Yusufçuk Gece Gelir

4,4/10  (23 Oy) · 
104 okunma  · 
10 beğeni  · 
1.305 gösterim
Melissa P. ilk romanı Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi'yle uluslararası tüm kitap listelerinde, daha 18 yaşına basmadan, 2 milyon adeti aşkın satış rakamlarıyla bir rekor kırdı. Bu, onun sabırsızlıkla beklenen ikinci romanı...

Saplantılı bir aşk. Şiddetli bir tutku. Çarpıcı bir yetenek. Ve geceleri yusufçuk kılığında gezen bu gizemli kız... Yusufçuk Gece Gelir, edebiyat dünyasında son on yılın en çok yankı uyandıran yazarının sıra dışı yeni romanı.

2003 yılında Melissa P. , aykırı, kışkırtıcı, sınırları zorlayan, şiirsel romanı Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi'yle tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu kitabı göklere çıkaranlar da olduğu gibi yerin dibine sokanlar da oldu. Ama hiç kimse kayıtsız kalmadı.

Papa'dan yasal uyarılar alması, çılgın hayranlarının kitapçıların yağmalaması, muhafazakar kurumların tehditkar tavırları, Melissa taraftarı ve Melissa karşıtı köşe yazarlarının polemikleri, kültürel bir sivil savaş yaratmış, Melissa P.'nin Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi adlı romanını en çok satılanlar listesinden bir numaraya yerleştirmiştir. İki yıl boyunca bu başarı, Japonya'dan Amerika'ya, Türkiye'den Almanya'ya birçok yabancı ülkede de devam etti.

Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi, Türkiye'de 200.000 adet satıldı, hala satılıyor. Hakkında birçok kişi yazdı, konuştu, hala konuşuluyor. 30 dilde, 41 ülkede yayımlandı. İtalya ve Almanya'dan sonra en çok Türkiye'de sattı.

"Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi" yayınlandığında ülkemize gelen Melissa, "Yusufçuk Gece Gelir" yayınlandıktan sonra da gelecek.

Yusufçuk Gece Gelir adlı romanıyla yeniden tüm listeleri altüst etmeye hazır Melissa P., bu kitabıyla kuralları bir kez daha yıkacak.

Eğer onu tanıdığınızı zannediyorsanız bir kez daha düşünün!
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2005
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789756287460
 • Orijinal Adı:
  L'odore del tuo respiro
 • Çeviri:
  Nilüfer Uğur Dalay
 • Yayınevi:
  Okuyan Us
 • Kitabın Türü:

İnanılmaz derecede karışık. Olay zaman mekan herşey darmaduman kitaptan keyif alarak okumak için şizofren ya da obsesif olmak gerekiyor

Osman 
 01 Oca 01:34 · Kitabı okudu · 4/10 puan

İlk kitap 100 fırça darbesi çok tutunca 2.sini çıkarma gereksinimini duymuş olmali.ilk kitabından pek bir farkı yok sadece daha aklı başında bir yaşantının hikayesi. Okumamişsanız çok da birşey kaybetmiş sayılmazsınız.

Nur E. 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Tek beğendiğim şey içinde bulundurduğu metaforlar diyebilirim. Kitabın son sayfaları başına göre daha akıcı ama yine de yazarın sıkınıtılı hali beni boğmak üzereydi... kitabın içinde yer alan şu cümleden de kitabın kasvetli olduğunu anlayabiliriz '' Sen zencisin, ben pamuk; sen neşelisin, ben uzun zamandan beri var olan ve devam eden bir melankoli içindeyim.''

yazarın ilk kitabı olan yatmadan önce 100 fırça darbesi'ni çok beğenmeme rağmen bu kitabı beğenmedim. bu kitapta yazar daha çok psikolojik durumunu ve toplumu ele almış, berbat ilişkilerindeki berbat durumları anlatmış sadece, ilk kitabının hatrına okuduğum bu kitap okuyucusunun beklentisini karşılayamadı.

Kitaptan 4 Alıntı

Kalp. Kalp haydutların yüzlerine taktıkları naylon çorap benzeri bir tülün arkasında atıyor.

Yusufçuk Gece Gelir, Melissa P. (Sayfa 32)Yusufçuk Gece Gelir, Melissa P. (Sayfa 32)
Nur E. 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Küçükken kağıda oldukça kapalı sayılabilecek bir yarı daire çizmiştim. Dairenin açık iki ucuna iki küçük daire daha çizmiş be birinin içine ''AŞK'' diğerinin içine ''NEFRET'' yazmıştım.

Yusufçuk Gece Gelir, Melissa P.Yusufçuk Gece Gelir, Melissa P.