Yüreğimde Rabbim Olmasa Yapayalnızım!

7,8/10  (10 Oy) · 
23 okunma  · 
16 beğeni  · 
753 gösterim
Son bulsun kin, kibir, gözyaşı ve yüreğimizde Rabbimize sevgimiz dirilsin. Çok şey gitti hayatımdan ve her defasında Seni buldum geride yüce Rabbim. Baba gitti, hala gitti, teyze gitti, çocukluk arkadaşlarım gitti. Bu aklar düşmüş başımı kuşatan pörsümüş tenim bile gidici. Hiç gitmeyen Sen varsın Yüce Mevlam. Toprağa düşünceye kadar geçen ömrümde hayatımın biricik nuru hep Sen oldun. Bir ömürdür lütuflarına gösterdiğim vefasızlığın pişmanlığı içindeyim şimdi. Kalbime sevgini indir Yüce Rabbim. Önümdeki yokluk karanlıklarında kaybolmaktan ancak Senin sevginin sevincine tutunarak korunabilirim.

Yıllardır hasretinde kaldığı dostlarından birinden olsun bir selâm, bir mektup gelecek diye gözü pencerelerde kalmış bir yaşlı gibiyim. Anladım ki, ben bu yeryüzü çölünde asırlarca çırpınsam, lütfun olmazsa bir arpa boyu yol gidemem. Ama Sen şefkatinle bana ışık tutsan o anda kendimi yüce arşının yakınında bulurum. Beni bulunduğum yerden çekip çıkarmana muhtacım. Beni kurtar Allah'ım! Hepimizi kurtar Allah'ım! Allah'a dayanmak, Allah'ın adaletine güvenmek ve zaman planına razı olmaktır. Hiç kimse Allah'tan hakkıyla korkan bir kul kadar kahraman olamaz. Allah'ın dininin iki ana hedefi vardır. İman ve iyilik! Bu iki değerin yayılmasına hizmet eden, Allah'ın yolunun yardımcısıdır.

Hayat bir kum saati ise, insan onun içine neler doldurduğuna ve zaman deliğinden neler akıttığına bir baksın. Kaç tane dünya, kaç tane ahiret işi? Kaç tane zikir, şükür, iyilik? Kaç tane alay, gıybet, dedikodu? Ne yapacağını bilmiyorsan Allah sana öğretir. Yeter ki sakin ol ve öğrenmek için Rabbine yalvarıp yakar. Başımıza gelen en feci felaket, bir sürü bâtıl inancı, öfkeyi, kini soktuğumuz dinimizi bozarak Allah'ın doğru yolundan uzaklaştırmış olmamızdır.
(Tanıtım Bülteninden)
Nurten Ulaba 
28 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Muhammet Bozdağ ın son kitabı öbür kitaplarını da zevkle okudum Maneviyatın ve inancın bir kez daha pekişiyor kendini yalnız hissetmiyorsun. Yaratanla yakınlığını daha da bilincine varıyorsun...Kimseye kızamıyorsun hiç bir olay seni artık üzmüyor. Hayat daha kolay ve yaşanır oluyor. Mutlaka bu tür kitaplar okunmalı ve hayata uygulanmalı.

Kitaptan 50 Alıntı

Gizem YALÇIN 
15 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Zalimliğe karşı durabilmek birliğini ve cesaretini ancak batıllardan arınmış bir güçlü iman edinerek kazanabiliriz.

Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ (Sayfa 274)Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ (Sayfa 274)
Gizem YALÇIN 
15 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Herkese hoşluk için uğraşan kişilik boşluğuna düşer. Herkesi razı edeyim diye uğraşıyorsan kimseyi razı edemezsin.

Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ (Sayfa 199)Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ (Sayfa 199)

"Ne olacak, eğleniyoruz işte! Annemizi sevindirmenin neresi kötü?" diye soruyor birisi. Medeniyetimizi kaybediyoruz kardeşim. Annemizi başka günlerde de sevindirebiliriz. Fakat bu taklitle medeniyetimiz zayıfladıkça dinimiz de, ALLAH sevgimiz de kayıp gidiyor elimizden. Torunlarımız da taklit ettiğimiz kavimler gibi olup çıkıyor sonunda. ALLAH'a bağlanmak böyle mi olur ?

Yüreğimde Rabbim, Muhammed BozdağYüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ

İlim ve Hikmet Arayışı
' Kur 'an Peygamberimiz'e (Aleyhisselam) inmeye, "Yaradan Rabbinin adıyla oku!" (Alak-1) ayetiyle başlamıştır. Bu ayette iki incelik gözden kaçıyor. Birincisi, "Derleyip toplamak anlamına gelen oku/İkra salt kitap okumak anlamında değildir; bütün öğrenme şekillerini kapsar ve doğru çeviri, "YARADAN RABBINİN ADIYLA İLİM EDİN." olmalıdır. İkincisi, ilmin ALLAH'ın adıyla edinilmesi, ilmin ALLAH'a yöneltici formatta olmasını emrediyor olmasıdır. Yani her türlü çöplükten, şehvetten, haramdan, fuhuştan öğrenmek veya aşk-meşk, kurgu, entrika okumak değildir emredilen ilim.
İNSANA RABBİNİ TANITIP SEVDİREN, KÂİNATIN İNCELİKLERİNİ BASİRETLE ÖĞRETECEK İÇERİKLERDİR GERÇEK İLİM...'

Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ (Sayfa 17 - Yediveren)Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ (Sayfa 17 - Yediveren)

Evlenememenin toplum genelinin günahlarından kaynaklanan sebepleri vardır. Lüks saplantısı, şehvet, çıplaklık, haram ilişkiler, cinsel çarpıklıklar gibi isyanlar yüzünden ALLAH evlilik hayatına darbeler indirmiş, aile huzurunu toplumlardan adım adım geri almıştır. Birçok insan da bu kitlesel felaketten payına düşeni alıyor..

Yüreğimde Rabbim, Muhammed BozdağYüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ

Hak ile Batıl Arasında
'..Hak, din, doğru yol sanıp batıl bataklık çamurunu yüzümüze gözümüze sürüyoruz. ALLAH'ın yolu zannıyla sapmış bir yolda ağlıyoruz..! '

Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ (Sayfa 40 - Yediveren)Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ (Sayfa 40 - Yediveren)
Gizem YALÇIN 
15 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Gerçekte her doğum yeryüzünün savaş meydanında bir göz açıştır.

Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ (Sayfa 261)Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ (Sayfa 261)

Bakara 214
' Sizden öncekilere benzer sıkıntılar yaşamadan cennete gireceğinizi mi sandınız? '

Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ (Sayfa 39 - Yediveren)Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ (Sayfa 39 - Yediveren)

Efsaneye göre Hızır,köylüye demiş ki, "Benden istedigini iste,ama sana verdiğimin iki katını komşuna vereceğim." Kıskanç adam düşünmüş ki, ne istese komşuya daha fazlası gidecek, "En iyisi mi." demiş, "sen benim bu bir gözümü çıkar."
Aşık,açgözlü,kıskanç,kibirli,kindar,öğrenme,düşünme tembeli insanın kafası kısa devre yapar,doğru karar veremez.

Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ (Sayfa 28)Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ (Sayfa 28)
5 /