Yurduma Alçakları Uğratma!

6,5/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
30 gösterim
Bu toprakların bağımsız ve usta kalemi Nihat Genç, Yurduma Alçakları Uğratma adlı bu kitabında
kendine has üslubuyla memleket meselelerini tartışıyor.
"19 yaşımdan beri kitapçı dükkânlarındayım. Geçen zaman içinde elime kitap almadığım tek bir günüm,
sahafa uğramadığım tek bir haftam, kazandığımın beşte birini kitaplara harcamadığım tek bir ayım olmadı. Bilgi birikimim, yazdığım yazıların içindedir… Bu ülkede ismini ezberden bildiğiniz yazarlardan daha çok sevildim. İlk kitabımla tanışanlar, artık kitaplarımın serisini yapmaya başlıyor. Bu yüzden okuyucularım beni ekranın ya da
yazılı basının gazıyla değil, bizzat okuyup, beğenip baş tacı ediyor. Beni pohpohlayan bir gazetem olmadı ama şimdi hayalinizin almayacağı büyük bir han sahibiyim, okumaya başlayan herkesin yolu mutlaka düşecek artık, ya ateş için çıra almak ya da yorgunluğunu bölüşmek için."

Nihat Genç
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2016
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9786051820125
 • Yayınevi:
  Kaynak Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ayşe Başak Gürel 
23 Haz 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

''Yurduma Alçakları Uğratma'' adı kitabı bu sene Ankara kitap fuarından aldım. Nihat Genç'e de adıma imzalattım. Nihat Genç'in makalelerinden derlenen kitap geçmişte yaşananları hatırlatıyor. Nihat Genç'in üslubu çok güzel okurken keyif aldım. Tavsiye ederim.

Kitaptan 5 Alıntı

Ayşe Başak Gürel 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

''vicdan'' insanlığın ta kendisidir.

Yurduma Alçakları Uğratma!, Nihat Genç (Sayfa 35 - Kaynak Yayınları)Yurduma Alçakları Uğratma!, Nihat Genç (Sayfa 35 - Kaynak Yayınları)
Ayşe Başak Gürel 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İnsanlık suçlarında ''zaman aşımı'' yoktur.

Yurduma Alçakları Uğratma!, Nihat Genç (Sayfa 25 - Kaynak Yayınları)Yurduma Alçakları Uğratma!, Nihat Genç (Sayfa 25 - Kaynak Yayınları)
Ayşe Başak Gürel 
23 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın ise hiç bir tarafında bulunma

Yurduma Alçakları Uğratma!, Nihat Genç (Sayfa 122 - Kaynak Yayınları)Yurduma Alçakları Uğratma!, Nihat Genç (Sayfa 122 - Kaynak Yayınları)
Hakan Özdengül 
22 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bush'un Türkiye gelirken yanında tuvalet getirmesi. Tilki ağacın altına gelip serçeye seslenir.''in aşağı,kardeş olalım,arkadaş olalım,dost olalım.'' diye tatlı tatlı yalvarmaya başlamış Serçe oralı olmamış...Ertesi gün tilki yine gelmiş '' Hadi gel kardeş olalım dost olalım'' diye yeniden konuşmaya başlamış...Serçe:''Sen yalan söylüyorsun.'' Tilki:'' Hayır yalan söylemiyorum,nereden çıkardın bunu?'' Serçe:''Dün sen gittikten sonra ağacın altına ettiğin b.kuna baktım,b.kunda serçe tüyleri,kanatları buldum'' ABD-AB-İSRAİL 'in b.klarında masum milyonlarca insanın kemikleri,kafatasları var.

Yurduma Alçakları Uğratma!, Nihat GençYurduma Alçakları Uğratma!, Nihat Genç
Ayşe Başak Gürel 
23 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Hiçbir devlet, egemenliğini ''tavizler'' ve ''dayatmaların'' siyasetiyle sürdüremez.

Yurduma Alçakları Uğratma!, Nihat Genç (Sayfa 129 - Kaynak Yayınları)Yurduma Alçakları Uğratma!, Nihat Genç (Sayfa 129 - Kaynak Yayınları)