Yüreğime Yolculuk Kanser ve Ölüme Yakın Deneyimimden , Gerçek Şifaya Olan Yolculuğum

4,7/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
533 gösterim
Bu ilham verici gerçek yaşam öyküsünde Anita Moorjani, dört yıl kadar kanserle savaştıktan sonra vücudunun çökmeye başlayışını ve içinde her yere yayılan kötümcül kanser hücrelerine yenik düşüşünü anlatıyor. Organları işlevlerini yitirdikten sonra komaya girip sıra dışı bir öte dünya deneyimi yaşıyor ve bu sayede kendi değerinin ve hastalığa yol açan esas şeyin farkına varıyor. Bilinci yerine geldikten sonra hızlı bir şekilde iyileşiyor. Vücudunda kansere dair hiçbir iz kalmıyor ve birkaç hafta içinde hastaneden taburcu ediliyor. Bu kitapta Anita, Hong Kong'daki çocukluk anılarına geri gidiyor. Kariyerini inşa etme girişiminden ve hayatının aşkını bulmasından bahsediyor. Onu hastalığa götüren unsurlarla, tıbbi açıklaması olmayan hastane deneyimini anlatıyor.

Çin ve İngiliz kültürlerinin içinde yaşayan geleneksel bir Hintli ailesi olan Anita, küçüklüğünden itibaren kültürel ve dinsel göreneklerle çevriliymiş. Etrafındakilerin beklentilerini karşılamaya çalışarak hem de kendi yolunu çizme mücadelesi vererek geçirdiği yıllardan sonra, öte dünyada bir şeyler yaşıyor ve sonucunda, kendi kendini iyileştirme gücüne sahip olduğunu ve evrende daha önce hiç hayal etmediği mucizeler bulunduğunu anlıyor. Yüreğime Yolculuk'da Anita hastalık, iyileşme, korku, "sevgi olmak" ve insan olmanın gerçek ihtişamı hakkında öğrendiklerini içinden geldiği gibi paylaşıyor. Bu kitap, aslında vücutlarımızın içinde insan olma deneyimi yaşayan ruhani varlıklar olduğumuza, hepimizin aslında bir olduğumuza kanıt niteliğinde!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2015
 • Sayfa Sayısı:
  255
 • ISBN:
  9786055740290
 • Orijinal Adı:
  Dying To Be Me
 • Çeviri:
  Gökçe Bayer
 • Yayınevi:
  Klan Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şansel Oskan 
04 Oca 2017 · Kitabı okudu · 84 günde · 3/10 puan

Merak uyandıran bir başlangıç ve gittikçe sıradanlığa sürüklenen gelişme ve klişe bir bitiş. Bana pek bir şey katmadı açıkçası yarım bırakmamak için okudum.

Gülay Akgül 
23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kitapta güçlü bir kadının kanser ile olan mücadelesini okuyacaksınız. Kanser gün be gün onu bitirirken onun hayata sıkı sıkı tutunuşunu okuyacaksınız. Ve bu kitabı bitirdikten sonra sağlıklı olduğunuz için bir kez daha şükür edeceksiniz..

Kitaptan 1 Alıntı

"Neden hep kendime karşı bu kadar acımasız olmuşum? Neden sürekli kendimi böyle hırpalamışım? Neden kendimi hep yüzüstü bırakmışım? Neden hiç kendimi savunmamışım ve dünyaya ruhumun güzelliğini göstermemişim?
Neden başkalarını memnun etmek için hep zekamı ve yaratıcılığımı bastırmışım? Hayır demek istediğimde her seferinde evet diyerek kendime ihanet etmişim! Neden yalnızca kendim olmak için başkalarından onay görmeye çalışarak kendime hep ihanet etmişim? Neden kendi güzel kalbimi dinleyip kendi gerçeklerimi ifade etmemişim?"

Yüreğime Yolculuk, Anita Moorjani (Sayfa 104)Yüreğime Yolculuk, Anita Moorjani (Sayfa 104)