Yuvasız Kuşlar

10,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
727 gösterim
Yuvasız Kuşlar, Balkanlar'da silinmez izler bırakan bir medeniyetin son temsilcilerinin dramını sunan; anavatan olarak belledikleri topraklardan sürülmek istenen insanlarımızın iniltileriyle dolu bir eser. Bu roman, isyan dolu. Gönüllerinde sevgiden başka bir şey taşımayan roman kahramanları, öyle bir an geliyor ki yazarına bile isyan ediyor. Zulümlerden kurtulayım derken, içlerinde korku ve ümidin bocalaması var. Yakın geçmişte Balkanlarda yaşanan zulüm ve gözyaşı dolu günler, bu romanla gözünüzün önünde canlanacak.

(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  1994
 • Sayfa Sayısı:
  282
 • ISBN:
  9789757544646
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hemze Sin 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yıl olmuş 2016 diye başlarız da erdiğimiz zamana yakıştıramadığımız herzeleri sayarız ya, artık kaç yıl geçerse geçsin insan dünyanın sırtından inmedikçe bitmeyeceğini pekala anladığımız o vahşetin başka bir tanığı bu da. Yazarın dilini de üslubun nasıllığını da hatırlamıyorum ama insanın insana yaptığını, başka hiçbir canlıya rol kaptırmadığı o canavarlığını mıh gibi tutturmuşum hafsalama.

Hayriye Nur AKBABA 
15 Mar 15:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Zamanında iyi ki okudum dediğim nadir romanlardan biridir Yuvasız Kuşlar. Okumayı düşünenler için asla geç kalmayın derim. İnsanların yaşadığı acıların tarifi yoktur ama bu kitapta acılar, kendiniz yaşamışsınız gibi betimlenmiş ve en iyi şekilde sunulmuş.