Yüreğimdeki Aşk Kıvılcımı

7,7/10  (15 Oy) · 
36 okunma  · 
6 beğeni  · 
890 gösterim
Doğuştan kör Marianne Fraser yirmi yedi yaşında dul kalır. Aradan uzun yıllar geçmiştir ve Marianne'in aşka dair ümitleri tam tükenmişken bir kış gecesi kapısının eşiğinde Keir belirir. Marianne'in tutkulu doğası, Keir'in kendisine yaşattığı duygular ve onun için yaptıklarıyla teselli bulmaya başlar. Marianne, kendisine yaşadığı adada yıldızları "göstermeyi" isteyen bu münzevi adama güvenebilecek midir?

Kırık kalplere bile umut verebilecek, sizi harekete geçirebilecek güçteki bu romantik romanı heyecanınız hiç sönmeden okuyacaksınız...

"Keir, yürek hoplatan yakışıklı bir kahraman ve Marianne ise o kadar duygulu ki ona hemen içiniz kaynıyor. Gerçek karakterler arasında geçen muhteşem bir aşk hikâyesi, bir günde okudum, elinizden bırakamayacaksınız."
-Amazon.com-Editör İncelemesi

"Her ne kadar bir aşk hikâyesi de anlatsa, bu roman hayalperest bir tarzda yazılmamış. Tam aksine, ironik, cesur ve gerçekçi... Hisler, kokular, seslere dayalı betimlemeleriyle aklınızda yer edecek."
-Am Bratach Dergisi-

"Aşka duyduğunuz güven tazelenecek!"
-Candis Dergisi-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  372
 • ISBN:
  9786053843450
 • Orijinal Adı:
  Star Gazing
 • Çeviri:
  Sema Ertegün
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Edanur Aslangiray 
19 Tem 20:21 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Gözleri görmeyen Marianne 'ın tam da umudunu kestiği anda başlayan aşkını anlatıyor. Sade ve akıcı bir dile sahip roman dinlenirken sizi rahatlatacak bir anlatıma sahip. Okunabilecek tatlı bir roman :)

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ön kapakta da yazdığı üzere ziyadesiyle romantik ve ödülünü de haketmiş bir kitap. Ben iç sesler dinlemekten çok olay örüntülü kitapları sevsemde, karakterler gayet iyi anlatıldığı için bayağı aklım kaldı kitapta. E bu da, bayağı başarılı yapar yazarı. Ne diyeyim yazarın da eline sağlık, çevirenin de. Bu arada bir körü (özellikle bu ifadeyi kullanıyorum) bu kadar iyi anlatışı ise inanılmazdı.

pınar çiçek 
01 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu kitapta aşk engel tanımıyor ara ara hüzünlendiriyor,düşündürüyor, aşk ve mücadele engellerle karşılaşıyor ama pes etmiyor,engelleri aşıp aşk galip geliyor...

Kitaptan 2 Alıntı

Bu gece beni sarmala
Hem ruhumu, hem bedenimi,
Bu gece beni sarmala
Ve her gece.
Beni tamamen kavra
Dünyayla, göğün arasında
Senin kanunlarının gizemiyle,
Benim körlük gözüm arasında.
Hem kendi gözlerimin gördüğü
Ve hem de okumadığı:
Hem aşikar olanı
Ve hem de benim bağlılığımdan kuşkusu olmayanı...

Yüreğimdeki Aşk Kıvılcımı, Linda GillardYüreğimdeki Aşk Kıvılcımı, Linda Gillard
Edanur Aslangiray 
19 Tem 20:25 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Akdiken çiçeği kokusu. Onun kokusu. Hayat sizin iyice eğilmenizi bekliyor ve sonra da güzel bir tekme atıveriyor.

Yüreğimdeki Aşk Kıvılcımı, Linda Gillard (Sayfa 298 - Sonsuz kitap)Yüreğimdeki Aşk Kıvılcımı, Linda Gillard (Sayfa 298 - Sonsuz kitap)