Yürü Huzura

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
21 gösterim
Ey nefsim! Sahi sen niçin yaratıldın? Yaratılış gayen ne? Gününü gün edesin diye mi yaratıldın? Yoksa boş yere yaratıldığını ve başıboş bırakılacağını mı sanıyorsun? Hayır, boş yere yaratılmadın, başıboş da değilsin. Bak! Ne diyor Rabb’in:

"İnsan, kendisinin başıboş bırakılacağını mı sanıyor?” (Kıyâme 75/36). Öyle mi zannediyorsun? Öyle mi kabul ediyorsun? Öyle mi hesap ediyorsun? Hesabını, kitabını, hayatını bu anlayışın üzerine mi bina ediyorsun? Davranışlarını buna göre mi ayarlıyorsun? Yoksa yaptıklarının sana kâr kalacağını mı sanıyorsun? Yaptıklarından hesaba çekilmeyeceğini mi düşünüyorsun? Asla boş yere yaratılmadın, başıboş da değilsin!.. Yaptıklarından da hesaba çekileceksin!..

Kitaptan 5 Alıntı

Mervenur 
23 Şub 09:09 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sen Niçin Yaratıldın?
"Görmediniz mi Allah, göklerde ve yerde bulunan her şeyi size boyun eğdirdi ve size zâhir ve bâtın (dış ve iç, görülen ve görülmeyen, bildiğiniz ve bilmediğiniz) nimetleri bol bol verdi" (Lokman32/20)

Gördüğün gibi her şeyi senin için yarattı. Ama seni de kendisi için yarattı, kulluk için var etti!..

Yürü Huzura, Siraceddin Önlüer (Sayfa 11)Yürü Huzura, Siraceddin Önlüer (Sayfa 11)
Semanur Altunbulak 
13 Şub 21:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla (namaza başlıyorum )..." de ve besmele ile irtibata geç !...Zira besmeledeki "b" harfi Türkçe 'de "ile " manasına gelen bir bağlaçtır.Arapça 'da buna "ilsak" denir .Bununla iki taraf arasında bir ilgi , bir bağ, bir münasebet kuruluyor .Allah ile kul , mâbud ile âbid arasında bir münasebet gerçekleştiriliyor."

Yürü Huzura, Siraceddin Önlüer (Sayfa 50)Yürü Huzura, Siraceddin Önlüer (Sayfa 50)
Semanur Altunbulak 
 13 Şub 21:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Hayatım ve ölümüm âlemlerinin Rabb'i olan Allah içindir"dediğinde rızan ve öfken , kalkışın ve oturuşun , hayatın ve ölümüm Allah için olsun !

Yürü Huzura, Siraceddin Önlüer (Sayfa 48)Yürü Huzura, Siraceddin Önlüer (Sayfa 48)
Semanur Altunbulak 
13 Şub 20:58 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kalbini bizi zikretmekten gaflete düşürdüğümüz, kendi arzu ve isteklerine uyan ve işinde aşırılığa gidene asla itaat etme !"(Kehf 18/28)

Yürü Huzura, Siraceddin Önlüer (Sayfa 43)Yürü Huzura, Siraceddin Önlüer (Sayfa 43)