Yüz Yüze Türkiye'den Çift ve Aile Terapisi Öyküleri

8,5/10  (8 Oy) · 
9 okunma  · 
6 beğeni  · 
454 gösterim
Yüz Yüze, farklı bakış açılarıyla çalışan çift ve aile terapistlerinin bildiğimiz şehirlerde, dinamiklerini kolayca hayal edebildiğimiz, bizim evlerimiz gibi evlerde yaşayan insanlarla terapi odasındaki yolculuklarını, ilişkileri iyileştirme süreçlerini anlatıyor. Duygular, beklentiler, ihtiyaçlar su yüzüne çıkıyor, geçmişten gelen ile anda yaşanan yeniden anlam kazanıyor.

Kitapta yer alan her vakanın ilişkileriyle ilgili bir sorun yaşadığını görsek de hepsinin öyküsü kendine özgü. Bu öyküler, çift olmak ve aile olmak için yaşadıklarımızı tümüyle yeniden düşünmeye imkân tanıyan bir zenginlik sunuyor.

Çift ve Aile Terapileri Derneği'nin (ÇATED) iş birliğiyle hazırlanan bu kitap, mesleğin detaylarına ışık tutan bir kaynak niteliğinde.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2016
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786053438908
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ece 
 03 Nis 20:40 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 7/10 puan

Çift terapisi konusunda yabancı kaynaklar epey fazla olmasına rağmen Türk kaynakları sınırlı. Doğal olarak Türk çiftleri psikoterapiye getiren hikayeleri okumak benim hoşuma gitti. Ancak bana göre Türk aile yapısını pek yansıtamamış bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Bazı hikayelerde yabancı çiftlerin Türk olarak uyarlandığı gibi bir koku aldım hatta. Ha şöyle bir durumu da yadsıyamam, henüz çift ve aile terapisi alt sınıfa pek inemedi. Yani hala üst, orta-üst sınıfta kaldığı için terapi konuları da buna göre olmuştur. Umarım Türk ailelerinde büyük sorunlardan biri olan "kök aile sorununun" (kayınvalide-kayınbaba) da ele alındığını görebildiğimiz ikinci bir serisi çıkar.