly'den ilham aldı.)