Yürüyen Ölüler Bölüm 1: Günler Sonra

8,2/10  (12 Oy) · 
28 okunma  · 
8 beğeni  · 
899 gösterim
Gün içinde televizyon başında geçirmediğiniz kaç saatiniz var?

En son ne zaman gerçekten elde etmek istediğimiz bir şey için çabaladık?

En son ne zaman gerçekten ihtiyacımız olan bir şey istedik?

Bildiğimiz dünya artık yok.

Ticari ve saçma ihtiyaçların dünyası yerini ölüm kalım savaşı ve sorumluluğa bıraktı.

Mahşeri bir salgın ölülerin dirilip canlılarla beslenmesine yol açtı.

Bir kaç ay içinde toplum düzeni çöktü.

Hükümet yok.

Süper marketler yok.

Posta servisi yok.

Kablo TV yok.

Artık yaşamak zorunda kaldığımız dünya, ölülerin dünyası.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2009
 • Sayfa Sayısı:
  136
 • ISBN:
  9789756129135
 • Orijinal Adı:
  The Walking Dead Volume 1: Days Gone By
 • Çeviri:
  Emre Yavuz
 • Yayınevi:
  Marmara Çizgi
 • Kitabın Türü:
fazi 
09 Mar 15:51 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Dizinin ilk sezonunu izleyip sonra çizgi romanları okudum. Ve çizgi romanlarda olaylar, diziden daha hızlı gelişiyor. Ayrıca bu seride çizgi romanların diziden daha iyi olduğunu düşünen topluluğa kesinlikle katılıyorum.

Seda 
27 Kas 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yürüyen Ölüler'in çizgi romanı için dizinin hızlandırılmış versiyonu diyebiliriz. Olayların bir kısmı kitaplarda, diziden daha farklı gelişiyor. Diziyi izliyorsanız ister istemez kitaplarla diziyi kıyaslayacaksınız ve hayal kırıklığına uğramanız olası, bu nedenle önce ya sadece diziyi izleyin ya da önce kitapları okuyup ardından diziyi izleyin derim. Çizimler güzel, karakterler ve kurgu başarılı, fakat dizi kesinlikle daha iyi.

enis atlıbaşı 
30 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Çizgi romanda dizidekinin aksine, Daryl karakteri yok. Bu direkt olarak "aaa" tepkisine neden olabilir. Ancak Rick'in diziye oranla daha derin işlenmesi, Noir akımının bir tarzı olan "karakterin kendi içinde şizofrenik eğilim ile hesaplaşması, değişmesi" bol bol yedirilmiş. Robert Kirkman'ın amacı, son dönemlerde ki 28 gün ve hafta sonra gibi filmlerindeki aksiyonu yaşatmak değildir. Aksine Romero gibi siyasi - sosyolojik göndermelerdir. Zaten kitabın arka kapağındaki "en son ne zaman gerçekten ihtiyacımız olan bir şey istedik" de açıkça Night of the Living Dead zamanına göndermedir.

Bu çizgi roman kesinlikle insanın bencilliğini ve maddi anlamdaki dertlerinin bir çoğunun aslında boş olduğunun aynasıdır. Okunmalı, okutulmalı...

Mehmet 
14 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dizisinin çizgi romanıyla kesinlikle bir alakası yok ismi dışında. Nerede çizgi romandaki derinlik, psikolojik olarak insanı etkileyen sahneler, gerilim dolu dakikalar; nerede dizinin yavanlığı, karakterlere tam ısınamama, olayların yüzeysel olarak işlenmesi, sıradan Amerikalı izleyicinin anlayabileceği şekle sokmak için gerçek senaryonun eğilip bükülmesi, sıradanlaştırılması. Eğer gerçekten bu eserden bir tat alınmak isteniyorsa diziyle bağ kurmadan rahatça okunması gerekli diye düşünüyorum. Daha sonra da romanlarını okuyabilirsiniz. Diziye gelince birçok sanat eserinin TV ve sinemaya uyarlandığında yaşadığı değişim burada da kendini gösteriyor maalesef. Çok kötü mü, değil ama bir şaheser de beklemeyin. Çizgi romandaki olay akışıyla dizideki farklı sonuçta. Kıssadan hisse çizgi romanını okuyun, okutun.

Kitaptan 4 Alıntı

Vay be. Bugün gördüğüm şeylerden sonra... Güldüğüm için kendimi suçlu hissediyorum.
-Dostum bunu dert etme... Çok çılgınca şeyler gördün. Takma kafana. Hepimiz geçtik buradan. Durup yaşadıklarını düşünme. Yoksa delirirsin.

Yürüyen Ölüler Bölüm 1: Günler Sonra, Robert Kirkman (Marmara Çizgi)Yürüyen Ölüler Bölüm 1: Günler Sonra, Robert Kirkman (Marmara Çizgi)

* Tanrım, ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu? Yeni bir deterjan hakkında mı seviniyorsunuz? Çok salakça
- Of be Donna parti falan yapmıyoruz. Sadece temiz kokan giysi giyme ihtimaline seviniyoruz. En azından bir değişiklik olur.
* Benim anlamadığım şey neden biz çamaşır yıkarken erkekler avlanmaya gidiyor? Her şey normale döndüğünde oy verme hakkımız hala olacak mı merak ediyorum.
- Ciddi misin? Seni bilmem ama ben silah kullanmayı bilmiyorum. Hiç denemedim bile, dürüst olmak gerekirse erkeklerin hiçbirine çamaşır konusunda güven olmaz. Rick çamaşır makinesiyle bile çamaşır yıkayamaz. Bunun kadın haklarıyla ilgisi yok. Gerçekçi olup herkesin başına düşeni yapması gerekiyor.
* Herneyse.

Yürüyen Ölüler Bölüm 1: Günler Sonra, Robert Kirkman (Marmara Çizgi)Yürüyen Ölüler Bölüm 1: Günler Sonra, Robert Kirkman (Marmara Çizgi)
enis atlıbaşı 
30 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

- Sence benim babam da dönecek mi ?
+ Senin baban ölmedi mi ?
- Evet senin baban da öyleydi ama geri döndü.

Yürüyen Ölüler Bölüm 1: Günler Sonra, Robert Kirkman (Sayfa 66)Yürüyen Ölüler Bölüm 1: Günler Sonra, Robert Kirkman (Sayfa 66)