0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
383 gösterim
Gilead kitabıyla

Pulitzer Edebiyat Ödülü

2004 Ulusal Eleştirmenler Ödülü

2005 Ambassador kitap ödülünü alan Marilynne Robinson’un 2009 Orange Roman ödüllü romanı Yuva

Yüz binlerce okuyucu, John Ames’in ilahî sesi ile Marilynne Robinson’ın ödüllü kitabı Gilead sayesinde tanışıp âdeta büyülenmiş gibi etkilendi. Yuva, bu eserden tamamıyla bağımsız, insanı derinden etkileyen yönleri ile Iowa şehrinde, John Ames’in yakın arkadaşı Reverend Robert Boughton’un evinde geçen bir hikâyedir.

Otuz sekiz yaşındaki Glory Boughton, ölüm döşeğinde olan babasına bakmak için Gilead’a geri dönmüştür. Akabinde; yirmi yıl önce aralarından ayrılan, ailenin sorumsuz oğlu Jack, hem sığınacak başka yeri olmadığı için hem de yıllardır yaşattığı acılara bir son vermek için ansızın çıkagelir. Eskiden haylazlık yapan bir çocukken, şimdilerde sefil çevrelerde gezinen alkolik ve işsiz bir adamdır, ancak her zaman muhafazakâr babasının en sevdiği evladı olmuştur. Zeki, sempatik ve inatçı yapısı ile Jack, Glory ile arasında hoş ve sağlam bir bağ kurarken, vaftiz babası John Ames ile yıldızları bir türlü barışmaz.

Yuva, hareketli ve sürükleyici olay örgüsü ile aileleri, aile sırlarını, geçmiş nesilleri, sevgiyi, ölümü ve inancı konu alan bir kitap. Robinson’nın işlediği en unutulmaz ve evrensel hissiyatları içeren, eşsiz bir eserdir.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2010
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786051210001
 • Çeviri:
  Senem İnan
 • Yayınevi:
  Kyrhos Yayınları
 • Kitabın Türü: