Yüzde Yüz İstanbul Tarih, Mekan ve Sırlar

8,8/10  (4 Oy) · 
11 okunma  · 
5 beğeni  · 
587 gösterim
Roma, Bizans, Osmanlı...
İstanbul; Yerebatan Sarnıcı'na bitişik evlerden sepet sarkıtılarak sazan balığı yakalanan büyük kent... Bazilika günümüzde de zaman zaman çeşitli sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan bir müze olarak faaliyet gösteriyor. İnsanlar, medeniyetler, çağlar değişiyor. İstanbul aynı kalmasa da yerinde duruyor. Efsaneler gerçeğe, gerçekler efsunlu öykülere karışıyor. İstanbul, üzerinden farklı medeniyetler geçen yaşlı bir fahişe. İstanbul "sudan öyküler" şehri...

İnsanın içine işleyen, İstanbul'a dair sıcacık yüz öyküden oluşan % 100 İstanbul'da Erk Acarer, zaman tüneli içinde bir yolculuğa çıkarıyor okuru. Kâh gülerek, kâh hüzünlenerek...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9789751028419
 • Yayınevi:
  İnkilâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Sevgi Ceylan 
13 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İstanbul ile ilgili ne kadar kitap varsa okumaya bıkmam sanırım.Her kitapta İstanbul ayrı bir güzel.Her semtin bir hikayesi var.İstanbul baştan başa ayrı bir rüya ayrı bir masal. Okunmasını tavsiye ederim.

Sehertan 
13 Ara 2016 · Kitabı okudu · 18 günde · 8/10 puan

Ayrı ayrı kitaplarda okuduğum İstanbul ile ilgili yazıları tek bir kitapta toplayan yazar,Yunan mitolojisi,Osmanlı, Atatürk ve yakın dönemden demetlediği yazılarıyla gayet keyifli okunmalık bir kitap sunmuş.

ozge 
15 Tem 2016 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 8/10 puan

İstanbul tarihin birçok dönemine ev sahipliği yapmış, her dönem hoyratça kullanılmasına rağmen güzelliği ve asaletinden ,değerinden birşey kaybetmemiş büyülü şehir. Kitap yaşadığımız şehirin sembolü olan tarihi mekanların ve semt isimlerinin gizemli hikayelerini anlatıyor. Yaşadığımız şehir ile ilgili birçok yeni bilgiyi farkettiriyor. Hikayeler kimi zaman eğlenceli ,çokça ise hüzün barındırmasına rağmen yaşanmışlığın izinde maceralı ve keyifli bir zaman tüneli yolculuğuna çıkarıyor. Ben keyifle okudum, kütüphanemde duracak ve zaman zaman dönüp içindeki hikayeleri tekrar zevkle okuyacağım bir kitap olarak yerini alacak.

salih 
01 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitapta İstanbul ayrı bir güzel.Her semtin bir hikayesi var.İstanbul baştan başa ayrı bir rüya ayrı bir masal. Okunmasını tavsiye ederim.